DAJ CYNK

Telnet przejmie belgijską sieć Base za 1,325 mld euro

20.04.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2478

Ważne 0

0

Liberty Global, za pośrednictwem belgijskiego Telnetu stanie się właścicielem sieci Base. Holenderski KPN na transakcji zarobi 1,325 mld euro.

Liberty Global, za pośrednictwem belgijskiego Telnetu stanie się właścicielem sieci Base. Holenderski KPN na transakcji zarobi 1,325 mld euro.

Liberty Global do tej pory znany był głównie z oferty sieci kablowych, w tym w Polsce z docierającego do 2,7 mln gospodarstw UPC Polska. Amerykańskie przedsiębiorstwo z sukcesem prowadzi też kilka projektów MVNO, w tym brytyjski Virgin Mobile (od przejęcia Virgin Media w 2013 roku) czy właśnie belgijski Telnet działający na infrastrukturze Mobistara.

Dotychczasowa baza klientów belgijskiego Telnetu (900 tys. kart) zostanie po przejęciu powiększona o 3,3 mln aktywnych kart SIM od Base. Transakcja ma pozwolić Liberty Global na rozszerzenie działalności na belgijskim rynku usług mobilnych.

W Belgii Base jest trzecią największą siecią po Proximusie (Belgacom) i Mobistarze (własność Orange). Z 4,2 mln kart SIM nowy gracz zbliży się bardziej do posiadających po ponad 5 mln kart SIM konkurentów i będzie w stanie zaproponować szereg usług łączonych na bazie własnej infrastruktury stacjonarnej (Horizon, szybkie łącza internetowe etc.).

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się
3. ~la vie change avec Orange
0

2015-04-20 23:58:13

gdyż wtedy nie mieli kasy bo był kryzys i wyprzedawali wszystkie pakiety mniejszościowe jak SFR czy Polskomtel. W Szwajcarii Swisscom ma 60% rynku mobilnego i nikt nie może się tam przebić. Myślę, że to nie będzie marka free taka jak jest we Francjji. Dopiero we czwartek mają ogłosić nową nazwę Orange CH.

Odpowiedz

2. ~do la vie change avec Orange.
0

2015-04-20 23:24:09

Apax Partner sprzedał właśnie w CH sieć Orange Xavierowi Niel owi. Wyglada na to, ze w Szwajcarii bedziemy mieli Free.ch bo rebranding juz ogloszono. Sunrise jako drugi operator cienko przedzie. Ma zyski ale Swisscom jest liderem. Wczesniej BAKOM czyli urzad regulujacy zakazal fuzji orange z sunrise. Podobno na sunrise ma ochote wlasciciel Three brytyjskiego, zwlaszcza po przejeciu EE od Orang eTMobile,Wyjasnij mi dlaczego Vodafone mialby kupowac playa, mieli przeciez w PL prawo pierwokupu Polkomtel S.A. a on jest duzo istotniejsza firma.

Odpowiedz

1. ~la vie change avec Orange
0

2015-04-20 19:36:35

coraz głośniej mówi się o tym, ze Liberty Global zostanie połknięte przez Vodafone. Ale pozostaną rynki na których jest UPC lub inna kablówka od Liberty Global (Ziggo, Unitymedia, Cablecom, Virgin) a nie ma sieci mobilne w portfolio Vodafonej. Do tych krajów zaliczamy: Belgię, Szwajcarię, Austrię, Słowację oraz Polskę. Coraz głośniej mówi się, że drugi szwajcarski operator zostanie połknięty przez Liberty Global. Mówi się też, że na sprzedaż jest T-mobile Austria, a także Orange Slovensko. Tylko w Polsce nie będzie takiego portfolio ale i u nas jest Play który też kiedyś będzie szukał inwestora strategicznego. Nie mówię, że Play zostanie kupiony przez Vodafone w żadnym wypadku ale, że te fuzje podbiją wartość Liberty Global oraz dzięki nim Vodafone stanie sie jeszcze większe

Odpowiedz