DAJ CYNK

Streżyńska: aukcja nie zostanie powtórzona

01.12.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6232

Ważne 16

2

Aukcja częstotliwości, która przyniosła skarbowi państwa 9,2 mld zł, nie będzie powtórzona, choć niektórzy operatorzy skarżyli się na sposób jej przeprowadzenia. Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, ma zastrzeżenia do sposobu jej przeprowadzenia, ale studzi spekulacje na temat jej wznowienia - pisze agencja Reuters.

Aukcja częstotliwości, która przyniosła skarbowi państwa 9,2 mld zł, nie będzie powtórzona, choć niektórzy operatorzy skarżyli się na sposób jej przeprowadzenia. Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, ma zastrzeżenia do sposobu jej przeprowadzenia, ale studzi spekulacje na temat jej wznowienia - pisze agencja Reuters.

Zobacz: Oficjalne wyniki aukcji LTE.

Byłoby to możliwe tylko wtedy, gdyby unieważniono decyzję ministra o jej zakończeniu. Nie widzę innej możliwości powtórzenia aukcji - powiedziała Streżyńska.

Według agencji ratingowej Moody's, ucierpi na tym rating kredytowy polskich operatorów. Zdaniem analityków tak wysokie opłaty za częstotliwości doprowadzą do podwyższenia rachunków klientów i zaważą na rentowności operatorów i wypłatach dywidendy. Natomiast Streżyńska twierdzi, że wspólne inwestycje w infrastrukturę operatorów telefonicznych mogą w przyszłości obniżyć koszty i jest zadowolona z obecnej liczby graczy na polskim rynku telefonii komórkowej.

Jestem przeciwna dalszej konsolidacji rynku i zmniejszeniu liczby graczy, ale możliwe są też fuzje między operatorami. Będę popierać modele konsolidacji łączące telefonię komórkową z naziemną, a także z dostawcami usług internetowych - powiedziała Streżyńska.

Zobacz: Streżyńska: pieniądze z aukcji do budżetu, a rząd ma dużo planów.

Źródło tekstu: Reuters

Komentarze
Zaloguj się
33. wlo
0

2015-12-02 12:15:47

32 - owszem, pisało się rozdzielnie ;-) Ale jak mówię - dzisiaj każdy może być dys[...], więc nie widzę problemu(?). Nawet taki błąd - nie wynikający z braku wiedzy - można podciągnąć pod dys[...] i zwolnić autora od odpowiedzialności... Czy może źle rozumuję?

Odpowiedz

32. ~chmurek79
2

2015-12-02 09:06:26

@27 - jak zdawałeś maturę to nie było pisało się łącznie ?

Odpowiedz

31. wlo
0

2015-12-02 08:37:10

Stanowisko minister Streżyńskiej nie mogło być inne. To oczywista oczywistość ;-) Jeśli ktoś myślał inaczej - mylił się.

Odpowiedz

30. wlo
-1

2015-12-02 08:35:35

toms - teraz już można być dys... Więc nie widzę żeby tego nie wykorzystywać i nawet nadużywać ;)

Odpowiedz

29. toms
0

2015-12-02 02:39:16

27 - no to z Telepolis powinieneś był wylecieć już dawno. Ja z resztą też. ;-) Nie wspomnę o dawnych i haniebnych zwyczajach zmuszania leworęcznych do pisania prawą ręką. Co do akcji LTE: " pecunia non olet" i tyle w temacie.

Odpowiedz

28. ~Hanka
-2

2015-12-01 20:43:14

To ktoś "mądry" pisał niedawno, że aukcja może się powtórzyć. hehe. Od razu było wiadome, że nie będzie powtarzana.

Odpowiedz

27. wlo
-1

2015-12-01 19:49:55

26 - wymyślają te jednostki chorobowe... Kiedy ja maturę zdawałem niebyło dysleksji i za 3 ortograficzne - nie zdawało się polskiego... po prostu ;-)

Odpowiedz

26. ~cyanoone
0

2015-12-01 19:14:11

@25. Racja, jestem dyslektykiem.

Odpowiedz

25. ~
0

2015-12-01 17:32:34

@24: następcom

Odpowiedz

24. cyanoone
1

2015-12-01 17:24:58

Unieważnienie aukcji na pewno byłoby długą procedurą. Niepotrzebnie rząd PO ją kończył, mogli zostawić następcą takie decyzje.

Odpowiedz

23. ~mm
-1

2015-12-01 16:59:38

Jak się uda to jest dużo pieniędzy do budżetu (prawdopodobnie więcej niż gdyby powtórzono aukcję) a jeżeli sądy uwalą aukcję to przecież to nie my zrobiliśmy tylko poprzednicy.

Odpowiedz

22. ~pabloki
1

2015-12-01 16:47:33

szkoda. a pozwy beda? czy zrezygnowali?

Odpowiedz

21. ~Odp
-1

2015-12-01 16:24:23

@4: już był pomysł wprowadzenia Everything Everywhere w Polsce. EE miało zastąpić T-Mobile i Orange tak jak w UK. Zauważ, że stopniowo już zaczynają się wdrażać w konsolidację. Myślę, że to byłby świetny ruch dla Deutche Telekom i Orange France Telecom.

Odpowiedz

20. ~Kajo
3

2015-12-01 15:31:57

Po objęciu sterów przez PiS było to do przewidzenia. Gdyby nie zwierzchnicy to Pani minister być może nie miałaby by oporów przed powtórzeniem aukcji, zgodnie z jasnymi i klarownymi procedurami. I w ten sposób sakiewka z dużą kwotą rozpływa się właśnie w budżecie, bo mało kto wierzy, że te kapitał zostanie przeznaczony na cyfryzacje.

Odpowiedz

2015-12-01 15:23:29

@14T-M UK to byl maluszek, najniejsza siec na rynku, EE to byl faktycznie lykniecie T-M przez Orange.

Odpowiedz