DAJ CYNK

P4 wyemituje wysoko oprocentowane obligacje

07.01.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 12766

Ważne 13

5

P4 przygotowuje się do emisji obligacji tzw. podwyższonego ryzyka, a w związku z tym o wyraźnie wyższym oprocentowaniu od średnio rynkowego - podaje Reuters. Operator ma to ogłosić w nadchodzących dniach.

P4 przygotowuje się do emisji obligacji tzw. podwyższonego ryzyka, a w związku z tym o wyraźnie wyższym oprocentowaniu od średnio rynkowego - podaje Reuters. Operator ma to ogłosić w nadchodzących dniach.

Obligacje podwyższonego ryzyka, tzw. high-yield, emitują podmioty, które nie mają szansy na rating inwestycyjny, a zaciągane zobowiązanie powiększa dług powyżej trzykrotności rocznego wyniku EBITDA (zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją), co uznaje się za próg bezpieczeństwa. W tej chwili obligacje tego typu wśród polskich operatorów ma Polkomtel.

Źródło tekstu: Reuters

Tagi: p4
Komentarze
Zaloguj się
67. ~Dzorcz.
0

2014-01-20 11:15:10

Ale wy jesteście naiwni Play ma po prostu długi i nie chce ich przełożyć na klijetow bo by dużo ludzi od nich by odeszlo i taka jest prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

66. Tuldor88
0

2014-01-09 09:21:32

To, że będą musieli coś wyemitować by dozbierać do aukcji i konieczności inwestycji z nią związanych było dość oczywiste (toż z nieba kasy nie dostaną nawet jakby się modlili u samego ojca dyrektora na złotym dywanie), acz nieco dziwi mnie ocena ryzyka.

Odpowiedz

65. wlo
0

2014-01-08 15:56:22

~reboot - podam Ci jeszcze jeden przykład - mojej siostry (właściwie siostrzenicy). Matka za nią płaci abonament ok. 47 zł (bez paru groszy), w czym ma n4 godziny "wszędzie", nielimitowane połączenia do 5 numerów w sieci i na stacjonarne, 300 esemesów wszędzie i 300 MB internetu w opcji non stop - klasyczna oferta bez gróźb o roziązanie umowy itp. kombinacji. Ktoś powie - można mieć taniej. Pewnie i można - ale o ile taniej? W nju na pewno taniej nie będzie bo wszystkie przewidziane w nju limity przekracza (szczególnie uwzględniając te 5 nielimitowanych - bo tak ludzie właśnie dzwonią a nie do 10 milionów numerów w sieci), więc płaciłaby 57 złotych bodajże? Prepaid? Tiaaa...

Odpowiedz

64. ~?
0

2014-01-08 14:26:39

46 to nie jest sie matole tylko spółka obsługująca infrastrukturę.

Odpowiedz

63. wlo
0

2014-01-08 13:55:08

~reboot - no właśnie... Ja patrzę na to z punktu widzenia operatora a Ty teraz dyskusję próbujesz rozpocząć z punktu widzenia klienta - a to są dwie różne rzeczy, dwa różne interesy ;-) Płacę - jeśli chcesz już wiedzieć - po nieco ponad 40 zł za każdy z numerów moich synów, za niemal nielimitowane wszystko (oprócz połączeń na komórki poza własną siecią - z palcem w uchu wystarcza ten limit kilkuset minut, no i internet - limitowany szybkością po przekroczeniu 300 MB - w zupełności wystarcza na miesiąc) ;-) Mniej więcej tyle co w nju. Jeśli mniej więcej, to teraz następna kwestia - czy mi zależy na tym niej więcej? Może czas poświęcony na optymalizację tego mniej więcej nie jest warty tego mniej więcej?

Odpowiedz

62. ~Johny11
0

2014-01-08 12:13:52

Play to zrobił pewnie pod kupno częstotliwości, a Polkomtel to zrobił, by wykupić sam siebie dla ZSŻ. Problem jest gdzie indziej. Jak ja czytam to Plus za wszelką cenę spłaca swoje zobowiązania, częstotliwości już ma i gra muzyka, a Play ani jakiś częstotliwości ani nie słychać o spłatach długów przed czasem. Jakbym robił analize fundamentalną to bym powiedział, że może to i drogi sposób na finansowanie (oprócz stopy procentowej kosztem jest także ich emisja), ale firma jest dynamiczna i cały czas się rozwija, zwiększa przychody. Ma ktoś jakieś dane P4 jak wygląda ich bilans, rzis (w szczególności pasywa)?

Odpowiedz

61. ~Ktoś
0

2014-01-08 10:42:24

60: teraz też jest oligopol;)

Odpowiedz

60. ~es
0

2014-01-08 10:27:30

Orange połączy się T-mobile, Plus z Playem i będziemy mieli oligopol. Oczywiście formalnie pozostaną konkurencją bo by ich urząd ścignął.

Odpowiedz

59. ~mam Play Na Karte
-1

2014-01-08 09:22:18

Bylo Amber Gold szykuje sie Violet Play :P

Odpowiedz

58. ~xs
0

2014-01-08 08:48:51

ale Polkomtel ma przecież ranking inwestycyjny ... i co na całkiem niezłym poziomie BB-

Odpowiedz

57. Angemona
0

2014-01-07 23:41:37

Ja tam bym raczej nie inwestowała oszczędności życia w te obligacje.

Odpowiedz

56. manyaky
0

2014-01-07 23:13:22

A jakie jest uzasadnienie tak wysokiej oceny ryzyka? Tylko takimi "suchymi" i klasycznymi czynnikami jak stosunek zadłużenia do czegośtam?

Odpowiedz

55. ~for
0

2014-01-07 22:23:52

53 przeczytaj jeszcze raz mój post, czy ja pisałem o sobie, czy o toku rozumowania czytających telepolis?

Odpowiedz

54. tylrog
0

2014-01-07 22:22:13

Wywalic celebrytow z reklam a Play bedzie najbogatszym operatorem!!!

Odpowiedz