DAJ CYNK

Pracownik czeskiego T-Mobile zatrzymany z danymi abonentów

14.06.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4034

Ważne 6

1

Pracownik czeskiego T-Mobile został aresztowany za próbę sprzedaży danych abonentów operatora.

Pracownik czeskiego T-Mobile został aresztowany za próbę sprzedaży danych abonentów operatora.

Jak informują lokalne media, pracownik T-Mobile usiłował sprzedać dane 1,5 mln abonentów. Operator w porę zdążył się zorientować o wycieku informacji, zanim trafiły one w niepowołane ręce. Mimo wszystko, jak informuje rzecznik czeskiego T-Mobile, firma będzie dokładnie sprawdzać, czy na pewno żadne dane nie zostały przekazane.

Pracownik, najprawdopodobniej jednego z działów IT, został przyłapany, ponieważ próbował sprzedać dane jednemu z partnerów biznesowych operatora, który od razu poinformował o zdarzeniu T-Mobile.

Był to największy przypadek naruszenia danych osobowych klientów w Czechach.

Źródło tekstu: cellular-news; wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~Czytelnik
0

2016-06-15 06:30:44

Też podejrzewam wyciek bazy Orange. Numer aktywny od 2004 roku, najpierw w plusie, potem w play i nie było żadnego telemarketingu przez tyle lat, bo zawsze i wszędzie zabraniam teleakwizycji. Sierpień 2015 numer przeniesiony do nju mobile i za jakieś dwa miesiące dzwoni do mnie Telestrada, potem jakiś pokaz, a ostatnio T-mobile. To nie jest przypadek, widzę że inni mają podobnie. Zastanawia mnie tylko fakt, że dzwoni właśnie konkurencja, więc albo numery wykradziono, albo ktoś stracił kontrolę nad ich obotem.

Odpowiedz

24. ~Marek
0

2016-06-15 03:40:20

Też mam wrażenie, że orange handluje numerami. Mam numer od 10 lat, w grudniu ubiegłego roku przeszedłem do nju i też zaczęło się wydzwanianie dziwnych firm i zaproszenia na podziwianie garów. Coś w tym jest.

Odpowiedz

23. ~ola
0

2016-06-14 16:14:09

jak przenoszę numer do sieci O zawsze gary filipak dzwonią.. ciekawe..

Odpowiedz

22. ~olek
0

2016-06-14 15:59:00

oczywiscie, że to prawda że z orange wyciekaja dane osobowe od lat

Odpowiedz

21. ~aero666
0

2016-06-14 15:18:13

@15 tak, bo to akurat od zamiawiania pizzy. Prawda jest taka, że istnieje cały potężny rynek pozyskiwania danych osobowych na czarno. Konsultant pracujący na zlecenie za 8zł/h chętnie dorobi sobie na boku 2 zł za komplet danych klienta. Kurier doręczający paczki z miłością przytuli dodatkową złotówkę. Itd, itd.A później taka baza zostaje wyprana przez jakieś spółki w Dubaju i spamer w razie czego ma podkładkę, że kupił od kogoś kto niby uzyskał zgodę. Albo jedzie całkowicie ignorując przepisy, puszcza bajeczki o losowaniu numerów a jak rozmówca się za bardzo domaga egzekowania przepisów to po prostu zrzuca się połączenie i ewentualnie blokuje takiego w systemie.Urzędy biegają głównie po legalnych, działających w dobrych intencjach firmach i trzepią regulaminy bo najłatwiej stwierdzić brak przecinka w takowym, a procedura ścigania spamu z punktu widzenia odbiorcy końcowego jest absurdalna. Ot cała tajemnica.

Odpowiedz

20. ~frasag
0

2016-06-14 14:53:22

@cysiu: skoro dostajesz wiadomości to znaczy że adresy nie są fałszywe jak piszesz. Co najwyżej rzadko używane.

Odpowiedz

19. ~cycek
0

2016-06-14 14:15:29

mam w umowach z t-mobile podane falszywe e/''maileI na te "falszywki" dostaje reklamy. Na zadnej poczcie mnie nie ma.

Odpowiedz

18. TomecekGD
0

2016-06-14 14:14:48

Pisałem ci, że od lat nie miałem spamu telefonicznego. Ja i moja rodzicielka otrzymaliśmy telefon z Natury Relaxu tego samego dnia. Obydwoje przenieśliśmy nr do Orange.

Odpowiedz

17. ~
1

2016-06-14 13:53:03

16- bo tym razem T-Mobile nie wygrało.

Odpowiedz

16. Nomedaj
1

2016-06-14 13:32:41

A dlaczego za tym newsem nie ma tapetki T-Mobile? :-)

Odpowiedz

15. orson_dzi
0

2016-06-14 13:18:11

@13 A w takich banalnych sprawach jak zamówienie pizzy online nie podajesz swojego numeru? Na co dzień przecież nikt nie czyta regulaminu przy zamówieniu, bardziej go interesuje czy dostawa będzie za godzinę, czy za dwie. @12 Poprawione.

Odpowiedz

14. ~
0

2016-06-14 13:10:50

6, zamiast dziamgać w komentarzach, zajmij się "usiłował sprzedaż", niemądry cencjuszu.

Odpowiedz

13. TomecekGD
1

2016-06-14 13:03:38

Dane regularnie wyciekają z Orange Polska. Bardzo pilnuję swoich danych, nigdy nie wyrażam zgodny na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Efekt jest taki, że nie miałem żadnego telefonu i smsa z oferta marketingową od kilku lat. Pełen spokój. Wszystko się zmieniło, gdy przeniosłem numer do Orange. Zacząłem otrzymywać telefonu z firm trzecich np. Natura Relaxu, które zapraszały mnie na prezentacje. Jestem pewien, że to wina Orange Polska, gdyż identyczna sytuacja jest u mojej rodzicielki. Także zaczęła otrzymywać telefony od Natury Relaxu po przeniesieniu numeru do Orange Polska. Pisałem do nich w tej sprawie i oczywiście zaprzeczają.

Odpowiedz

11. ABP
0

2016-06-14 12:52:26

@7: I dlatego znajomość numeru dowodu czy pesel nie powinna być w żaden sposób związana z weryfikacją tożsamości osoby. Tych danych żąda od nas tyle instytucji, że w żaden sposób nie jesteśmy w stanie ich upilnować.

Odpowiedz

10. ~
1

2016-06-14 12:38:07

"Dzień dobry nazywam się Karina Martecka, chciałabym zaprosić pana na spotkanie kulinarne które się odbędzie (...)" Hahaha ciągle mi wydzwaniają a to tylko dlatego że wyraziłem zgodę gdzieś tam i nawet nie pamiętam gdzie i jak :)

Odpowiedz