DAJ CYNK

Polkomtel chce unieważnienia całego przetargu na 1800 MHz

sirmark

Prawo, finanse, statystyki

Polkomtel złożył wniosek o unieważnienie przetargu na częstotliwości z zakresu 1800 MHz, z powodu rażącego naruszenia przepisów prawa i interesów uczestników przetargu.

Polkomtel złożył wniosek o unieważnienie przetargu na częstotliwości z zakresu 1800 MHz, z powodu rażącego naruszenia przepisów prawa i interesów uczestników przetargu.

W złożonym wniosku operator podważa legalność przeprowadzonego przetargu, twierdząc, że naruszenia wystąpiły zarówno w ramach ogłoszenia, procesu dokonywania ocen złożonych ofert oraz rozstrzygnięcia przetargu

Zastrzeżenia budzi kwestia odrzucenia oferty nr 2 Polkomtela z powodu braku pieczątki. Operatora niepokoi także, że (wg niego) dokumentacja przetargowa UKE od początku faworyzowała jeden podmiot kosztem innych. Spółka uważa, że zostały popełnione także błędy przy weryfikacji konkurencyjności uczestników przetargu, a opinia UOKiK-u była powierzchowna, niekompletna oraz nierzetelna.

Na szczególną uwagę zasługuje nierówne traktowanie uczestników przetargu. Według dokumentacji przetargowej, Polkomtel, aby tak jak PTC SA, operator sieci T-Mobile zdobyć miejsca 4 i 5 musiałby zadeklarować dwa razy po 526 mln zł. Przypominamy przy tym, że PTC SA, która jak sama twierdzi ma najwięcej klientów na polskim rynku, czyli ponad 16 mln, za częstotliwości zapłaci 450 mln zł, podczas gdy Polkomtel z blisko 14 mln abonentów, aby nie tyle wygrać, ale tak jak T-Mobile zdobyć miejsca 4 i 5 musiałby zapłacić niemal 1 mld 100 mln zł, czyli 650 mln zł więcej niż koncern Deutsche Telekom. - napisał Polkomtel w komunikacie.

Cała dokumentacja, w której Polkomtel zarzuca UKE ogłoszenie, przeprowadzenie i rozstrzygnięcie przetargu w sposób rażąco naruszający prawo, zajmuje kilkadziesiąt stron.

Zobacz: Znamy zwycięzców przetargu na 1800 MHz!.
Zobacz: Ciekawostki z dokumentacji przetargowej na 1800 MHz.
Zobacz: Stanowisko Sferii w sprawie przetargu na 1800 Mhz.
Zobacz: P4 bierze wszystkie trzy bloki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Polkomtel, wł