DAJ CYNK

Spór UOKiK i T-Mobile o "daj piątaka" - Urząd wygrał apelację

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7020

Trwająca od kilku lat batalia między Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów a T-Mobile Polska ma kolejny etap. Sąd apelacyjny przyznał rację UOKiK i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Sprawa zaczęła się w 2014 roku, gdy T-Mobile postanowił podnieść swoim klientom abonament o 5 zł miesięcznie, chcąc ich w ten sposób zachęcić do korzystania z nowych taryf JUMP! i Blueconnect z LTE. UOKiK postanowił wtedy sprawdzić, czy sposób, w jaki magentowy operator wprowadził tę zmianę, była zgodny z prawem. W efekcie kontroli T-Mobile został zobowiązany do wypłacenia klientom rekompensaty w wysokości 65 zł, usuwającej skutki naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Ponadto, na przedsiębiorcę została nałożona kara pieniężna w wysokości 4,5 mln zł.

Zobacz: T-Mobile podnosi abonament w niektórych starych taryfach
Zobacz: UOKiK: T-Mobile ma zapłacić 4,5 mln zł kary i po 65 zł klientom

Oczywiście T-Mobile nie zgodził się z decyzją Urzędu i zaskarżył ją do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK). Ten uchylił decyzję UOKiK, który z kolei złożył apelację. 30 sierpnia tego roku Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił wyrok SOKiK i skierował sprawę do ponownego rozpoznania przez ten sąd. Tomasz Kwiatkowski z biura prasowego UOKiK napisał w odpowiedzi na pytanie serwisu rpkom.pl, że stało się tak z przyczyn formalnych.

- Sąd Apelacyjny uchylił wyrok SOKiK z przyczyn formalnych. W ocenie Sądu Apelacyjnego, sąd pierwszej instancji nie rozpoznał istoty sprawy. Na razie możemy tylko tyle powiedzieć, niestety nie dysponujemy pisemnym uzasadnieniem.

- poinformował Tomasz Kwiatkowski

Sprawa nałożonej kary będzie zatem miała swój ciąg dalszy.

Zobacz: MagentaBIZNES oraz Samsung Galaxy S10e w supercenie - nowa kampania reklamowa
Zobacz: Giga Taryfy od września w ofercie T-Mobile. Do 5 razy więcej danych przy pełnej prędkości

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: rpkom.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu