DAJ CYNK

Trzy województwa zagrożone z dotacją na sieć szerokopasmową

05.08.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3342

Ważne 8

0

Na liście projektów zagrożonych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego znajdują się trzy inwestycje związane z budową internetowych sieci szerokopasmowych. Aby nie utracić przyznanych przez Brukselę dotacji, muszą być oddane do użytku do końca 2015 roku - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Na liście projektów zagrożonych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego znajdują się trzy inwestycje związane z budową internetowych sieci szerokopasmowych. Aby nie utracić przyznanych przez Brukselę dotacji, muszą być oddane do użytku do końca 2015 roku - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Zaniepokojenie MRR wywołują projekty budowy internetowej sieci szkieletowej i dystrybucyjnej w województwach mazowieckim, małopolskim i podkarpackim, w których opóźnienia są największe. Szczególnie trudna sytuacja jest na Mazowszu, gdzie dopiero na początku lipca rozstrzygnięto przetarg na firmę mającą zająć się budową sieci szerokopasmowej, jej utrzymaniem i zarządzaniem. Kontrakt jest wart prawie 0,5 mld zł.

Za unijne dotacje planowano wybudowanie ponad 17 tys. km sieci szkieletowej i dystrybucyjnej, tymczasem w ramach PO Rozwój Polski Wschodniej regionalnych programów operacyjnych i PO Innowacyjna Gospodarka podpisano z wykonawcami umowy na ponad 40 tys. km. Problem w tym, że z danych MRR wynika, iż do tej pory zbudowano zaledwie 1,3 tys. km sieci. Nastąpiło to w ciągu ostatnich trzech miesięcy, co daje nadzieję na skokowy wzrost liczby oddanych odcinków.

Po zakończeniu prac we wszystkich województwach dostęp do internetu zyska w Polsce ponad 7 mln osób, i to w obszarach, w których sieci szerokopasmowe nie powstałyby bez zaangażowania publicznych środków.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze
Zaloguj się
8. ~Punk
0

2013-08-06 00:41:11

Znowu trza będzie oddać pieniądze, a tu jak nie było nic zrobione tak dalej będzie, bo się wybiera do władzy samych pijaków, degeneratów, jakichś hochsztaplerów, transwestytów typu grodzki i weź tu zrób cokolwiek w potłuczonym kraju zwanym Polską.

Odpowiedz

7. ~ttt
0

2013-08-05 17:21:21

Tylko trzy? Śmiem wątpić. W woj. podlaskim ofertę na wybudowanie sieci złożyło tylko Hawe z ceną znacznie przekraczającą budżet. W woj. śląskim aktualnie trwa przetarg, ale Zamawiający przygotował budżet też za mały (założenia były przygotowane kilka lat temu więc nie jest to dziwne). Zatem nie tylko problem jest z trzema województwami.

Odpowiedz

6. ~obserwator
0

2013-08-05 11:49:26

cóż , powtórka z rozrywki jak z autostradami. czy ten skorumpowany kraj wraz z jego władzą nigdy nie zrozumie ze należy zlecić pracę bezpośrednio wykonawcy i dozorować go poprzez swój aparat urzędniczy finansowany z podatków. A tak mamy urzędników niekompetentnych pobierających pensje za co? za wybór firmy tzw. Inwestora Zastępczego, u którego pracuję kolejny "tabun" również mało kompetentnych ludków - ci z kolei wybierają wykonawców - głównie 2-3 osobowe podmioty licząc że ogarną wielki projekt w krótkim czasie. Ogarną ogarną, tak jak drogi ale nie w 2-3 lata ale będą budować w 10!!!!!!!!!!!!! lat bo im się narzuca termin, płaci groszę więc nikt nie robi falowo inwestycji lecz kroczek po kroczku jak zasobów starcza. I tak mamy z wszystkim co dot. dotacji, albo kasa jest rozkradziona, albo jest źle zaplanowana prace z RYZYKIEM terminu czyli ZWROTU.

Odpowiedz

5. ~Warszawa
0

2013-08-05 10:36:09

Na moim osiedlu domków w Warszawie(Białołęka) internetu kablowego jak nie było, tak nie ma i pewnie nie będzie. TP może mi zaoferować internet radiowy, więc ja siedzę cały czas na mobilnym. Takich sytuacji w Polsce jest bardzo dużo, taki urok monopolisty na rynku. :(

Odpowiedz

2. ~
0

2013-08-05 10:13:55

A te województwa z dotacją, to zagrożone pożarami?

Odpowiedz