DAJ CYNK

Play idzie na sprzedaż

26.08.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 24179

Ważne 28

3

Po latach spekulacji na temat sprzedaży P4, operatora sieci Play, w przyszłym tygodniu do potencjalnych nabywców zostanie rozesłane memorandum informacyjnie.

Po latach spekulacji na temat sprzedaży P4, operatora sieci Play, w przyszłym tygodniu do potencjalnych nabywców zostanie rozesłane memorandum informacyjnie.

W sprzedaży operatora pomóc mają Bank of America Merrill Lynch i UBS, poinformował na podstawie swoich źródeł TMT Finance. Obecni właściciele liczą na rozpoczęcie procesu sprzedaży we wrześniu oraz na wybór oferty do listopada.

Potencjalnymi nabywcami wycenianego na 3 mld dolarów P4 są wszystkie główne firmy private equity z regionu, min. CVC, Advent, Apax, Bain, Cinven, KKR i Providence Equity Partners. Możliwe jest też połączenie z jednym z 3 pozostałych dużych operatorów komórkowych (tutaj problemem mogłoby okazać się uzyskanie zgody od regulatorów) czy z Liberty Global, właścicielem UPC Polska.

Źródło tekstu: TMT Finance

Tagi: p4 play
Komentarze
Zaloguj się
122. ~Riko
0

2016-10-14 20:15:14

Plej i plus jiadom na kredytach nie wytzymujom brakKasy

Odpowiedz

121. ~obi1
-1

2016-09-01 22:42:58

idzie na sprzedaż i dlatego nie było żadnej promocji doładowań od 3 miesięcy??? :/

Odpowiedz

120. ~krinovo
0

2016-08-31 19:33:43

No to KRINOVO! :-( Darmowe LTE pojdzie w piz*u. I gdzie tu pojsc?

Odpowiedz

119. ~Punk
-1

2016-08-30 22:07:03

Dobrze że od Play już uciekłem, teraz jak Plus coś skopie to idę do Virgin Mobile lub Orange Free Na Kartę.

Odpowiedz

118. ~ktos
-1

2016-08-30 17:48:48

No to już po firmie już po zniżkach, trzeba uciekać

Odpowiedz

117. ~Breen
1

2016-08-30 13:31:22

@116A tobie się wydaje, że te wszystkie firmy działają dla dobra społeczeństwa czy dla zysku? Ja uważam, że aktualny poziom cen w prepaidzie, bo do tego się odnoszę, są optymalne i wolałbym, aby sieci konkurowały już jakością a nie ceną. 25zł/miesiąc za no limit i 6 giga netu w play to za dużo? W orange przy przeniesieniu numeru niewiele drożej. Oczywiście o T-mobile się nie wypowiadam bo nie ma o czym..

Odpowiedz

116. ~Hotelarz
0

2016-08-30 13:17:42

A nie może kupić zagraniczny operator tańszy od Play? Że na przykład zapłacę 30 zł miesięcznie ale mam wszystko bez limitów i haczyków.

Odpowiedz

115. ~Breen
0

2016-08-30 09:54:08

Swoja drogą, ciekawa sytuacja na rynku nam się szykuje. Pytanie brzmi, co się stanie jeśli P4 nie znajdzie nabywcy? Polski rynek jest dosyć trudny, nowy właściciel musiałby się nastawić na długotrwałą walkę z konkurencją. Nie da się nagle przyjść i zwiększyć przychodów poprzez np. zlikwidowanie korzystnych ofert na rzecz droższych, przykładem jest T-mobile, które straciło mnóstwo klientów, a konkurencja tylko czeka.

Odpowiedz

114. ~Breen
2

2016-08-30 09:51:30

@113Nie zmienia się strona umowy. Nie podpisywałeś umowy z Novatorem tylko z P4, które ewentualnie zmieni być może właściciela, ot i tyle.

Odpowiedz

113. ~
-2

2016-08-29 18:45:51

@ 112 a to na takiej podstawie, że zmienia się strona umowy. Ja swoich danych nie zmieniam. nie ważne że regulamin i cennik będzie taki sam. Podpisałem umowę z P4 a nie z jakąś firmą X

Odpowiedz

112. Th0mas
2

2016-08-29 18:39:45

@111 na jakiej podstawie? Zmianie nie ulega ani cennik ani regulamin. Nowy podmiot przejmuje prawa i obowiązki starego

Odpowiedz

111. ~Hayy
0

2016-08-29 18:32:20

Ciekawi mnie to czy jak dojdzie do sprzedaży to czy będzie możliwość odstąpienia od umowy bez podania przyczyny?

Odpowiedz

110. Th0mas
0

2016-08-29 16:43:36

@15, Ty jesteś głupi czy z gimnazjum? Pod każdym tematem będziesz pisał to samo? Już Ci wysłałem kod Playa pod innym postem

Odpowiedz

109. ~Tomek
0

2016-08-29 14:26:21

Ciekawe czy po zmianie wlasciciela bedzie mozna rozwiazywac umowy abonamentowe przed czasem :)

Odpowiedz

108. ~abc
0

2016-08-29 11:31:01

@92. A Play jest taki zniszczony? Polska w ruinie?

Odpowiedz