DAJ CYNK

Edukacja to klucz do walki z patostreamem

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6399

W Ministerstwie Cyfryzacji odbyło się spotkanie dotyczące problemów patostreamów.  Udział wzięli w nim Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji, a także przedstawiciele NASK, operatorów internetowych, Komendy Głównej Policji, biura Rzecznika Praw Dziecka i biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wiceminister Adam Andruszkiewicz przekonywał, że kluczem do walki z problemem patostreamów jest edukacja. O ile świadomość Polaków w tym temacie jest dosyć duża w miastach, tak w małych miejscowościach nie jest z tym najlepiej.

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji rusza do walki z patostreamami

Właśnie dlatego podjęliśmy w Ministerstwie Cyfryzacji decyzję, by ruszyć w Polskę i opowiadać tam jak najszerzej, w jaki sposób sobie z tym problemem radzić oraz jak dbać o bezpieczeństwo najmłodszych w sieci

- powiedział wiceminister edukacji Adam Andruszkiewicz. 

Andruszkiewicz deklaruje, że w trakcie wakacji objedzie wszystkie województwa. Chce się spotykać z przedstawicielami wojewodów, policji, kuratorami, lokalnymi mediami, a także samą młodzieżą. Z pomysłem zgadzają się przedstawiciele policji.

Zobacz: Czy 5G będzie działać jak mikrofalówka? Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało przewodnik po 5G

Uczestnicy spotkania byli zgodni, że zjawiska patologii w sieci muszą być zgłaszane odpowiednim służbom. Zgłoszenia mogą być przekazywane na bieżąco za pomocą strony internetowej dyzurnet.pl

Służby odpowiedzialne za zwalczanie negatywnych zjawisk mówią również o potrzebie większej koordynacji i szybszej wymiany informacji, np. z operatorami internetowymi.

Zobacz: Fake newsy, hejt i sexting otaczają młodzież w Internecie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu