DAJ CYNK

Otvarta i Polkomtel przedłużyły do końca 2025 r. dotychczasową umowę MVNO

Mieszko

Prawo, finanse, statystyki

Otvarta i Polkomtel przedłużyły do końca 2025 r dotychczasową umowę MVNO

Umowa między spółką Polkomtel oraz siecią Otvarta została przedłużona do końca 2025 roku. Dzięki nowemu porozumieniu Otvarta będzie mogła dalej świadczyć usługi MVNO z wykorzystaniem zasobów sieci Plus.

Nowe porozumienie w sprawie hurtowego dostępu do sieci jest kontynuacją współpracy trwającej w tym zakresie już od czterech lat.

Otvarta to polski operator wirtualny telefonii komórkowej z kapitałem polskim. Obsługuje obecnie ponad 40 tys. aktywnych użytkowników i od wielu miesięcy jest wśród operatorów pozyskujących najwięcej nowych klientów. W ostatnim raporcie UKE dotyczącym przenośności numerów w drugim kwartale 2021 roku sieć Otvarta uplasowała się z dobrym wynikiem wśród MVNO, zyskując netto 3140 klientów (straciła 553, ale zyskała 3693).

Zobacz: Play dalej traci, T-Mobile zyskał. Raport przenośności numerów w 2Q2021

Otvarta zapewnieniu klientom usługi telekomunikacyjne i technologie dostarczane przez sieć Plus, w tym także 5G, przy jednoczesnym zachowaniu przystępnych cen.

Polkomtel współpracuje z MVNO od 2006 roku i obecnie obsługuje bezpośrednio prawie 30 operatorów świadczących usługi w tym modelu. Klientami hurtowymi MVNO Polkomtela są stacjonarni operatorzy telekomunikacyjni, operatorzy telewizji kablowych, ISP oraz firmy takie jak sieć Otvarta.

Otvarta przekonuje, że jakość usług oferowanych klientom MVNO działających na infrastrukturze sieci Plus jest identyczna, jak dla jej klientów własnych. Ma o tym  świadczyć m.in. dostępność do nowych technologii jak 5G.

Zobacz: Otvarta zapowiada eSIM. A kiedy w Plusie?
Zobacz: Otvarta wprowadza 200 GB + 200 GB w sieci 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Otvarta

Źródło tekstu: Otvarta

Przewiń w dół do następnego wpisu