DAJ CYNK

Revolut chwali się bazą 340 tys. użytkowników w Polsce. Planuje podwoić zatrudnienie

22.02.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4961

Ważne 0

0

Ze stanu na koniec stycznia 2019 roku wynika, że 340 tys. użytkowników aplikacji finansowej Revolut w Polsce zrealizowało w niej transakcje na łączną kwotę 167,5 mln euro. Na całym świecie z Revoluta korzysta już ponad 4 mln ludzi.

Od lipca 2015 roku, kiedy to zadebiutował Revolut, zrealizowano za pośrednictwem aplikacji 270 mln transakcji o łącznej kwocie 45 mld dolarów. Obecnie liczba użytkowników na całym świecie przekroczyła poziom 4 mln, ale jak szacują twórcy aplikacji, przez następne 5 lat grupa odbiorców rozrośnie się do poziomu 100 mln. Każdego dnia baza użytkowników w Europie zwiększa się o kolejne 10 tys.

Zobacz: Revolut dostał europejską licencję bankową, przyjmie lokaty i udzieli pożyczek

W Polsce Revolut działa od marca ubiegłego roku, a obecna liczba użytkowników to 340 tys, a każdego dnia według informacji firmy pojawia się około tysiąca nowych klientów. Globalnie serwis zatrudnia 740 osób, ale według ostatnich zapowiedzi do końca tego roku ich liczba podwoi się. Warto wspomnieć o działającym w Krakowie centrum operacyjnym, w którym zatrudnione jest 400 osób.

Jak twierdzi Karol Sadaj, country manager Revoluta w Polsce, nasz kraj jest najszybciej rosnącym rynkiem usługi w Europie. Mimo pozyskania licencji bankowej w grudniu 2018 roku i ogólnej tendencji wzrostowej, Revolut ma jednak problemy na Litwie. Na wniosek jednego z posłów partii rządzącej (szefa parlamentarnej komisji do spraw finansów i budżetu) trwa tam dochodzenie mające wyjaśnić rzekome powiązania firmy z rosyjskimi politykami oraz model finansowy.

Zobacz: Revolut dostał europejską licencję bankową, przyjmie lokaty i udzieli pożyczek

Źródło zdjęć: Revolut

Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl

Komentarze
Zaloguj się