DAJ CYNK

Pełny raport o przenośności numerów w 1H2014

11.07.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 40673

Ważne 13

2

W II kwartale Polacy przenieśli 329,2 tys. numerów. To o 22% mniej niż w poprzednim kwartale i prawie 13% mniej niż w II kwartale zeszłego roku. W całym I półroczu sieć zmieniło 749,8 tys. numerów, o 2% mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

W II kwartale Polacy przenieśli 329,2 tys. numerów. To o 22% mniej niż w poprzednim kwartale i prawie 13% mniej niż w II kwartale zeszłego roku. W całym I półroczu sieć zmieniło 749,8 tys. numerów, o 2% mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

Tak, jak w pozyskaniu netto kart SIM, tak i w przenośności numerów niekwestionowanym liderem jest P4. Po przeciwnej stronie plasuje się Polkomtel, który zaczyna coraz wyraźniej ostawać od reszty pod względem bilansu. Operator z grupy Zygmunta Solorza-Żaka przyjął praktycznie tyle samo numerów, co T-Mobile, ale oddał znacznie więcej. Tych traci głównie wśród dużych firm, o czym szerzej mówił wiceprezes Dominik Libicki.

Zobacz: Libicki: spadek Polkomtela to odejścia niskomarżowych klientów i czyszczenie bazy.

po 2Q14

Przyjął

Udział

Oddał

Udział

Bilans

P4

385,7 tys.

51,4%

99,0 tys.

13,2%

286,7 tys.

Orange

208,6 tys.

27,8%

203,0 tys.

27,1%

5,6 tys.

T-Mobile

76,6 tys.

10,2%

191,2 tys.

25,5%

-114,6 tys.

Polkomtel

72,9 tys.

9,7%

246,5 tys.

32,9%

-173,6 tys.

Pozostali

6 tys.

0,8%

10,1 tys.

1,3%

-4,1 tys.


Spośród pozostałych operatorów, na plusie jest Virgin Mobile (1,1 tys. numerów) i Mobile Vikings (prawie 900), a na spektakularnym minusie Lyca Mobile (prawie 5,6 tys.) i mBank mobile (750). Dobrze idzie też FM Group z ofertą, która dostępna jest poprzez dedykowanych sprzedawców (ponad 600 numerów na plusie).

Przypadek Lyca jest dość ciekawy, bo migracja wynika najprawdopodobniej z faktu, że kartę da się zarejestrować online. Wykorzystują to sprzedawcy niektórych sieci komórkowych oferując klientom, którzy chcą nową umowę, taki przeniesiony numer. Oferta operatora jest lepsza, a sprzedawca dodatkowo realizuje plany sprzedażowe.

Nieprzyjmujący nowych ofert lub aktywnie ich niepromujący Cyfrowy Polsat stracił prawie 200 numerów, a Dialog 700. Pozostali operatorzy oscylowali wokoło niecałych 200 numerów na plusie bądź minusie.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2014.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
120. ~
1

2014-07-22 17:24:20

119, zamiast dyskutować merytorycznie obrażasz ludzi dla których smartfony 4G LTE z dobrą baterią, pamięcią, szybkością i innymi dobrymi parametrami jest ok, nie podajesz żadnej alternatywy, w sklepie telefon zawsze można kupić, nawet nie będąc w żadnej sieci, to oczywiste, nie ma alternatywy dla Red Bull Mobile, możesz tylko obrażać

Odpowiedz

119. ~
-1

2014-07-22 15:56:24

118, redbull? Daj pan spokoj, nic od Play nie polecam. Kazdy inny operator jest duzo lepszy jakosciowo a cenowo podobny. Nie wyskakuj z tym abo z telefonem za 49zl, bo jak mam brac taki telefon, to wole w sklepie kupic. Mnie interesuje smartfon konkretnej jakosci a nie jakis badziew. Jak bede chcial bez telefonu, to mam nju a jak z telefonem to Orange, TM a nawet Plus. Ja chce placic za to z czego korzystam a nie za wciskane na sile uslugi. Mnie nie interesuje z czego bedziesz korzystal wiec nie pytaj mnie o porady, mozesz przeplacac w Play, twoj problem, twoje pieniadze. Ja wybralem tansze dla mnie rozwiazania

Odpowiedz

118. ~
0

2014-07-22 13:11:30

117,a jakieś konkrety ? Red Bull Mobile za 49 zł umowa ze smartfonem, no limit na wszystkie sieci komórkowe, no limit na stacjonarne, 2 GB netu wszystko w cenie 49 zł, dobra 50 dla tych, którzy mi wyliczą co do grosza,gdzie znajdę taką ofertę w takiej samej cenie ?

Odpowiedz

117. ~
-2

2014-07-21 19:35:33

115, na coś gorszego od Play nie zmienisz i bądź spokojny o to, bo nic gorszego od Play nie ma. Wiem co mówię, bo byłem 5lat w Play. Teraz od 3mcy w końcu mogę cieszyć się wysoką jakością i niskimi rachunkami. U Play niska jakość a ceny nawet wyższe niż u pozostałych.

Odpowiedz

116. ~
1

2014-07-21 18:11:24

115,ja byłem w Erze, Idei, Plusie i z tych sieci najlepszy jest Plus, szkoda tylko, że tak późno się o tym przekonałem i, że traciłem czas na Ere i Orange, no ale poznałem te sieci i z nich najlepszy jest Plus, od kąd wszedł Play to tak jakiś rok po tym się aktywowalem w Play bo jeszcze miałem umowę Plusem i do dziś nie zmieniłem Play na nic innego i nie chcę zmieniać bo w Play jest największy wybór ofert, jasne zasady, bardzo fajna sieć, a z początku nie byłem taki przekonany do Play, długo testowałem Play a to karta, abonament tylko sim, jak się okazało, że wszystko jest ok to umowa ze smartfonem i do dziś jestem zadowolony, a Plusa miło wspominam, też fajna sieć, nigdy bym już nie wrócił do Orange bo to problemy,a do T chyba tylko na siłę i to na kartę bo T to skąpcy i zawsze mają taryfy sprzed roku, dwóch lat wstecz żeby czasem nie dać za dużo klientowi, tylko Play ma sens

Odpowiedz

115. ~Adam
0

2014-07-21 11:15:26

Byłem w Erze, Idei teraz Play. Nigdy nie byłem i chyba nie zanosi się na to że w Plusie kiedyś będę. Od kiedy jestem w Play a juz jest 6 lat to stwierdzam że to najprzyjaźniejszy operator. Na razie nic nie wskazuje abym zmienia Play na coś gorszego

Odpowiedz

114. ~dfghfghf
0

2014-07-21 10:35:03

Mam nadzieje ze Plus sie odbije, czekam na ich wyniki finansowe w porównaniu do wyników finansowych P4

Odpowiedz

113. wlo
-1

2014-07-21 10:13:03

Wiecie? Żenujące jest to porównywanie ofert w smartdomu z innymi ;-) Dajcie sobie lepiej z tym spokój. To jest dobre - ale dla konkretnego klienta a nie dla wszystkich. Ile abonamentów (na ile numerów) można mieć w smartdomu? Macie pewnie - skoro piszecie - więc powiedzcie tumanowi takiemu jak ja ;-)

Odpowiedz

2014-07-20 08:37:24

111 - Orange open 3 w 1, lub Plus SmartDom też 3 w 1

Odpowiedz

111. ~
-1

2014-07-19 20:10:05

do 110: to co to za oferta? napisz - ja też chętnie bym sobie taki no limit kupił za 15 zł na 30dni co miesiąc...

Odpowiedz

110. ~
2

2014-07-19 19:55:33

ciekawy, to dużo dajesz zarabiać na sobie playowi. Mnie no limit kom, stacj, sms, 2GB wynosi około 15zł. Dlatego odszedłem z play bo był zbyt drogi a konkurencja jest jak widać znacznie tańsza.

Odpowiedz

109. ~
-2

2014-07-19 19:37:22

108,co ty bredzisz ? to oferty no limit z telefonem za 50 zł w Play były kiedyś a nie ma ich dziś ? no, fajne porównanie, podaj która sieć oprócz Play czyli Plus, T ma ofertę rozmów no limit za abonament 50 zł to się zastanowie bo jak do dziś żadna sieć nie ma takiej oferty,a czasy kiedy płaciłem rachnki po 200 zł się skończyły kiedy warunki dla stałych klientów były gorsze niż dla nowych w konkurencji,wtedy postanowiłem,że dla sieci komórkowych będę sknerą skoro te sieci skąpią klientowi wszystkiego, to ja też i dobrze na tym wychodzę, tego się będę trzymał bo rozrzutność nie przekłada się na lepsze oferty, ograniczyłem wydatki na telefon i bardzo dobrze, niech robią lepsze oferty jak chcą zatrzymać klienta, który może sobie iść do innej sieci, nie przekrocze ustalonego przez siebie budżetu bo kiedyś tak robiłem i się nie opłaciło, było to w jednej z 3 sieci kiedy Playa nie było, zrozumiałem, że z nimi trzeba twrdo, dlatego dziś nikt mnie już nie zbajeruje,drogie to jest T, Orange

Odpowiedz

108. ~
2

2014-07-19 19:00:50

106, nie dyskutuj z ciekawym. żaden szanujący się forumowicz nie rozmawia z nim. 107, ciekawy dostałeś drugiego bana na forum za trollowanie więc kto jest trollem to wszyscy wiedzą :D zatrzymałeś się w czasach kiedy play był najtańszy ale te czasy minęł?y a ty nie potrafisz się z tym pogodzić. Także płacę mniej niż jak byłem w Play i RBM i nie zamierzam tam wracać. Play jest teraz drogi

Odpowiedz

106. ~
1

2014-07-19 17:00:39

Ty wybierasz najnizszy abonament z ujowym telefonem a ja wole 10zl drozszy abo, lepsza jakosc i telefon warty 1tys zl. Ty szukasz w smieciach czyli tam, gdzie ja nawet nie zagladam a place mniej niz ty chociaż te 200zl w ciagu 2 lat nie stanowi dla mnie zadnej roznicy. To jakies 2 obiady z rodzina w restauracji.

Odpowiedz