DAJ CYNK

Sony nie zamierza sprzedawać działu mobilnego

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5130

Dyrektor generalny i prezes Sony Mobile, Hiroki Totoki, w wywiadzie dla Arabian Business powiedział, że nie będzie sprzedaży czy też wyjścia z aktualnego biznesu mobilnego.

Dyrektor generalny i prezes Sony Mobile, Hiroki Totoki, w wywiadzie dla Arabian Business powiedział, że nie będzie sprzedaży czy też wyjścia z aktualnego biznesu mobilnego.

Totoki odniósł się do pojawiających się ciągle plotek na temat rzekomej sprzedaży Sony Mobile. Plotek, które wynikały z ogromnych strat, generowanych przez dział mobilny, jak również z faktu sprzedaży działu Vaio, dostarczającego komputery. Według Totoki straty pojawiły się w wyniku utraty wartości aktywów (odkupionych od Ericssona w 2012 r.) i korekt księgowych, a przepływy pieniężne w firmie są bardzo zdrowe

CEO Sony Mobile powiedział, że rok 2015 jest rokiem wielkiej transformacji, co ma wpłynąć na poprawę wyników w kolejnym roku. Dodał, że wierzy, że zmiany te nastąpią za pośrednictwem nowych technologii oraz wprowadzeniu wysokiej jakości produktów. Plan zmian zakłada też zmniejszenie kosztów o 30% do końca 2016 oraz redukcję zatrudnienia o 20%. Ma to usprawnić organizację oraz portfolio produktów, tak aby zmaksymalizować rentowność i poprawić zwrot z inwestycji.

Sony widzi, silną konkurencję ze strony chińskich producentów, którzy robią dobrej jakości smartfony. Dlatego też firma stara się wprowadzać nowe technologie i różnicować urządzenia, ale punktem wyjścia w strategii jest cały czas jakość, wytrzymałość produktu i jakość oprogramowania (w tym interfejsu). Firma widzi też przyszłość w IoT (Internet Rzeczy) i stara się rozwijać nowe inteligentne urządzenia zdolne do podłączenia się nie tylko do smartfonów, ale też innych urządzeń, czy też maszyn.

Wspomnieć należy, że Totoki dopiero w listopadzie 2014 zaczął odpowiadać za dział mobilny, zastępując na stanowisku Kunimasa Suzuki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: xperiablog.net, arabianbusiness, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu