DAJ CYNK

P4: Wszystkie sprawy z 900 MHz zakończone prawomocnie

13.08.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3418

Ważne 10

3

13. sierpnia Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził prawidłowość przeprowadzonego przez Prezesa UKE w 2008 roku przetargu na częstotliwości 900 MHz, oddalając skargi kasacyjne T-Mobile i Centertela od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 26. września 2011 roku.

13. sierpnia Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził prawidłowość przeprowadzonego przez Prezesa UKE w 2008 roku przetargu na częstotliwości 900 MHz, oddalając skargi kasacyjne T-Mobile i Centertela od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 26. września 2011 roku.

Zobacz: Przetarg na 900 MHz utrzymany przed WSA.

W wyniku tego przetargu, P4 otrzymała w grudniu 2008 roku rezerwację częstotliwości w paśmie 900 MHz (drugą rezerwację, na mocy tej samej decyzji, Prezes UKE przyznał Aero2). Wcześniej, wyrokiem z 9. kwietnia, NSA odmówił również uchylenia decyzji rezerwacyjnej.

Zobacz: NSA potwierdził rezerwacje P4 i Aero2 na 900 MHz.

Dzisiejszy wyrok jest prawomocny i ostatecznie kończy kilkuletni spór wokół przetargu i rozstrzygnięć wydanych w jego rezultacie. P4 przyjęła wyrok Sądu z zadowoleniem - napisał na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik operatora.

Zobacz: P4 ma 900 MHz za 511 i 217 mln zł!

Źródło tekstu: blogplay.pl

Tagi: 900 MHz p4 uke
Komentarze
Zaloguj się
11. ~
0

2013-08-13 20:23:58

Tak powinno być. Teraz czekamy na podobny finał dla ostatniego przetargu na częstotliwości z pasma 1800MHz.

Odpowiedz

10. Gormar
0

2013-08-13 19:32:02

@9. A mogła byś napisać skąd czerpiesz przeświadczenie, że w DCS Play wykorzystuje w twojej lokalizacji pełne 15MHz pasma? Zapisujesz numery kanałów w trakcie rozmowy, czy jak?

Odpowiedz

9. ~a
-1

2013-08-13 17:19:26

@8 Dynamo w play będzie, sama mam odpalone DCS na 15MHz w centrum miasta, a nadajniki na obrzeżach bez modernizacji. Oni na szybko rozładowują ruch, a później się zobaczy. Co do LTE to bzdura, telefony z tego nie korzystają, to tylko do neta, wiec w dzień max. 5Mhz na to pójdzie.. Ruch głosowy jest za duży... Choć UMTS900 ładnie pomaga. Mój tel w standby jest na GSM, jak tylko rozmowa to DCS, przy włączonym 3G kolejka następująca: UMTS2100/900, DCS, GSM. I mała nowość, już nie ma ciągłego przelogowania 2/3/2g w standby.

Odpowiedz

8. ~
1

2013-08-13 16:56:09

Ciekawe kiedy ten skrawek gsmu będzie doświetlać pasmo 2100. 900 w umts bardzo by się przydał w miastach. Ciekawe jak play ma zamiar to rozwiązać, na forum ludzie twierdzą, że tam gdzie jest playowy 1800gsm tam telefon gsm siedzi w 900 tylko w standby. Rozmowe zrzuca na 1800. Dadzą 10mhz na gsm a 5 na lte, czy będzie to dynamicznie zarządzalne wraz z ruchem.

Odpowiedz

7. Blank
0

2013-08-13 15:42:23

"oddalając skargi kasacyjne T-Mobile i Centertela od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 26. września 2011 roku. " - a przypadkiem nie skarżył się Polska Telefonia Cyfrowa? Wiem, że obecnie to PTC, ale w 2011 roku to była PTC?

Odpowiedz

1

2013-08-13 14:26:54

Ciekawe kiedy skończą się sprawy z ostatnim przetargiem na 1800? W 2020?

Odpowiedz

5. ~
0

2013-08-13 14:20:44

Tak wygląda "konkurencja" włącznie ze stawką 80 gr do Play.

Odpowiedz

3. ~
0

2013-08-13 13:14:53

czyli playowe 4g zostanie..czekamy na lte bo po tym co dziala do tej pory nie nalezy oczekiwac zbyt wiele.mirekb

Odpowiedz

2. ~
-2

2013-08-13 13:05:03

Po co P4 częstotliwosci 900 MHz jak ich nie wykorzystuje? No ale przecież "od przybytku głowa nie boli" - a i konkurencję można "przyblokować" w rozwoju ;-)

Odpowiedz