DAJ CYNK

Netia świętuje 5 lat transformacji pod znakiem NetiaNext

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Netia 5 lat transformacji NetiaNext

NetiaNext, kluczowa inicjatywa w obszarze B2B, dzięki której Netia przekształca się w dostawcę kompleksowych rozwiązań ICT, ma już 5 lat. W jej ramach działa 47 produktów z których korzysta prawie 1,5 tysiąca firm i instytucji.

NetiaNext to linia, na którą składają się zróżnicowane, zaawansowane rozwiązania ICT, które mają na celu kompleksowe zaspokojenie potrzeb klientów B2B i udzielić im pełnego wsparcia nie tylko w zakresie optymalizacji kosztów, ale także generowania nowych przychodów. Najważniejsze są tu usługi Data Center & Cloud oraz związane z cyberbezpieczeństwem, tworzone według najwyższych standardów, we współpracy ze światowymi liderami technologicznymi, takimi jak Arbor Networks, Cisco, Dell EMC czy VMware.

Zobacz: Netia, Orange i Play zwrócą klientom pieniądze za niechciane usługi
Zobacz: Otwarte okno w Netia TV to nawet 28 darmowych kanałów TV

Gdy w kwietniu 2017 roku zaczynaliśmy z NetiaNext mieliśmy pomysł, zapał, trochę doświadczenia, 8 produktów, pięcioosobowy zespół sprzedaży i nazwę projektu. Mogliśmy liczyć na pełne wsparcie zarządu, gdyż wszyscy mieli świadomość, że aby Netia na rynku B2B się rozwija, do usług telko musimy dołożyć rozwiązania IT/ICT, które pozwolą nam konkurować, dzięki poszerzeniu portfolio i możliwości dostarczania usług end-to-end.

Po 5 latach możemy śmiało powiedzieć – mamy sukces! Jasno postawiony cel, konsekwentna realizacja planów i świetny zespół spowodowały, że znacząco przekraczamy nasze pierwotne założenia i umiemy integrować usługi szerokopasmowe z zaawansowanymi rozwiązaniami ICT, w szczególności z rozwiązaniami chmurowymi i cyberbezpieczeństwa.

– powiedział Rafał Bakalarz, Dyrektor Departamentu Sprzedaży, Marketingu i Rozwoju Oferty ICT w Netii

NetiaNext 5 lat podsumowanie

Dynamiczny rozwój w tym zakresie i pozyskanie prawie 1,5 tys. klientów NetiaNext nie byłoby możliwe bez znaczących inwestycji, zwłaszcza w nowoczesną infrastrukturę i kompetencje pracowników. Aktualnie zespół zajmujący się wyłącznie rozwojem, promocją i sprzedażą usług NetiaNext liczy 40 osób, a ponad 100 certyfikowanych inżynierów wdraża i utrzymuje usługi. Z kolei w budowę i modernizację centrów danych oraz infrastrukturę dla rozwiązań chmurowych Netia zainwestowała w ciągu ostatnich 5 lat ponad 150 mln zł i na tym nie poprzestaje.

Zobacz: Play MIX teraz nawet przez 6 miesięcy za darmo
Zobacz: Orange obniża ceny odnowionych iPhone’ów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: OleksSH / Shutterstock.com, Netia

Źródło tekstu: Netia

Przewiń w dół do następnego wpisu