DAJ CYNK

Światowy rynek systemów w smartfonach w 2012 roku wg Strategy Analytics

29.01.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3245

Ważne 2

0

W IV kwartale 2012 roku ponad 70% smartfonów, które trafiło na rynek, było opartych o Androida. Razem z iOS opanowali ogółem 92,1% rynku. Rok wcześniej ona te systemy miały niespełna 75% - wynika z danych opublikowanych przez Strategy Analytics.

W IV kwartale 2012 roku ponad 70% smartfonów, które trafiło na rynek, było opartych o Androida. Razem z iOS opanowali ogółem 92,1% rynku. Rok wcześniej ona te systemy miały niespełna 75% - wynika z danych opublikowanych przez Strategy Analytics.

Systemy w smartfonach w ujęciu ilościowym:

System (mln szt.)

4Q11

2011

4Q12

2012

Android

80,6

238,9

152,1

479,0

iOS

37,0

93,0

47,8

135,8

Inne

39,4

158,6

17,1

85,3

Razem

157,0

490,6

217,0

700,1


Systemy w smartfonach pod względem udziałów rynkowych:

System (udział)

4Q11

2011

4Q12

2012

Android

51,3%

48,7%

70,1%

68,4%

iOS

23,6%

19,0%

22,0%

19,4%

Inne

25,1%

32,3%

7,9%

12,2%

Razem

100%

100%

100%

100%


Zobacz także: Światowy rynek smartfonów w 4Q2012 wg IDC oraz Światowy rynek telefonów w 2012 roku wg Strategy Analytics.

Źródło tekstu: Strategy Analytics, wł

Tagi: Android iOS
Komentarze
Zaloguj się
17. ~Tridlle
0

2013-02-01 11:59:15

WitekT. Nie masz się zgadzać, a ja tak napisałem? To daleko idąca nadinterpretacja. Ja też nie muszę się zgadzać z tym co tu jest napisane. Szczególnie, że osoby piszące mają problem ze zrozumieniem tego co same napisały. Nie należy zatem od nich wymagać rozumienia tego co piszą inni.

Odpowiedz

16. WitekT
0

2013-01-31 10:03:05

Tridlle: czy przyjmowanie racji innych oznacza, źe automatycznie mam się z nimi zgadzać? Szczególnie, jeżeli ktoś ma poważne problemy z opisaniem tego, o co mu chodzi?

Odpowiedz

15. ~Tridlle
0

2013-01-31 09:18:53

WitekT. No i z konstruktywnej krytyki zrobiłeś rynsztok, że to wycieczki osobiste. Skoro tak to chyba się nie obrazisz jeśli Ci napiszę, że dyskusja z Tobą jest jałowa, bo nie przyjmujesz racji innych podobnie jak zwolennicy jedynie słusznej partii. Czy te dane są takie same ja podawane publicznie? Jak AAPL podaje ipady zarówno w statystykach sprzedaży komputerów jak i smartfonów to ja dziękuję za takie fakty. I tak na serio wierzysz w to? Niebywałe

Odpowiedz

14. WitekT
0

2013-01-31 08:42:38

Triddle: wybacz, ale nie dam się wciągnąć w jakieś wycieczki osobiste, to nie mój poziom - ja lubię fakty, a nie zabawy słowem. Dane nie pochodzą od wrózbitów, tylko z raportów producentów. Jak powtarzam, w zajawce podałem dane za ostatnie 90 dni roku, w tabelce dodatkowo jest cały 2012 rok, gdzie Android i iOS miały raptem 4 pkt. proc. mniejszy udział niż w 4Q.

Odpowiedz

13. ~Tridlle
0

2013-01-31 08:32:19

12. WitekT. No widzisz? Miałem rację. Uznałeś jako reprezentatywne podanie ilości sprzedanego karpia w okresie przedświątecznym. Wydaje mi się, że masz nieco za wąskie perspektywy, więc jak pisałem nie potrafisz pewnych rzeczy zrozumieć. Na każdą rzecz możesz spojrzeć z kilku stron. To kwestia umiejętności postrzegania otoczenia. Ty zdajesz się widzieć jedną, jedynie słuszną stronę. Oczywiście mam świadomość, że połowa czytających i tak nie zrozumie tego co czyta choćbyś nie wiem ja się starał. Podawanie danych publikowanych przez "wróżbitów" należałoby podawać razem i celnie spuentować. Ty zdajesz się to odbierać jako prawdę objawioną. Dla mnie te dane są tak samo przekonujące jak to, że akcje AAPL miały osiągnąć 1000$. Równie skutecznie "przekonują" mnie dane dotyczące udziałów w rynku systemów na postawie statystyk odwiedzania stron www. Tam iOS ma powiedzmy 50%rynku i co to oznacza? Ktoś powie, że to bardzo popularny system. Drugi powie, że użytkownicy ios-a siedzą cały czas w necie, a inni nie, a trzeci powie, że ios generuje niepotrzebny ruch w internecie. Każdy z nich pewnie ma rację. Teraz rozumiesz? Jeśli nie to ci wytłumaczę jasno. Promujesz na swoim portalu konkretne produkty lub rozwiązania kosztem innych i uważasz się za obiektywnego. Zakładam, że robisz to nieświadomie, bo masz po prostu wąskie horyzonty.

Odpowiedz

12. WitekT
0

2013-01-30 21:34:00

Tridlle: kasujemy tylko posty napastliwe, a nie prezentujące konstruktywną krytykę. Równie dobrze moglibyśmy podawać dane za 10 lat. Kwartał, na dodatek taki, w którym sprzedaje się najwięcej telefonów w roku, jest jak najbardziej reprezentatywny. Tym bardziej, że z kwartału na kwartał ten udział Androida rośnie. I daruj sobie jakieś wycieczki w stylu, że nie potrafimy czegoś zrozumieć, bo to obniża wartość merytoryczną Twojej wypowiedzi - po prostu dyskutuj. Szczególnie, że takie oceny wydajesz na podstawie jednego komentarza w tym wątku.

Odpowiedz

11. PLANET
0

2013-01-30 17:01:59

@up: jeszcze długo nie, a potem wcale. Nie sądzę, żeby zniknęli z rynku (choć różne rzeczy bywały w przeszłości, byt Androida też nigdy nie będzie zapewniony na 100%), ale zapewne zmniejszą udziały. Ale to będzie z dobrym skutkiem dla konkurencji na rynku :)

Odpowiedz

10. CavieZ
0

2013-01-30 16:57:12

I Bardzo dobrze, niech iOS upadnie z Apple na czele :D Android górą BRAWO :D

Odpowiedz

9. ~Android
0

2013-01-30 15:03:39

Jak widać ten system jest górą. Jak się konkurencja nie zastanowi dlaczego i nie zmieni swojego postepowania to zniknie.

Odpowiedz

8. ~Tridlle
0

2013-01-30 13:08:01

Ktoś uważa, że lepiej podać cyfrę najwyższą i dzięki temu pokazać informację mniej istotną, ale z punku widzenia promocji danego produktu wyglądającą lepiej. Można przedstawić dane z 23 grudnia jako adekwatne dla dziennej sprzedaży karpia w Polsce. Będzie to oczywiście prawda, ale nieco zakrzywiona. Tak samo tą zakrzywioną rzeczywistość można tu zauważyć, a szczególnie w tendencyjnych testach telefonów. Tego newsa można też napisać jako "Apple traci udziały w rynku". Mieli 23,6 a mają 22. Będzie to zgodne z prawdą, ale podane w taki sposób żeby ludzie to zrozumieli nieco inaczej. Dlatego do tego co tu piszecie podchodzę z dystansem, bo daleko wam do bezstronnego dziennikarstwa. Najgorsze jest to, że nie potraficie tego zrozumieć i nie przyjmujecie konstruktywnej krytyki. Kasujecie tylko posty.

Odpowiedz

7. WitekT
0

2013-01-30 12:03:10

sdd: widzisz, jak to czasem nie warto komuś próbować dowalać, bo można się niefajnie skompromitować? :-] Kolega spod #2 wyjaśnił Ci gdzie leży Twój kłopot. Oprócz matematyki, polecam też korepetycje z języka polskiego, szczególnie z interpunkcji.

Odpowiedz

0

2013-01-30 09:18:58

@up też korzystałem, ale ograniczenia systemu mnie irytowały. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem Noki E6

Odpowiedz

5. ~
1

2013-01-30 07:32:20

Dlatego korzystam z windows Phone ;-)

Odpowiedz

3. ~Zbyszek
1

2013-01-30 01:08:27

To jest jakiś dowcip, praktycznie każdy smartphone ma albo Androida albo iOS, z 4Q2012 wszystkie BB, WP, bada i Symbiany nie miały wspólnie nawet 8%, w całym roku ich udział jest na poziomie 12%, to nie jest dominacja W2, to jest katastrofa dla rynku. Jeżeli istnieje normalność rynkowa, to w tym roku będziemy mieli poważne załamanie.

Odpowiedz