DAJ CYNK

Motorola ma kłopoty z modelami Moto G i X w Niemczech

10.07.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 32

Ważne 2

2

Niemiecki sąd zakazał sprzedaży dwóch smartfonów Motoroli - modeli Moto G i Moto X - na terenie tego kraju. Powodem jest naruszenie patentów firmy LPKF związanych z projektem anteny.

Niemiecki sąd zakazał sprzedaży dwóch smartfonów Motoroli - modeli Moto G i Moto X - na terenie tego kraju. Powodem jest naruszenie patentów firmy LPKF związanych z projektem anteny.

Wyrok idzie nawet dalej, bo Motorola musi odkupić wszystkie sprzedane w Niemczech egzemplarze obu modeli. A do tego zapłacić LPKF odszkodowanie.

Wyrok nie jest prawomocny, a Motoroli (której aktualnym właścicielem jest chińskie Lenovo) przysługuje odwołanie do drugiej instancji.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Motoroli Moto G w katalogu.

Źródło tekstu: GSM Arena, wł

Tagi: LPKF Motorola
Komentarze
Zaloguj się
15. ~WEITI fellow
0

2014-07-11 12:43:50

Nie projektem anteny tylko technologią która służy do jej wykonania. W skrócie LKPF opatentował metodę laserowego tworzenia ścieżek w polimerach (LDS) które to następnie są metalizowane i mogą np. służyć jako anteny. Patent został odrzucony w Chinach ale firma wniosła o jego ponowne rozpatrzenie i na tej podstawie niemiecki sąd zakazał sprzedaży urzadzeń które go naruszają. Telepolis mogłoby choć przeczytać kilkanaście linijek ze źródła przed publikacją:

Odpowiedz

14. ~DanaDrako
0

2014-07-11 12:26:56

Najpierw ADBlock, teraz MotoG :S

Odpowiedz

13. orson_dzi
0

2014-07-11 09:02:37

@12 Ale one były tam sprzedane. Kupione na miejscu i wystawione na naszym Allegro z dowodem zakupu z Niemiec.

Odpowiedz

12. ~Paweł Nyczaj
0

2014-07-11 08:42:45

@mnstr, moim zdaniem chodzi o telefony sprzedawane w Niemczech.

Odpowiedz

11. mnstr
0

2014-07-11 07:41:59

ciekawe jak w tej sytuacji zrobią z telefonami, które sprzedane tam przyjechały do nas i zostały sprzedane na allegro. są zobowiązani odkupić, a co jeśli klient po prostu nie będzie chciał odsprzedać?

Odpowiedz

10. ~Tomik
0

2014-07-11 01:56:04

A skąd nie masz racji. U nas też bardzo się troszczą o niemieckie podmioty.

Odpowiedz

9. oommen
0

2014-07-10 23:31:45

Niemiecka firma (LPKF), toteż wyrok nie dziwi.Widać u sąsiadów opłaca troszczyć się o rodzime podmioty, niestety u nas czasem wygląda to nieco inaczej.

Odpowiedz

8. ~Jacek
0

2014-07-10 23:15:21

Widze ze Niemcy powoli zaczynaja doganiac USA jesli chodzi o durne prawa patentowe

Odpowiedz

7. ~
1

2014-07-10 18:52:11

a ja wczoraj odebrałem paczkę z UK z moto g. Ale nie zamierzam sprzedawać więc nic nie tracę

Odpowiedz

6. ~Ja
2

2014-07-10 17:17:27

Ach już zrozumiałem tak to jest jak się śpi 4h :P

Odpowiedz

5. ~qazimodo
5

2014-07-10 17:15:47

@4 a co ma czysty android do anteny?

Odpowiedz

4. ~Ja
-4

2014-07-10 17:12:58

Jakie patenty? Motorola nie ma czasem czystego androida?

Odpowiedz

3. ~qazimodo
6

2014-07-10 16:58:54

Masakra co się dzieje na tym popieprzonym świecie. Wojenki na patenty zaczęło gooowniane nadgryzione "japko" a teraz wszyscy tylko patenty i patenty

Odpowiedz

-3

2014-07-10 16:47:27

Szkoda ze moja jest z UK. Mialbym z glowy sprzedaz ;)

Odpowiedz

1. ~
2

2014-07-10 16:44:53

Jak to odkupić?

Odpowiedz