DAJ CYNK

Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2013

09.04.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 18751

Ważne 25

3

W I kwartale 2013 roku w Polsce sieć zmieniło ponad 388 tys. numerów. Spada udział P4 w numerach przejmowanych, ale na uwagę zwraca szczególnie bardzo słaby wynik PTC - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

W I kwartale 2013 roku w Polsce sieć zmieniło ponad 388 tys. numerów. Spada udział P4 w numerach przejmowanych, ale na uwagę zwraca szczególnie bardzo słaby wynik PTC - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

Polkomtel i Centertel idą praktycznie łeb w łeb. Netto dzieli ich bardzo niewiele, natomiast uwagę zwraca fakt, że ten drugi więcej numerów przyjmuje. PTC poszło fatalnie - nie dość, że oddała najwięcej numerów, to i przyjęła ich najmniej. Można szacować, że to wynik najsłabszej chyba na rynku oferty prepaid.

P4 po raz kolejny jest bezapelacyjnym liderem, jeżeli chodzi o przenośność numerów. Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że systematycznie spada udział tego operatora w numerach przychodzących. W 2011 roku wynosił on jeszcze 75%, systematycznie spadał przez cały 2012 rok, a teraz wynosi 59%.

Operator

Przyjął

Udział

Oddał

Udział

Bilans

P4

229,2 tys.

59,0%

30,4 tys.

7,8%

+198,8 tys.

Polkomtel

48,4 tys.

12,7%

99,6 tys.

25,6%

-51,2 tys.

Centertel

68,7 tys.

17,7%

122,8 tys.

31,6%

-54,1 tys.

PTC

38,6 tys.

9,9%

132,7 tys.

34,1%

-94,1 tys.

Pozostali

3,7 tys.

1,0%

3,1 tys.

0,8%

+0,6 tys.


Pozostali operatorzy w końcu przyjęli więcej numerów niż oddali, za 3/4 ruchu odpowiada Virgin Mobile przyjmując 2,7 tys. numerów, ale oddając prawie tysiąc. Praktycznie wszyscy pozostali operatorzy są na minusie - poza telefonią w naszej Rodzinie mediów toruńskich, która przyjęła 120 numerów nie oddając ani jednego.

Dynamikę wyraźnie traci mBank mobile, przyjmując zaledwie 200 numerów, a oddając 600. Poza Lyca Mobile (100 przyjętych, 700 oddanych), pozostali operatorzy zanotowali ruch w okolicach 100 migrowanych i utraconych numerów.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 2012 roku.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
87. ~Pracownik sieci PLUS
0

2013-04-20 12:53:41

powiem szczerze tak... każda sieć ma swoje zalety i swoje wady. Dlatego istnieje wolny rynek i konsument ma możliwość wyboru. Osobiście dla mnie najlepszymi sieciami jeśli chodzi brak zobowiązań jest PLUS i PLAY a jeśli chodzi o mix doładowań to T-MOBILE.

Odpowiedz

86. ~
-1

2013-04-17 21:11:27

Odejdźmy na chwilę od przenoszenia się z opa do opa - zobaczcie jaką mamy szansę na pokazanie polskiej usługi na świecie! Głosujmy na MyWallet od T-Mobile (PL) (głosowanie tylko do piątku! ) tutaj: http://contactlessintelligence.com/contactless-mobile-awards-201 2/cma-2013-the-industrys-choice/

Odpowiedz

85. ~Jerzy_Katowice
0

2013-04-17 17:50:56

Panie Jabłczyński - jak Pan skomentuje ten "rewelacyjny" wynik Orange?

Odpowiedz

84. ~tom
1

2013-04-13 16:15:08

Po 10 latach w erze (6 abonament+4 tak-srak),dziś złożyłem wniosek w Virginmobile. Era(polska sieć było ok),T-mobile wysysa z niej ile się da,oby tak dalej a zmiejszy się ilość DUŻYCH sieci

Odpowiedz

83. ~Adam
0

2013-04-12 09:29:18

Kieyś byłem w Erze, potem w Idei, nastepnie z nów w Erze a od 2008 roku w Play. I teraz cała moja rodzina i dlasza rodzina w Play i tylko przedłuzamy umowy. Byłem w tym reklamowanym demobilu. Jak panienka przedstawiła oferte to żal mi ich sie zrobiło ze z takim cienkim wyskakują. Play rządzi i tyle. Ale sa ludzie co wolą płacić więcej i to jest prawo demokracji. Kazdy wybiera co mu pasuje.

Odpowiedz

82. ~odchzplusa
0

2013-04-11 19:43:11

Polkomtelowi wycina klientów Jerzyna z reklamacji. Takiej ignorancji nikt nie wytrzyma.

Odpowiedz

81. ~
0

2013-04-10 22:35:21

@ 76 divhashmorex: Głupota zawsze była cechą charakterystyczna młodości, a nie wieku dojrzałego.

Odpowiedz

80. ~Słoneczny
0

2013-04-10 21:33:08

@79 Co cię tak boli ten Virgin, wielki lustratorze? Jaki szał? Nadepnąłem ci kiedyś na odcisk, czy co , że się tak czepiasz, w dodatku bez nicka? Na co ci ten jałowy spór? Jak chcesz mnie sprowokować to daj sobie spokój. Nie interesuje mnie taka polemika.

Odpowiedz

79. ~
0

2013-04-10 19:31:21

@78 Demencje starcze? Od kilku miesięcy wypisujesz tutaj o Virgin i jaki to szał miał zrobić. Czy w innych tematach udajesz znawcę. O Virgin praktycznie nikt nie słyszał dlatego nie ma klientów, a reszta na ten temat moim zdaniem to są po prostu pierdoły.

Odpowiedz

78. ~Słoneczny
0

2013-04-10 17:41:00

@77. Tak jestem tym naiwnym fanatykiem Virgin, Plusa, Playa, Nokii, Fiata Pandy, UPC, DVB-T, Klasyki kina i pięknych kobiet, (jeśli tak się upierasz, dopisz co tam jeszcze chcesz) bo z wszystkiego "korzystam". Co cię tak boli człowieku? Jak kupujesz samochód, to tez na początku chwalisz, że jest ok, a jak przejedziesz kilka tysięcy kilometrów, to zaczynają wychodzić problemy. Podobnie jest z każdym innym sprzętem lub usługą, a nawet ze związkiem partnerskim. :) Niekonsekwentny byłbym wtedy gdybym ślepo chwalił do końca wszystko co mam. A ja potrafię na wszystko spojrzeć i pozytywnym i krytycznym okiem. Virgin ma bardzo fajną ofertę, ale nie do wszystkich się nadaje. Akurat mam teraz telefon 2G i nie pochwalam jakości. Wcześniej korzystałem z 3G i było w miarę ok, choć też bez rewelacji. W ogóle co to znaczy "znawca"? Nie jestem żadnym znawcą. Sieć mobilna ma to do siebie, że jest mobilna i nie ma równego zasięgu ani jakości. Każdy średnio wykształcony człowiek potrafi to zrozumieć, jeśli nie jest zbyt zajęty zgrywaniem mądrali i własne ego nie przesłania mu jego mózgu. :-) Jeśli chcesz się bawić w fanatyków i ideologie sieciowe to beze mnie.

Odpowiedz

77. ~
0

2013-04-10 16:29:09

@75 To Ty jesteś tym naiwnym fanatykiem Virgin co trąbił tutaj na telepolis jaka to sieć fajna i będzie klientów przebywać. A jeszcze niedawno pisałeś, że to ma lepszy zasięg niż Play i lepiej radzi sobie z roamingiem Orange hehe Taki znawca Ciebie, że jak wiatr wieje, to tak zmieniasz zdania. Jakbyś znał realia rynku, to byś wiedział, że to nie ma szans ani z Play, ani z Orange, Plusem czy nawet z pogorszonym T-mobile. O tej sieci to tylko na telepolis słyszeli, a życie to nie telepolis tak jak tutaj niektórym z tego forum wydaje się. Czyli już na starcie mogła dotrzeć tylko do małego grona ludzi. A i w tym małym gronie były problemy - wszystko przez internet w Virgin trzeba było załatwiać (brak salonów), niełatwo kupić doładowania, niechęć przed nowościami, niechęć przed zmianą sieci, że konkurencja jednak w ich wypadku ma lepsze oferty, strach że taki Virgin może zniknąć i że Polacy to jednak nie takie biedaki. Sam zamawiałem starter darmowy Virgin, smsy charytatywne wysłałem i karta wylądowała w koszu.

Odpowiedz

76. Blank
1

2013-04-10 15:04:59

"poza telefonią w naszej Rodzinie mediów toruńskich, która przyjęła 120 numerów nie oddając ani jednego. " - babcie i dziadkowie od zawsze byli głu... wierni ;)

Odpowiedz

75. ~Słoneczny
-2

2013-04-10 14:47:31

Część ludków wykorzystała darmowy internet i uciekła na początku roku. Część pewnie przeniosła sobie ładny numer do innej sieci, bo na początku było w czym wybierać. Niestety ale w Virgin też odbija się czkawką kulawa jakość Play. Nie każdemu odpowiada taki kompromis. Przydałby się jednak ten zasięg T-mobile, bo sam zasięg macierzysty i często, gęsto zapchane Orange to trochę za mało.

Odpowiedz