DAJ CYNK

Serwisy społecznościowe w grudniu 2018 roku: Facebook traci zasięg, WhatsApp i Instagram idą w górę

msnet

Prawo, finanse, statystyki

Gemius opublikował dane dotyczące korzystania przez Polaków z serwisów społecznościowych. Liderem jest wciąż Facebook, ale jego zasięg powoli spada. Zyskują między innymi WhatsApp i Instagram.

 

W ostatnim miesiącu  2018 roku Facebook docierał do 76,47% polskich internautów. To prawie o 6 p.p. (punktów procentowych) mniej niż rok wcześniej. Nie zmienia to jednak faktu, że portal społecznościowy Marka Zuckerberga jest zdecydowanym liderem rynku. Na drugim miejscu znalazł się Instagram (25,05%, więcej o ponad 7 p.p. rk do roku), a podium zamykał wykop.pl (18,78%, więcej o prawie 6 p.p.).

Strona facebook.com ma największy zasięg zarówno w przypadku osób przeglądających Internet przy użyciu komputera, jak i na tabletach i smartfonach. W tym drugim przypadku przewaga jest jednak trochę mniejsza. Pod względem średniego czasu korzystania liderem jest portal nk.pl - na każdym rodzaju urządzeń, jakie zostały uwzględnione w badaniu.

Aplikacje społecznościowe

Należący do Facebooka Messenger jest zdecydowanym liderem wśród aplikacji społecznościowych. W grudniu 2018 roku korzystało z niego 52,99 polskich internautów. To o 11 p.p. więcej niż w grudniu 2017 roku. Na pozostałych miejscach podium uplasowały się aplikacje WhatsApp i Instagram. Każda z nich przez rok podwoiła swój udział w rynku.

Największy spadek wystąpił w przypadku aplikacji Google+, co wiąże się między innymi z planami giganta z Mountain View dotyczącymi wyłączenia tego serwisu dla konsumentów.

Zobacz: Zuckerberg chce połączyć WhatsApp, Instagram i Messenger wspólną infrastrukturą. Kluczem ma być bezpieczeństwo
Zobacz: Facebook oskarżony o naciąganie dzieci. A czy Twoja pociecha też kupuje diamenty do gier?
Zobacz: Google+ rozpocznie wygaszanie kont użytkowników już 2 kwietnia. Do tego czasu trzeba pobrać swoje dane

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Gemius

Przewiń w dół do następnego wpisu