DAJ CYNK

T-Mobile podnosi abonament w niektórych starych taryfach

24.07.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 34759

Ważne 28

9

T-Mobile od września podniesie abonament w starszych taryfach o 5 zł. W ten sposób chce zachęcić do migracji do nowszych ofert, czyli JUMP! i Blueconnect z LTE - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

T-Mobile od września podniesie abonament w starszych taryfach o 5 zł. W ten sposób chce zachęcić do migracji do nowszych ofert, czyli JUMP! i Blueconnect z LTE - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Podwyżka dotknie jednak tylko tych, którzy albo nie mają zobowiązania terminowego, albo mają, ale w ofercie bez telefonu czy urządzenia (SIM-only). Tacy klienci będą mogli wypowiedzieć umowę bez płacenia kary.

Przez lata operatorzy wprowadzili tysiące promocji i ofert, które z czasem przestały przystawać do realiów rynkowych i obecnie nie są już oferowane klientom. Wiele z nich do dzisiaj musimy utrzymywać w systemach, choć często korzysta z nich jedynie niewielka liczba użytkowników. Zaproszenie tej grupy do migracji na nowe oferty LTE jest naturalną konsekwencją procesu upraszczania oferty i odchodzenia od starych taryf i promocji, na rzecz nowych, gwarantujących dostęp do pełnej gamy usług oferowanych przez T-Mobile - powiedziała TELEPOLIS.PL Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej T-Mobile.

T-Mobile rozpoczął już listowną wysyłkę informacji do klientów - zarówno prywatnych (podwyżka o 5 zł brutto), jak i biznesowych (5 zł netto).

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
269. ~redBula?
0

2015-12-20 08:17:35

A dlaczego nie chcecie do Playa? Ten daje internet szybki za 10zł aż 10GB. I darmowe rozmowy do waszego Red z Bulem też.

Odpowiedz

267. ~Kóma
0

2014-08-20 22:31:43

Czytam te komentarze i widzę, że niektórzy nic nie rozumieją. W T-M (wcześniej ERA) byłem od 1998 roku. Uczciwie płaciłem abonament, wielokrotnie byłem robiony na szaro z ich promocjami (zwłaszcza od czasów T-M), bo przepłacałem wysokim abonamentem te telefony po 1 PLN. OK jakoś to zniosłem. Teraz jednak czuję, że T-M przegiął, bo po raz pierwszy spotykam się z sytuacją, gdy operator w trakcie trwania umowy chce podwyższyć mi abonament o 5 PLN lub możliwość przejścia do innych taryf (droższe i mniej oferujące) lub możliwość rozwiązania umowy bez konsekwencji kar finansowych dla mnie. Wybrałem to ostatnie, ale myślę, że UOKiK i URE powinien wymóc na operatorach, aby w umowach był zapis, że w takich sytuacjach jak w T-M, operator powinien płacić klientowi karę umowną w tej samej wysokości, jaką zapłaciłby abonent przy przedwczesnym zerwaniu umowy. I to byłoby jasne i zrównywałoby w prawach owieczki (klientów) z juhasami - strzygaczami czyli operatorami.

Odpowiedz

266. ~vikat
0

2014-08-16 10:18:52

No i zadzwonili z sekcji utrzymania klienta :) Biedni Ci ludzie muszą tam być wysłuchując tylu gniewnych :) Ja grzecznie Pani powiedziałem, żeby swojego prezesa pana Mioroslava pocałowała ode mnie w d... po tym wszystkim, co zrobił.I tyle.Na koniec zaproponowała mi Pani wspaniałą rzecz - że mi wycofają tę podwyżkę i będę sobie mógł dalej płacić tyle, co do tej pory :))Widać, że w dzisiejszych czasach ludzie już nie mają pojęcia o czymś takim jak "zasady". Grzecznie podziękowałem i teraz czekam na koniec okresu rozliczeniowego i fruu do Red Bulla

Odpowiedz

265. ~T-mobile -> Orange dla firm
1

2014-08-15 18:09:10

Od 1996 roku do wczoraj miałem w T-mobile 12 numerów, wszystkie umowy wznowione w lutym 2014r. Podwyżka o 5zł oznacza drożej o 720zł/rok. Rozmowa z konsultantem T-mobile była bezcelowa - szkoda na nią pieniędzy. Od dzisiaj jestem w Orange - aktywacja 5zł/kartę. Telefonów używam do dzwonienia (bez internetu), więc przez 2 lata umowy zaoszczędzę 3.150,72 zł w stosunku do abonamentów T-mobile po podwyżce o 5zł. Konsultant T-mobile zakomunikował, że mogę przejść tylko na abonamenty droższe niż mam obecnie - nie da się zrobić JUMP w dół.

Odpowiedz

264. ~Tommy
0

2014-08-15 13:26:09

Oczywiście smsy nielimitowane we wszystkich z ofert.

Odpowiedz

263. ~Tommy
0

2014-08-15 13:24:53

Stare oferty..?Przedłużałem umowę w tym roku, 49zł, bez limitu na komórki i 2GB internetu- to chyba nie archaiczna oferta. Przyszedł list z propozycją zmiany na Jump-y lub podwyżka. Oczywiście, że zmieniam operatora-w Play- 49zł komórki i stacjonarne bez limitu, internet 2GB, umowa na 15 miesięcy.Redbull Mobile- 38zł- komórki i stacjonarne bez limitu, 2GB internet i umowa na czas nieokreślony!!! Miesięczny okres wypowiedzenia!Są korzystniejsze oferty od tmobile.

Odpowiedz

262. wlo
-1

2014-08-14 09:51:10

aaj1976 - a to zanim umowę podpisałeś nie wiedziałeś nic o LTE w Erze?

Odpowiedz

261. ~raptoos
0

2014-08-14 09:44:36

po prostu pracuja nad tym, zeby mieli najwieksze zyski. Szkoda, ze zyski/abonent

Odpowiedz

260. ~Klient T-M
0

2014-08-14 06:46:55

Nie zgadzam sie z argumentacja T-M ze podwyżki maja ujednolicić taryfy. Masz do wyboru albo przejść na droższa taryfę Jamp (bo nowe taryfy sa droższe od starych) albo płacić wiecej i pozostać w starej taryfie. T-M zarobiła w ubiegłych latach 7 mld zł a wydała na inwestycje 1,6 mld i stwierdziła ze 5,4 mld to dla nich mało !!!! Ostatnio T-M drapieżnie wyciąga pieniądze od klientów tak jak poprzednia Era :-/ ODCHODZĘ !!!

Odpowiedz

259. ~Damian
0

2014-08-12 09:13:04

15 lat i teraz koniec, oni są nie normalni, sieć dziurawa jak ser a reklamują najlepszą sieć, bezczelność do granic, odchodzę !

Odpowiedz

258. ~vikat
0

2014-08-08 18:09:59

No.Wczoraj doręczono moje wypowiedzenie, więc zdążyłem przed rozpoczęciem kolejnego okresu rozliczeniowego (09.08).Zatem czekam do 08.10 i astalavista t-mobile... Oczywiście w wypowiedzeniu napisałem żeby mi przekształcili system z abo na prepaid po zakończeniu umowy.

Odpowiedz

257. ~davvid445
0

2014-08-07 18:23:13

Burdel to delikatne okreslenie dla T-mobile! Prawdopodobnie wystarczy standardowa procedura przeniesienia, ale..... no właśnie dla własnego spokoju odpowiednie info nalezy przekazac nowemu operatorowi oraz wyslac stosowne oswiadczenie do T-mobile! Oczywiscie ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. W salonie T-mobile odmowiono mi przyjecia rezygnacji i wlasnie zasugerowano zeby wyslac listownie, mimo rozpoczetej procedury przenoszenia i podpisanej umowy z konkurencja! Reasumujac do podpisania umowy chetnych jest od progu w 3 chu...., a jak rezygnacja "to nie u nas, najlepiej do Warszawy!". I hate Tmobile & lewnadowski/''s :-)

Odpowiedz

256. thonka
0

2014-08-07 14:44:35

@255 to zajrzyj do regulaminu, a dowiesz się, że druga opcja jest poprawna. Wypowiedzenie listowne ze skutkiem na ostatni dzień okresu rozliczeniowego we wrześniu.A że niektóre salony przyjmują wypowiedzenia na miejscu - mogą, ale nie muszą. Robią to głównie salony własne T-Mobile. A jak ktoś Tobie powiedział, że nie musisz wypowiadać tylko idziesz z miejsca do konkurencji... Cóż... Polecam przeczytać jeszcze raz pismo, które dostałeś. Druki przeniesienia nie mają opcji zaznaczenia, że wypowiedzenie jest z powodu nieakceptacji nowych warunków. Żebyś potem się nie dziwił jak przyjdzie list z prośbą o uregulowanie kary umownej.

Odpowiedz

255. ~vikat
0

2014-08-07 14:37:56

no i bardzo ciekawa sprawa dla tych, co chcą wypowiedzieć umowę.W jednym punkcie T-mobile powiedziano mi, że nie muszę wypowiadać i że mogę przenieść numer do konkurencji, ale gdybym się uparł to przyjmą moje wypowiedzenie i je przefaksują na miejscu. Z kolei w innym punkcie dokładnie wszystko na odwrót - wypowiedzenie muszę wysłać pocztą, poczekać cały cykl aż abonament przejdzie na kartę i dopiero wtedy przenosić numer.Niezły burdel mają... i pracowników z olbrzymią wiedzą...

Odpowiedz

254. ~ktoś
0

2014-08-06 23:48:14

Ja zadzwoniłem do nich celem wyjasnienia tematu i ewentualnego wypowiedzenia umowy . Po krótkiej rozmowie zaproponowali mi zostanie na starych warunkach. Jednak niesmak został.

Odpowiedz