DAJ CYNK

Samsung nie chce płacić Apple'owi i odwołuje się od wyroku

12.06.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2534

Ważne 4

1

To jeszcze nie koniec - Samsung odwołał się od wyroku amerykańskiego sądu, nakazującego mu zapłacić firmie Apple 539 mln dolarów odszkodowania z tytułu naruszenia patentów.



To jeszcze nie koniec - Samsung odwołał się od wyroku amerykańskiego sądu, nakazującego mu zapłacić firmie Apple 539 mln dolarów odszkodowania z tytułu naruszenia patentów.

Samsung nie rezygnuje ze swojej batalii sądowej z Apple, nawet po tym, jak sąd federalny orzekł, że koreański koncern powinien zapłacić 539 mln dolarów odszkodowania za naruszenie patentów. Koreańczycy odwołali się od decyzji w formie 34-stronicowego wniosku, w którym dowodzą, że zgromadzone dowody przeciwko nim są niewystarczające.

Samsung argumentował przez całą batalię sądową, że powinien zapłacić na rzecz firmy Apple tylko 28 mln dolarów odszkodowania. Tymczasem Apple żądał odszkodowania w wysokości 1 mld dolarów.

Dodatkowo Samsung złożył osobny wniosek, w którym żąda zwrotu 145 mln dolarów zapłaconych Apple'owi za patent, który został następnie unieważniony. Omawiany patent dotyczy ekranów wielodotykowych i wdrożeń oprogramowania.

Teraz Apple ma 10 dni na ustosunkowanie się do wniosku Samsunga. Przesłuchanie w sprawie jest zaplanowane na 26 lipca.

Zobacz: Samsung musi zapłacić firmie Apple 539 mln dolarów

Źródło tekstu: AppleInsider, MacRumors, wł

Tagi: apple samsung
Komentarze
Zaloguj się
8. ~Niezadowolona Niezgodna
0

2018-06-13 10:52:33

najgorsze to siè z kims procesować jak i z nim (musieć?) wspòłpracować....

Odpowiedz

0

2018-06-13 10:51:32

dobrze gadacie, mam sentyment do firmy samsung, ale znajac zycie, sprawa bedzie sie ciagnela i ciagnela, az samsung i tak bedzie musial placic

Odpowiedz

6. ~tomaka
0

2018-06-13 09:08:54

@Gh0stjakies zrodlo?

Odpowiedz

5. mlody_pelikan
0

2018-06-13 06:50:51

I tak zapłacą złodzieje

Odpowiedz

4. Gh0st
1

2018-06-12 22:03:45

Kiedyś to Samsung wygrał w innej sprawie i miała być blokada sprzedaży produktów Apple w USA :D Ale prezydent to zablokował...taka to sprawiedliwość ;)

Odpowiedz

3. ~a-go
0

2018-06-12 21:32:40

Apple to ta firma, która opatentowała okrągłe koło?A tak na serio, to istotą patentu jest ochrona czyjegoś pomysłu, jednak w wydaniu Apple (przy pomocy amerykańskiego prawodawstwa) idea ta uległa totalnemu wypaczeniu. W wielu przypadkach firma ta starała się i uzyskiwała patenty na rozwiązania oczywiste i powszechne nie po to, by chronić swoje rozwiązania, ale mając od początku zamysł ściągania od innych pieniędzy.Nie dostrzegam potrzeby ochrony kształtu smartfona zdefiniowanej jako prostokąt o zaokrąglonych narożnikach. Kształt ostrosłupa lub kuli byłby innowacją, ale prostokąt?Nie mam zastrzeżeń co do jakości wyrobów spod znaku jabłka, ale mam do polityki firmy zarówno w stosunku do swoich klientów, jak i we wspomnianej kwestii patentowych. Dlatego dla zasady nie korzystam i nie będę korzystał z ich wyrobów...

Odpowiedz

2. berecik
0

2018-06-12 21:14:53

Cyrkowi start. Jak to często bywa, sprawa będzie leciała przez lata, aż w końcu samsung zapłaci.

Odpowiedz

1. ~Ja
0

2018-06-12 20:40:39

Te całe pozwy to chyba tylko dla sportu i miejsca pracy do pierdzenia w stołki po sądach. Dla tak dużych firm to przecież i tak grosze.

Odpowiedz