DAJ CYNK

Plus ma sieć 5G-Super Ready... już od półtora roku. Oto jej możliwości

Dodane przez: msnet

W 2018 roku w sieci Grupy Cyfrowy Polsat przesłano ponad eksabajt, czyli miliard gigabajtów danych. Ponad 91% transferu odbyło się w technologii LTE i LTE Advanced, w zasięgu których jest odpowiedni 99% oraz 73% Polaków.

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu przetransferowali w 2018 roku 965 PB danych, czyli o 28% więcej niż rok wcześniej. Łącznie z ruchem w roamingu oraz operatorów MVNO przez sieć Grupy Cyfrowy Polsat przesłano ponad eksabajt danych (1018 bajtów).

Jak podaje Plus w komunikacie prasowym, rok 2018 to czas stale prowadzonych inwestycji w dalszą rozbudowę sieci telekomunikacyjnej. Były one prowadzone w oparciu o posiadane i wykorzystywane przez Grupę Cyfrowy Polsat częstotliwości z zakresu 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz oraz agregację pasma z tych zasobów. Na koniec 2018 roku Grupa posiadała ponad 13,3 tysięcy systemów eNodeB działających w technologii LTE/LTE Advanced na różnych pasmach.

Agregacja pasm w połączeniu z zastosowaniem modulacji 256 QAM i MIMO4x4 pozwalała dostarczać klientom Plusa i Cyfrowego Polsatu coraz wyższą jakość świadczonych usług. Umożliwiło to oferować w niektórych regionach Polski technologię LTE-Advanced o maksymalnej prędkości transmisji powyżej 600 Mb/s.

Zobacz: Ponad 600 Mb/s w sieci LTE Plus Advanced
Zobacz: Internet Plusa i auto Mercedesa zabrałem do Berlina. Tak trzeba żyć!

Te nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane są w Grupie Cyfrowy Polsat od października 2017 roku, co według ostatnich komunikatów wysyłanych do rynku i klientów przez konkurencję prowadzi do wniosku, że Plus wraz z Cyfrowym Polsatem już od ponad półtora roku są 5G-Super Ready ;)

- dodano na podsumowanie komunikatu

Zobacz: 5G - UKE rozdysponuje pasmo 3,6 - 3,8 GHz w czerwcu 2020 roku
Zobacz: 5G Ready to nie 5G - tłumaczy rzecznik prasowy Orange Polska [wideo]
Zobacz: Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat po 2018 roku - wzrost liczby usług abonamentowych i przychodów, spadek liczby klientów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus

Przewiń w dół do następnego wpisu