DAJ CYNK

P4 chce refinansować swoje zadłużenie

18.11.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 10356

Ważne 10

3

P4 przygotowuje się do refinansowania swojego zadłużenia, które w tej chwili wynosi około 560-570 mln euro - wynika z informacji serwisu rpkom.pl uzyskanych od osoby zbliżonej do spółki.

P4 przygotowuje się do refinansowania swojego zadłużenia, które w tej chwili wynosi około 560-570 mln euro - wynika z informacji serwisu rpkom.pl uzyskanych od osoby zbliżonej do spółki.

Według osób znających sprawę z drugiej strony, P4 jest na etapie wyboru instytucji doradzających mu w procesie refinansowania. Do tej pory główną instytucją finansującą inwestycje i rozwój telekomu był China Development Bank, a w Polsce także Pekao (grupa UniCredit CA IB).

To, w jakim stopniu P4 uda się obniżyć koszty finansowania, zależeć będzie od sposobu, w jaki banki odbiorą cel refinansowania oraz od tego, gdzie zostanie przeprowadzona procedura - powiedział serwisowi rpkom.pl jeden z finansistów.

Według rozmówców rpkom.pl, P4 chciałby przy tej okazji uzyskać gotówkę, którą przekazałby udziałowcom, oferując im w ten sposób pierwszą wypłatę odkąd zainwestowali w polski projekt.

Źródło tekstu: rpkom.pl

Tagi: p4
Komentarze
Zaloguj się
71. ~tomek
0

2013-11-26 22:08:55

W pleyu jestem od kilku lat. Używam go głównie na terenie Wrocławia w 3G i generalnie nie mam problemów. Kilka razy doceniłem zasięg w roamingu będąc w jakim dzikim miejscu. Miałem już przejść do NJU ze względu na widoczną poprawę infry tej seci za sprawą NJU. Nie zdecydowałem się bo pley za 45 zł na 12 mies dał mi nieograniczone rozmowe na telefony komórkowe (na stacj nie dzwonie) nieograniczone smsy i mmsy i 2GB internetu. Jak dla mnie to lepsza oferta niż nju mobile.

Odpowiedz

70. ~NieWiarUS
1

2013-11-21 19:28:49

Kochany W3 zarobiło tak wiele kasy na asymetrii za czasów kiedy nikomu nie śniło się jeszcze o Play, że mogła sobie pozwolić na agresywną politykę aby ich wykończyć. Gdyby takie coś jak Nju pojawiło się w 2008 Playa nie byłoby, a po zamiataniu sytuacji w 2009 Nju wyłączonoby w ramach końca promocji. I zapomniałbyś o niskich stawkach. W odróżnienu od W3 dzielił się z klientami zyskami z asymetrii dając jedną minutę do wszystkich sieci za dwie odebrane. W tym czasie Twoje biedne W3 zdzierało z klientów innych sieci za dzwonienie do P4. Nie tylko, żeby wyrównać sobie straty z asymetrii, ale też słono na tym zarabiając. Warto spojrzeć na temat szerzej.

Odpowiedz

69. ~WiarUS
0

2013-11-21 13:22:21

ad 44. gdybyś się orientował poruszanej tu tematyce to byś wiedział, że w tamtych czasach tylko Play mógł podjąć to ryzyko i wystartować ze stawką 29 groszy za minutę. Asymetria stawek MTR silnie działała wówczas na korzyść Play, a na niekorzyść trzech pozostałych operatorów - dla których ryzyko biznesowe zainicjowania stawki 29 groszy było zbyt duże.

Odpowiedz

68. ~WiarUS
0

2013-11-21 13:09:29

ad 64. Play i zwiększanie ARPU ??!! Takie zestawienie brzmi jak oksymoron! Sam twierdzisz, że Play rozkręciło i zaostrzyło konkurencje, zmniejszając poziom cen usług - a co za tym idzie spadły wydatki klientów korzystających z usług telekomunikacyjnych. Jakim cudem mogło się zwiększyć ARPU Play, jak siłą rzeczy ono maleje?! - I to nie tylko u Play, ale u innych operatorów również. Zauważ, że Play reklamując swoje wyniki nie podaje ARPU, które jest, zwłaszcza w prepaidzie na żenująco niskim poziomie.

Odpowiedz

67. ~WiarUS
-1

2013-11-21 12:57:22

ad 43. Urlop to ty miałeś w czasach, kiedy nie było jeszcze czwartego operatora infrastrukturalnego (w naszym przypadku Play). No albo, co bardziej prawdopodobne byłeś jeszcze wtedy za młody żeby zrozumieć co się dzieje na świecie, a co dopiero w branży telekomunikacyjnej :-) Wbrew temu co tu myśli i pisze GIM... Play nie wynalazło konkurencji, a istniała ona już nawet w starożytności!

Odpowiedz

66. ~Twoj stary
1

2013-11-19 21:39:14

Wiecej celebrytow, by sie przydalo do oplacenia...

Odpowiedz

65. KrIs22
0

2013-11-19 18:36:03

Play da sb rade nie wierzę źe splajtuje

Odpowiedz

0

2013-11-19 14:50:01

@42. To ja tez jeszcze raz ci powtórzę. nie opłaca się konkurować ostro stawkami, jeśli ma się kasę z roamingu. Co już się mocno sprawdziło. Dociąganie ofertami to nie żadne konkurowanie, tylko gra na jak najdłuższe zatrzymanie i wydojenie klienta. To są fakty, Konkurencja zaczyna się teraz. Przez 6 lat była leniwa. Przez te 6 lat Play mógł spokojnie zdobyć większą bazę abonamentową i kilkukrotnie zwiększyć ARPU.

Odpowiedz

63. Gormar
0

2013-11-19 14:42:00

@36. Faktycznie porąbało się tobie, tylko nie to o czym akurat myślisz. Polkomtel refinansował 7,95mld złotych swojego załdużenia i nie wywołało to aż takiej faki negatywnych komentarzy jak powyżej, a do tego było ich mniej. Lepiej pamiętaż, że bardzo często pierwsza myśl jest prawidłowa, tylko później krytyka która nas spotyka powoduje zmnienę. Nie ma co się tak łatwo poddawać. Najpierw sprawdź jak rzeczywiście było: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/polkomtel-refinansuje-795-mld -zl-swojego-zadluzenia,2,3,28342.html. A tamtejszy wpis numer 10 ma odniesienie do dzisiejszej informacji. Za jakiś czas dowiemy się czy dana osoba w ogóle miała pojęcie o tym co pisze, czy jedynie jątrzyła aby jątrzyć.

Odpowiedz

0

2013-11-19 14:40:13

@46. Wszystko jest na Telepolis, nie kłam! Taryfy na kartę z przed wejścia Play: Simplus Easy - 78groszy/min, Sami Swoi - 66 groszy/min, Orange Go - 80 grosz/min, Heyah - 68 groszy/min, Tak Tak Happy - 77 groszy/min,

Odpowiedz

61. Gormar
1

2013-11-19 14:36:19

@Witku T. Ta nowa blokada antyspamowa mnie dobija. Nie mogę swobodnie dodać wpisu zawierającego hiperłącze i to do waszego serwisu.

Odpowiedz

58. ~marcinnoga75
0

2013-11-19 10:43:33

do @57: na stronę play.pl na której jest certyfikat ssl jest poza domeny play.pl - nie mogę mama mi nie pozwala.

Odpowiedz

57. ~lmr
1

2013-11-19 10:16:08

hahaha:) zapraszam. Play.pl i sprawdzic oferte:] no limit bez kom 29,99 i umowa na 15mc. Barany internet maja a jak korzystac nie wiedza.

Odpowiedz

56. KrIs22
0

2013-11-19 10:10:33

PLAY MADE IN CHINA

Odpowiedz

55. ~
0

2013-11-19 10:09:12

55, a co to za no limit bez stacjonarnych? Mowimy o pełnym no limicie a taki w Play kosztuje 49zł a z pakietem 2GB 69zł. W TM z pakietem 2GB zapłacimy 49zł dla nowego klienta. Różnica duża. Przy przesłużeniu Plus ma no limit z pakietem 2,5GB za 50zł na 12mcy, czyli też taniej niż w Play. Jak widać play sam się zaszachował tym no limitem.

Odpowiedz