DAJ CYNK

Play chce przejąć Virgin Mobile Polska

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 14940

Sieć Play przekazała w komunikacie informację, że podpisała szereg umów z Virgin Mobile Polska, w tym przyznającą opcję nabycia Virgin Mobile Polska.Sieć Play przekazała w komunikacie informację, że podpisała szereg umów z Virgin Mobile Polska, w tym przyznającą opcję nabycia Virgin Mobile Polska.

Podpisane umowy przyznają Play, między innymi, opcję nabycia wszystkich udziałów w Virgin Mobile Polska w 2020 roku. Zgodnie z przyjętą metodologią, wycena opcji została oparta o jednoroczne przychody VMP skorygowane o określone elementy. Inwestorzy zobowiązali się spowodować, że wszystkie udziały w VMP zostaną sprzedane Play w przypadku, gdy Play skorzysta z opcji kupna.

Ponadto, umowy określają warunki przyszłej współpracy pomiędzy Play a VMP. Strony będą kontynuować współpracę rozpoczętą w momencie powstania VMP przy założeniu, że minimalny poziom gwarantowanych płatności do Play będzie wyższy o około 25 mln zł, osiągając łącznie około 84 mln zł w latach 2018 - 2021.

Play jest usatysfakcjonowany tymi umowami, ponieważ jeszcze bardziej umacniają one pozycję Play jako lidera na polskim rynku telefonii komórkowej - czytamy w komunikacje operatora.

Podpisane przez Zarząd Play Communications S.A. 15 stycznia umowy zawarte zostały zarówno z Virgin Mobile Polska jak i jej udziałowcami: Dirlango Trading & Investments Limited i VMCEE B.V., a także wiodącymi inwestorami VMP: Vegueros Coöperatief U.A. (spółka zależna należąca w całości do Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P.), Farledico Investments Limited (spółka zależna należąca w całości do Łukasza Wejcherta) i Kai-Uwe Ricke.

Virgin Mobile Polska jest największym polskim MVNO. Na koniec roku 2016 VMP posiadał 412 tys. klientów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu