DAJ CYNK

Ulubione serwisy wideo na żądanie Polaków

25.01.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 27

Ważne 6

0

Grudniowe statystyki Gemiusa jasno pokazują, że dostępne na polskim rynku serwisy wideo nie mają szans z balansującym na granicy prawa Cda.pl.

Grudniowe statystyki Gemiusa jasno pokazują, że dostępne na polskim rynku serwisy wideo nie mają szans z balansującym na granicy prawa Cda.pl.

Co ciekawe, w grudniu najmniej odwiedzin serwisy wideo na żądanie miały w Wigilię. Korzystało z nich wtedy 1,4 mln Polaków, co stanowiło 5,3% polskich Internautów. W całym grudniu odsetek ten wynosił 7,9%, a drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia 9,4%.Analiza danych z grudnia pokazuje niezagrożone prowadzenie serwisu Cda.pl/video. Codziennie znajdował się on na pierwszym miejscu w rankingu TOP5 serwisów VoD, a największa liczba użytkowników sieci odwiedziła ten serwis 26 grudnia - 1,2 mln (4,6% Internautów). Drugie miejsce przez niemal cały grudzień zajmował Vod.pl, z najlepszym wynikiem 28 grudnia - 646 tys. (2,4%).Na pozostałych pozycjach w TOP5 zmieniały się: Player.pl, Tvp.pl - serwisy VoD, Kinoman.tv i Ipla - strona internetowa i aplikacja. W gronie pięciu najchętniej odwiedzanych serwisów VoD w grudniu ani razu nie pojawia się Netflix.com.

Warto przy tym podkreślić, że w zestawieniu nie został ujęty YouTube. To niewątpliwy król serwisów wideo na większości rynków całego świata, jednak oferuje on inne treści niż typowe serwisy VoD.

Źródło tekstu: Gemius

Komentarze
Zaloguj się