DAJ CYNK

Nokia ma 90% światowego rynku Windows Phone 8

18.10.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6266

Ważne 4

7

AdDuplex przygotował analizę rynku Windows Phone, z której wynika, że aż 90% rynku Mobile Phone 8 należy obecnie do Nokii, a najpopularniejszym smartfonem z tym systemem jest Nokia Lumia 520.

AdDuplex przygotował analizę rynku Windows Phone, z której wynika, że aż 90% rynku Windows Phone 8 należy obecnie do Nokii, a najpopularniejszym smartfonem z tym systemem jest Nokia Lumia 520.

Udział Nokii stale rośnie, gdyż inni partnerzy Microsoftu nie kwapią się ostatnio do prezentowania nowych urządzeń z Windows Phone 8. Następny po Nokii jest HTC z 7,7% rynku, potem Samsung z 1,8% i Huawei z domykającym stawkę 1,2%.

Absolutnym hitem okazała się Nokia Lumia 520, która stanowi aż 32,8% urządzeń z Windows Phone 8. Drugie miejsce przypadło Nokiom Lumia 920 i 620 - każda z nich ma po 12,9% rynku. Pierwszy model konkurencji na liście to HTC 8X z 4,4%.

Co mniej optymistyczne, wciąż blisko jedną trzecią całego rynku Windows Phone stanowi Windows Phone 7.

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Tagi: nokia Windows
Komentarze
Zaloguj się
37. ~ziutasek
0

2013-10-22 14:28:23

Na "co dzień" używam OmniW i8350 telefon za 650 zł posiada wszystko co jest mi potrzebne (gorillaglass, porządny wyświetlacz, rozmowy video, dobry aparat) w jakości i płynności jakiej w androidzie musiałbym szukać za 1,5kzł a i tak bym nie znalazł. Na wyprawy i wycieczki zagraniczne mam xcover-a (800zł) totalny muł ale mapy i tłumacz googla offline są niezastąpione ...

Odpowiedz

35. ~Tomek
-2

2013-10-20 00:12:52

Mogę powiedziec obiektywnie że kolega ma rację. Szajs to może bym nie powiedział bo ma duże możliwości ale WP8 sprawuje się o wiele lepiej, Użytkuję oby dwa. Nokia ma super wykonanie. Drugi mam S4 i trochę jest delikatny, niedopracowany pod względem obudowy. Ale wracając do samego systemu do trzymam kciuki za W8. Wszystko fajnie płynnie chodzi czego nie można powiedziec o Andku pomimo lepszych parametrów techincznych. Jak będzie obsługiwał karty SD i VPN to dla mnie bajka. Właśnie ze względu na brak VPN noszę androida. Ale wiem że w 8.1 już VPN będzie więc jednego klocka mniej. Poza tym to mega przewagą W8 nad Androidem jest zapotrzebowanie na energię. Lumia 920 działa 2 dni a S4 tylko pół dnia. No i jak dla mnie denerwujące jest brak spustu w S4. Ale w sumie mając pod ręka 920 rzadko sięgam po aparat w S4 bo Nokia ze stabilizacją bije s4 na głowę. Ale oby dwa to jednak lipa w porównaniu do starej, poczciwej N8 :) W8 ma też tą zaletę że jest wszystko tak fajnie poukładane. Tak jak byc powinno. Niczego nie trzeba szukac. Wszystko się samo jakoś układa.

Odpowiedz

34. ~Robert
-3

2013-10-19 22:47:00

Nie wiem co Wy widzicie w tym androidzie, jak dla mnie windows phone jest o wiele lepszy i płynniejszy w działaniu, android to szajs i tyle

Odpowiedz

33. kwistas
-1

2013-10-19 18:20:23

W WP8 brakuje paru popularnych aplikacji jakie są na Androida czy iOS, ale 90% aplikacji jakie potrzebowałem to znalazłem, tragedii nie ma, bateria w Lumii o wiele lepiej wytrzymuje od Nexusa, płynność podobna, gry też chodzą bardzo dobrze. WP8 jest po prostu mało wspierany, bo M$ za późno się obudził z nowym systemem, kiedy Android już miał większość rynku.

Odpowiedz

32. ~Fury
-1

2013-10-19 17:57:46

Co nie zmienia faktu, że WP8 działa sprawniej jako telefon względem androida :)

Odpowiedz

31. ~gtx
1

2013-10-19 17:44:42

To nie prawda, że WP8 działa sprawniej od Androida (przy podobnej specyfikacji np. Snapdragon z dwoma rdzeniami krait) - w WP8 lagi są po prostu sprawnie przykryte animacjami dającymi złudzenie super płynności

Odpowiedz

30. kamil1221
0

2013-10-19 15:18:22

Również przez rok posiadałem. Sam telefon bardzo pozytywnie wspominam - ale system operacyjny... mam już go dość.

Odpowiedz

29. ~tomunia
0

2013-10-19 14:39:54

@28grzeszysz piszącźle o xt910 - to telefon idealny (oczywiście nie licząc baterii i braku aktualizacji) i szczerze wątpię że jeszcze taki kiedyś zobaczę. Wiem co piszę bo miałem go przez rok.

Odpowiedz

28. kamil1221
0

2013-10-19 13:10:16

Kilka dni temu definitywnie pożegnałem się z Androidem na rzecz WP8. Miałem dość zawieszania się systemu, wywalania komunikatu że jakaś aplikacja się zatrzymała przy uruchamianiu itp. Posiadałem Motorolę Razr - kombinowałem, wgrywałem nowe softy - najpierw oficjalne od Motki, później CM10. Dosyć... ! Teraz mam jak główny telefon Ativ s do Samsunga a jako służbowy HTC 8s.

Odpowiedz

27. cesarz
-1

2013-10-19 10:56:22

WP będzie z smarfonami ze znakiem Microsoft . Nokia będzie miała własne telefony i smartfony z systemami które wybieże. Przecież Nokia zostaje ze swoim logo i produkcją .

Odpowiedz

26. ~Fury
-1

2013-10-19 10:15:42

Posiadam telefon z WP8 GDR2. Co mogę powiedzieć? Jest ciekawą alternatywą dla innych systemów. Wiadomo, nie każdemu musi się podobać, mi osobiście pasuje rozwiązanie WP8 w połączeniu z dodatkami Nokii. Korzystałem z Androida, jest ciekawy, jednak ja wolę prostotę. Rozumiem, że fanatycy będą bronić swojego (wystarczy popatrzeć na wypowiedzi applefana, oraz odpowiedzi przeciwników apple). WP8 jest prosty, szybki i przyjemny dla użytkownika. Nawigacja HERE Drive/Drive+ również niczego sobie. Jeśli ktoś uważa, że Android jest najlepszy, niech tak będzie, jego zdanie. Ja nie mam jednego ulubionego systemu, no chyba że stare Nokie bez dodatków. Odnośnie tych wycofujących się firm. Samsung podbił rynek androida, poddał się na WP8, gdyż Nokia oraz HTC wyparły go. Huawei już na starcie był daleko z tyłu, niestety jeden model to za mało. HTC wybrało popularnego androida, zrezygnowało z WP8 gdyż budżet nie pozwolił (o czym ostatnio głośno). Nokia zaoferowała najwięcej, każdą półkę cenową zapełniła jakimś modelem. Raczej się opłaciło, gdyż coraz więcej WP8 na rynku. Szkoda, że tylko WP8 i tańsze serie Asha oraz budżetówki mają. No cóż, kryzys dał o sobie znać.

Odpowiedz

25. ~prorok
-1

2013-10-19 09:55:34

Wiadomo ludzie w swojej natuże muszą najpierw hejtować, ale z czasem dojdą do wniosku ze wcale ten WP8 nie jest taki zly i napewno zblizy sie on popularnością do symbiana. Moim zdaniem wlasnie symbian przez swoje zamulanie nie jest wiele wartym systemem, czas na zmiane lidera.

Odpowiedz

24. ~r
1

2013-10-19 08:10:35

to oznacza że producenci ocenili ten system jako system bez przyszłości i się z niego wycofują. Tylko patrzeć jak nokia będzie miała 100%. Bo nokia się nie wycofa, bo nie istnieje i nie ma do czego. Nie wiem tylko czy dla właścicieli jest to powód do radości? Że popularność systemu spada? To prosta droga, którą przetarły już inne systemy typu bada, meego, symbian itd. Porażka coraz bliżej.

Odpowiedz

23. ~nokiafan
1

2013-10-19 07:13:33

Nie mogło zabraknąć applefana w dziale o innym systemie. Apple to dziadostwo, tylko Nokia! Liczę na więcej takich wiadomości!

Odpowiedz

22. ~
2

2013-10-19 02:18:08

Sztuczne zniszczenie symbiana przez Nokie i Microsoft dobily ta firme. Nic im by nie przeszkadzalo jaky robili te swoje WP na telefony dotykowe a w niedotykowych by dawali symbiana s60v3 fp2 . Tylko pewnie sie bali ze te drugie by sie lepiej sprzedawaly.

Odpowiedz