DAJ CYNK

Polkomtel wejdzie mocniej w bankowość?

16.09.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5234

Ważne 12

5

Polkomtel zarejestrował w Urzędzie Patentowym trzy znaki towarowe dotyczące bankowości - Plus Bank, Plus Bank 24 oraz Plus Bank Partner.

Polkomtel zarejestrował w Urzędzie Patentowym trzy znaki towarowe dotyczące bankowości - Plus Bank, Plus Bank 24 oraz Plus Bank Partner.

Zgodnie z opisem w bazie Urzędu Patentowego, powyższe znaki odnoszą się do usług bankowych, finansowych, kredytowych, płatniczych, maklerskich, emisji i obrotu papierów wartościowych, usług konsultacyjno-doradczych w sprawach finansowych, usługi certyfikacyjnych w rozumieniu przepisów o podpisie elektronicznym oraz ubezpieczeń.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2011 roku Plus wystartował z usługami bankowymi pod nazwą Avocado, we współpracy z bankiem BZ WBK. Rok później rozpoczęła się współpraca z Invest Bankiem.

Zobacz: Avocado - usługi bankowe dla klientów sieci Plus.
Zobacz: Konto osobiste na 5 Plus.

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Komentarze
Zaloguj się
22. ~LX2PL
0

2013-09-18 00:01:27

@19 - szaremu też się może przydać, na pewno przedsiębiorczym, a ich nie brakuje w kraju! @21 - miałem na myśli prostą opłatę raz na rok, sposób podpisywania hasłem składającym się np. z 4 znaków własnych + jednorazowym generowanym podczas podpisu, do tego wygoda VIA SMS - jest już gdzieś taka opcja, że procesor w karcie do czytnika zastępuje telefon posiadany przez właściciela + kawałek hasła w głowie i reszta jednorazowa niepowtarzalna?

Odpowiedz

21. wlo
0

2013-09-17 10:23:02

pabloki - no korzyści z Avocado mają tylko klienci Plusa chyba? LX2PL za podpis w Plusie płaci się 10 zł netto co miesiąc i umowa 2-letnia... 30 zł mrocznie? no chyba mało - biorąc pod uwagę cey u dostawców (także ceny kolejnych umów). Ja płacę za 2 lata przy przedużeniu bodaj 130 zł netto za kwalifikowany i prę złotych za niekwalifikowany - dodatkowo do kwalifikowanego bardzo tani mi liczą. Jeśłi więc taką cenęPlus by mi zaproponował, z chęcią bym się pozbył karty i czytnika.

Odpowiedz

20. ~
1

2013-09-17 08:57:09

Platnosci mobilne to przyszlosc facet wie co robi. Ci co ujadają na forum podajcie swoje dokonania oprocz klikania w klawiaturę. Jak mi się firma nie podoba to ją zmieniam i nie wylewam żali na forach!

Odpowiedz

19. ~df
1

2013-09-16 23:44:15

#18 po co szaremu Kowalskiemu podpis kwalifikowany? Jest to martwa instytucja a po wejściu nowych dowodów będzie i tak dopięty do nich.

Odpowiedz

18. ~LX2PL
-1

2013-09-16 22:38:21

Proponowałbym skupić się na podpisie elektronicznym kwalifikowanym; abonent jest Polkomtelowi znany, jest to pewnego rodzaju poświadczenie, można by albo certyfikować we współpracy z jednym z centrów certyfikacyjnych (dawać podpis kwalifikowany za na 30zł rocznie - zamiast tego co ludzie płacą 90-150) albo utworzyć własne centrum certyfikacyjne. Kwota 30zł powinna być obniżona odpowiednio przy wyższych abonamentach do 20, 10 zł brutto.

Odpowiedz

17. ~df
1

2013-09-16 18:54:12

Powyższe nazwy sugerują że będzie to raczej szeroki projekt na rynku detalicznym w powiązaniu z placówkami agencyjnymi. Czyli raczej idą "na poważnie" w powiązaniu z bliźniaczym Invest Bankiem. Produkty wpisane trochę na wyrost - strzelę że raczej będą celować w najbardziej marżowe produkty - tj. szybki kredyt gotówkowy, ubezpieczenie (szczególnie turystyczne).

Odpowiedz

16. ~pabloki
-1

2013-09-16 17:24:05

pewnie bz wbk będzie oferował swoje usługi z korzyściami wyłącznie dla klientów plusa.

Odpowiedz

15. mi80
1

2013-09-16 17:22:36

Wejdzie, wejdzie, podobno w oparciu o Invest Bank. Konwergencja usług telekomunikacyjnych i bankowych to naturalny kierunek.

Odpowiedz

14. kwistas
1

2013-09-16 16:25:25

Większość pomysłów mu wypala więc pewnie wie co robi, powodzenia.

Odpowiedz

13. ~
1

2013-09-16 16:00:47

Solorz to wielki biznesmem i jeżeli czuje w tym zysk, to będzie rozwijał pomysł.

Odpowiedz

11. ~z
-1

2013-09-16 13:41:47

Stary plus to był polski . Bank jak plus po jednych pieniądzach, gdzie doświadczenie bankowe idź na całość.

Odpowiedz

10. wlo
0

2013-09-16 12:57:13

W związku z przejęciem mojego banku przez inny bank (który zresztą też został przejęty - przez obcy kapitał ;-)) też jakiejś super oferty nie proponuje, w wolnej chwili będę szukał oferty bankowej ;-) Avocado - niby to mój nowy bank, ale kompletnie nie rozumiem tych zasad - musze się wczytać bardziej niż tylko pobieżnie ;-)

Odpowiedz

9. ~
1

2013-09-16 12:52:24

Gdyby coś takiego wprowadzono to byłaby to z pewnością największa inwestycja w tym roku poza modernizacją opów.

Odpowiedz

8. ~a
2

2013-09-16 12:47:08

kolejna spółka - Invest Bank, będzie świadczyć dla Plus... ale oczywiście wszystko jest osobno i jak chce, to konkurencja może się przyłączyć :)

Odpowiedz

7. ~r
-1

2013-09-16 12:44:56

Nie ma się co napalac, pewnie następny ambergold będzie :-)

Odpowiedz