DAJ CYNK

Orange Polska sfinalizował sprzedaż Marketplanet

06.08.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3002

Ważne 1

3

Orange Polska zakończył proces sprzedaży 100% akcji spółki Otwarty Rynek Elektroniczny - Marketplanet na rzecz funduszu private equity AVALLON MBO Fund.

Orange Polska zakończył proces sprzedaży 100% akcji spółki Otwarty Rynek Elektroniczny - Marketplanet na rzecz funduszu private equity AVALLON MBO Fund.

Sprzedaż Marketplanet wynika z planu strategicznego Orange Polska, który zakłada koncentrację na podstawowej działalności. Warunkowa umowa sprzedaży akcji została podpisana 9. lipca.

Marketplanet jest liderem polskiego rynku optymalizacji i reorganizacji zakupów w przedsiębiorstwach. Oferuje doradztwo oraz rozwiązania informatyczne wspierające wszystkie etapy procesu zakupowego w przedsiębiorstwach (elektroniczna platforma zakupowa Marketplanet).

Źródło tekstu: Orange

Tagi: orange
Komentarze
Zaloguj się
23. ~
0

2013-08-07 11:35:59

Mówisz, i masz: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/orange-zamknie-co-piaty-salon -sprzedazy,2,3,28648.html

Odpowiedz

22. ~
0

2013-08-07 11:10:41

21 baboso, jak to gdzie? Na pewno nie na portalu Orange, a tu - kwestia czasu, Witek ogarnia wszystkie newsy :-)

Odpowiedz

21. ~baboso
0

2013-08-07 10:47:43

ciekawe gdzie jest news o zamknięciu 20% salonów i zwolnieniu 1.7 tys osób

Odpowiedz

20. ~Krzysiek87
0

2013-08-06 23:31:43

WitekT.W Orange Open,aby dostać zniżkę,trzeba połączyć usługi stacjonarne z mobilnymi,a niestety nie można otrzymaćrabatu na telefon stacjonarny w przypadku gdy się posiada Neostradę.

Odpowiedz

19. WitekT
0

2013-08-06 21:43:35

Krzysiek87: czy mi się wydaje, czy mówisz Orange Open? Tam są zniżki za kolejne usługi.

Odpowiedz

18. ~Krzysiek87
0

2013-08-06 21:42:22

Orange powinno utworzyć rabat dla osób,które posiadają Neostradę+PSTN.Np Netia w przypadku dwóch usług daje rabat na stacjonarny,Najniższe abo na własnej sieci wynosi 10zł,a plan z nielimitowanymi połączeniami na komórki kosztuje 35zł.Przy LLU trzeba doliczyć+10zł.Takiej kombinacji brakuje u operatora zasiedziałego

Odpowiedz

17. ~la vie change avec Orange
0

2013-08-06 20:31:47

na koniec pierwszego kwartału 2012 TP miało 5484 łączy stacjonarnych w tym 5272 Potsów i Isdnów a także 152 tysiące voipów. W ciągu roku łączna liczba użytkowników telefonu stacjonarnego czyli na koniec pierwszego kwartału 2013 roku wynosiła 4995 czyli spadek o 490 tysięcy w ciągu roku. Dodam, że to był dokładnie rok po zmianie marki z TP na Orange bo marka działa od 16 kwietnia 2012 w segmencie stacjonarnym. Liczba voipów w ciągu roku wzrosła z 152 tysięcy do 390 tysięcy czyli blisko o 238 tysięcy. Dodam, że to nie koniec rezygnacji. Podaję linka w celu sprawdzena poprawności danych podanych powyżej. http://orange-ir.pl/results-centre/results/2013.aspx?sc_lang=pl- PL

Odpowiedz

15. goral2099
0

2013-08-06 18:49:09

A czy ma to jakieś znaczenie w jakiej technologii jest ta usługa zrealizowana? No ale ciekawe czy to w przypadku TP jest tylko zmiana technologii czy ogólny odpływ.

Odpowiedz

14. ~xxx
0

2013-08-06 18:37:31

#goral2099 a czy UPC nie sprzedaje voip-ow? jak tak to i w tp chyba voip-y rosna. /nie sprawdzalem ostatnio wynikow/

Odpowiedz

13. goral2099
0

2013-08-06 18:14:48

No proszę...liczba telefonów stacjonarnych w TP spada, a w wynikach UPC można wyczytać że im ta liczba rośnie...

Odpowiedz

2013-08-06 18:02:12

@?la vie change avec Orange? ? za czasów TPSA istniało powiedzenie, że gdyby tepsa zarządzała kopalnią złota to i tak by jęczęli, że działalność jest ?niedochodowa?, ?wymaga nadzwyczajnych nakładów inwestycyjnych? itp. itd., po 3 latach okazałoby się, że zwolniono najlepszych górników a zatrudniono ?menedżerów od hodowli złotych sztab? [cokolwiek by to miało znaczyć], zaś po kolejnych trzech latach kopalnia zbankrutowałaby ?gdyż wdrożone procesy optymalizacyjne wykazały, że zlecenia usług kopania korytarzy kopalnianych wybranym podmiotom zewnętrznym przewyższyły zyski jakie udało się osiągnąć z wydobytego kruszcu? :-) A jakby &FTP zarządzała piaskiem na Saharze to wkrótce i piasków by zabrakło... HTH.

Odpowiedz

11. ~la vie change avec Orange
0

2013-08-06 18:00:19

@10 Może Orange Polska kupi rosyjski MTS tak jak teraz zainteresowany jest zakupem czeskiego i słowackiego oddziału O2 od Telefónica ;)

Odpowiedz