DAJ CYNK

Netia: 417 mln zł na Internet ponad 100 Mb/s

01.03.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4631

Ważne 15

2

Rada nadzorcza Netii zatwierdziła dziś inwestycję w infrastrukturę sieci. Dzięki modernizacji wszystkie łącza Netii zaoferują transfery powyżej 100 Mb/s.

Rada nadzorcza Netii zatwierdziła dziś inwestycję w infrastrukturę sieci. Dzięki modernizacji wszystkie łącza Netii zaoferują transfery powyżej 100 Mb/s.

Na całą modernizację Netia przeznaczyć chce 417 mln zł, a prace mają rozpocząć się w III kwartale tego roku. Celem jest całościowa modernizacja infrastruktury operatora do standardu NGA (ang. next-generation access) umożliwiającego przepływność na poziomie wyższym niż 100 Mb/s.

Na finał inwestycji trochę poczekamy - cel osiągnięty ma być do końca 2020 roku. Pierwszych efektów można jednak spodziewać się jeszcze w tym roku.

Źródło tekstu: Netia

Tagi: Netia NGA
Komentarze
Zaloguj się
30. ~djadijos
0

2016-07-16 14:23:12

@kamil1221 Nie tylko cu ale też i etth oraz hfc

Odpowiedz

29. kamil1221
0

2016-03-02 08:09:53

I tu jest pies pogrzebany. Netia oficjalnie przyznaje że unowocześnią infrastrukturę "CU" czyli NETIA S.A. W tych planach nie ma nic o rozbudowie ETTH na Internetii.

Odpowiedz

28. ~Monsoon
0

2016-03-01 22:47:31

@21 Przy łączu 100Mb na światłowodzie upload jest 50Mb (realnie nawet więcej) więc nie ma co narzekać -)Po dwóch latach użytkowania łącza nie mam większych zastrzeżeń co do usługi (dwie awarie po parę godzin)

Odpowiedz

27. ~elf
0

2016-03-01 21:26:17

Netia dała ciała z LLU, zamiast od razu instalować karty VDSL dali przestarzałe ADSL2+. Obecne plany modernizacji sieci trzeba pochwalić, prędkość wskazuje na wymianę miedzi na optykę, szkoda tylko, że nie ma słowa o technologii.

Odpowiedz

26. ~xxx
0

2016-03-01 20:03:34

@3 ja bym tych firm nie porównywał.Np u mnie gdzie orange weszło z ftth najwięcej klientów ucieka właśnie z Netii wiec nie ma się co dziwić że robią inwestycje.prędzej czy później każdy i tak będzie musiał w światło zainwestować, chyba nie ma od tego ucieczki ;) .@18 Twoje miasto to?

Odpowiedz

25. klukoks
0

2016-03-01 19:56:01

@24 - u mnie to tak wlasnie wyglada od lat :) ale za to vdsl podobno dziala.

Odpowiedz

24. ~io
0

2016-03-01 19:44:22

Robię popcorn i zasiadam przed internetem czekając na efekty inwestycji! Jak rozumiem Netia sprzeda wszystkich klientów xDSL do innych firm a tych których się da zmigruje do FTTH lub kablówki? Ktoś chyba niedokładnie zreferował tą wiadomość :)

Odpowiedz

23. ~
1

2016-03-01 18:43:58

@20: Co to za numer "*88"? Moja Ciotka ze stacjonarnego w Netii płaci za połączenie z BOK Netii (801) 0,36zł za rozmowę, a na stacjonarne ma no limit...

Odpowiedz

22. ~Joka
0

2016-03-01 18:00:10

100Mb chyba u sołtysa za płotem hahhahaha

Odpowiedz

21. Andrzej24
1

2016-03-01 17:10:10

Niech inwestują lecz ludzie. Po co wam na dzień dzisiejszy 100 Mb/s. chyba tylko do ściągania masę filmów. Do reszty według mnie powinni się zająć asymetrią łącza aby wreszcie był symetryczny a nie to co jest teraz

Odpowiedz

20. ~lesles
0

2016-03-01 17:05:51

Połączenie na numer * 88 jest bezpłatne w sieci Netii

Odpowiedz

19. ~
0

2016-03-01 16:08:02

Wszystkie ?)

Odpowiedz

18. ~JazoX
0

2016-03-01 15:57:33

Wzruszyłem się ;) W moim mieście na za siódmą rzeką i siódmym lasem orange kładzie światełko. Nigdy w najczarniejszych myślach bym pomyślał że rozważę ich ofertę. Zmienili prezesa i opłaca im się teraz światełko kłaść .... niesamowite. :)

Odpowiedz

17. PiotrM
-2

2016-03-01 15:53:51

@15 cóż, pisałeś o kontakcie w sprawie umów, dlaczego więc dziwi Cię że stacjonarny jest do obsługi istniejących klientów ? A co cennika PLAY, to ja wszędzie słyszę jak to dzięki nim jest tanio na rynku telekom a tu taki zonk

Odpowiedz

16. ~asdasd
0

2016-03-01 15:41:28

Netia ma się coraz lepiej. Powoli traci stereotyt badziewia jaki miala dawniej na liniach TP. Dziś na liniach UPC ma się coraz pewniej np w Warszawie, od roku korzystam z ich usług przechodzac z UPC (jakosc internetu jest na tym samym poziomie co UPC, oferta TV w cenie o wiele nizszej.UPC zyczy sobie jak za zniwo.

Odpowiedz