DAJ CYNK

UKE: nie prowadzimy analiz dotyczących unieważnienia aukcji

13.08.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 21

Ważne 5

1

W związku publikacjami prasowymi UKE informuje, iż w Urzędzie nie są prowadzone analizy dotyczące unieważnienia bądź odwołania aukcji.

W związku publikacjami prasowymi UKE informuje, iż w Urzędzie nie są prowadzone analizy dotyczące unieważnienia bądź odwołania aukcji.

Zobacz: Analitycy mBanku: NetNet spekulacyjnie podbija ceny.

Jednocześnie Prezes UKE ponownie podkreśla, iż jedynie od uczestników aukcji zależy w jakim momencie proces zostanie zakończony. Uczestnicy aukcji zgodnie z warunkami zawartymi w dokumentacji aukcyjnej kształtują ceny za dane bloki częstotliwości. Przy czym jedynym kryterium w aukcji jest wysokość zadeklarowanej kwoty, a podmioty biorące w niej udział zobowiązały się, przystępując do aukcji, do zapłaty ceny, którą zadeklarowały w ofertach - napisano w komunikacie.

Jak dodaje UKE, przystąpienie przez zainteresowane podmioty do aukcji w oczywisty sposób jest akceptacją nadrzędnego jej celu tj. dystrybucji, a przez podmioty nabycia, wylicytowanych bloków częstotliwości. Potencjalnie w sytuacji, kiedy uczestnicy aukcji kształtowaliby jej przebieg w taki sposób, aby powyższy cel nie został osiągnięty, należy rozpatrzyć, czy działania takie nie noszą cech nieuczciwej konkurencji.

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 94. dniu.

Źródło tekstu: UKE, wł

Komentarze
Zaloguj się