DAJ CYNK

Note 7 przyczyni się do zmiany przepisów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5138

Samsung zakończył oficjalne śledztwo i zamknął sprawę eksplodujących Note'ów 7. Koreański rząd kontynuuje własne śledztwo i chce zmienić przepisy.Samsung zakończył oficjalne śledztwo i zamknął sprawę eksplodujących Note'ów 7. Koreański rząd kontynuuje własne śledztwo i chce zmienić przepisy.

Według oficjalnego śledztwa Samsunga przyczyną wybuchów smartfonów Galaxy Note 7 były wady konstrukcyjne. Na specjalnie zorganizowanej konferencji firma szczegółowo wyjaśniła związane z tym kwestie oraz wystosowała oficjalne przeprosiny. To jednak nie zadowoliło koreańskiego rządu.

Zobacz: Samsung mówi o przyczynie problemów z Note'ami 7

Rząd zlecił przeprowadzenie własnego śledztwa w sprawie Note'ów 7, którym zajmuje się Korea Test Laboratory. Wyniki zostaną zaprezentowane w najbliższy poniedziałek.

Władze Korei Południowej chcą być na bieżąco i niezwłocznie informowane o wszystkich incydentach związanych z eksplozjami telefonów, a producenci będą mieć obowiązek natychmiastowego wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Wszelkie związane z tym regulacje prawne zaczną najprawdopodobniej obowiązywać od 2018 roku. Najpierw ich kształt zostanie dokładnie omówiony z producentami sprzętu oraz ekspertami z zakresu technologii. Wygląda na to, że nowe przepisy nie będą obejmować tegorocznego Note'a 8.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The Ivestor; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu