DAJ CYNK

MON przygląda się ostatnim awariom operatorów

12.07.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9716

Ważne 14

2

Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz poinformował, że jedna z ostatnich awarii Orange i Netii wydaje się działaniem celowym i trwa postępowanie w tej sprawie.

Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz poinformował, że jedna z ostatnich awarii Orange i Netii wydaje się działaniem celowym i trwa postępowanie w tej sprawie.

Minister nie chciał przy tym jednoznacznie wskazać o którą z awarii chodzi, tłumacząc, że postępowanie nadal trwa. Problemy operatorów zbiegły się ze szczytem NATO, co zwiększyło czujność Ministerstwa.

Jak zapewnił Antoni Macierewicz, pomimo trudności operatorów, bezpieczeństwo szczytu NATO zostało zachowane dzięki zapasowym systemom łączności.

Zobacz: [Aktualizacja] Awaria w Orange
Zobacz: Netia o niedostępności strony oraz o danych osobowych klientów

Źródło tekstu: TVP Info

Komentarze
Zaloguj się
92. wlo
0

2016-07-14 17:44:09

No i co tam się w śledztwie dzieje?

Odpowiedz

91. 3G
1

2016-07-13 12:22:10

Myliłem się, że można rozmawiać na argumenty z tymi Witkami (czy kto tam kasuje). Nie wiedziałem, że jesteście od pisiorów.

Odpowiedz

90. ~elf
1

2016-07-12 20:02:37

To nie chodzi o żaden szczyt bezpośrednio, Obama to pewnie dzwoni sobie przez telefon satelitarny odpowiednio zaszyfrowany. Energetyka, wodociągi, banki, transport korzystają z rozwiązań m2m. Korzystają z sieci naszych operatorów. Badanie MON jest więc właściwe. Niestety jest tam Macierewicz który potrafił zapraszać już "ekspertów" badających daną sprawę za pomocą wybuchania przegotowanych parówek. Nie czuję się więc bezpiecznie.

Odpowiedz

89. ~
-1

2016-07-12 18:11:50

81, widzę że wiesz wszystko więc zgłoś się do MON i powiedz jak było dokladnie. Może nagrodę jeszcze ci dadzą

Odpowiedz

88. ~Fokus
2

2016-07-12 14:43:03

Minister Obrony Narodowej ma sprawdzać kwestie awarii sieci telekomunikacyjnych??! To już nie bedzie UKE, ABW, Prokuratury, Policji, czy też służb technicznych operatora??! Wojsko ma być teraz "bliżej obywateli", jak w czasie stanu wojennego??!No w sumie macierewicz nawet podobny do jaruzelskiego ;-)

Odpowiedz

87. wlo
1

2016-07-12 13:43:08

78 - szkoda, ze nie nałożyli klauzuli tajności na te awarie... Wówczas by afery nie było, bo nikt by o awariach nie wiedział. Wyobraź sobie jak by miło było bez awarii ;-D

Odpowiedz

82. jedrek
-1

2016-07-12 12:23:54

Rozbiorcy Polski wszystko opchnęli za 1zł i teraz państwo zbiera owoce

Odpowiedz

81. ~~~~
-1

2016-07-12 12:16:20

@80 Kolego odróżniaj fikcję od prawdy. Nie mówię, że nie ma wojen, szpiegów. Ale to zagranie u nas to false flag i to kiepskie.

Odpowiedz

80. ~
3

2016-07-12 12:09:11

79, ty zapewne uważasz że cały świat się kocha, nie ma wywiadu gospodarczego, działań wywiadowczych innych służb i w zasadzie można zlikwidować armie?Dobrze ze nic od ciebie nie zależy i zależeć nie bedzie. Żyj w swoim świecie dalej

Odpowiedz

79. ~~~~
-5

2016-07-12 11:55:30

Świadome działanie służb bezpieczeństwa. Mające na celu przestraszenie nas, że niby nato jest potrzebne, bo mamy wrogów. Haha nato samo sobie ich tworzy.

Odpowiedz

78. ~
2

2016-07-12 11:41:03

Bardzo dobrze ze chcą sprawę wyjaśniać skoro mają podejrzenia. Pamiętajmy ze służby nie muszą a nawet nie mogą zdradzać szczegółów ani informacji jakie posiadają. Podobnie może być z wynikiem tych działań, nakłada się klauzule tajności i wiedzą o tym osoby wyłącznie osoby posiadające poświadczenie bezpieczeństwa które w tym temacie działały .Może to zbieg okoliczności ale pamiętajmy ze to właśnie Orange wygrał przetarg na obsługę kilkudziesięciu tysięcy kart sim użytkowanych przez administrację państwową.Widzę że niektórzy mają z każdego tematu powod do żartów bo ich problem nie dotyczy. Gratuluję dobrego samopoczucia.

Odpowiedz

74. wlo
1

2016-07-12 11:17:23

72 - nie rozumiem.. Przecież to jest mowa o tym, że to minister obrony narodowej przejął się bezpieczeństwem - czyżby tylko operatorów?Spekulacje? Wywołane przez operatorów pewnie? Czy może jednak przez ministra Macierewicza?

Odpowiedz

73. ~Piotrek
-1

2016-07-12 11:15:44

@ wlo a nie uważasz że szukanie wszędzie agentów obcych służb jest chore?? Katastrofy lotnicze się zdarzają tak samo jak awarie sprzętu komputerowego czy łączy światłowodowych ale szukanie tam wszędzie na sile małej rączki która atakuje lub wytwarza sztuczną mgłę jest chore :-( Służby powinny to sprawdzić "po cichu" i dopiero jak jest pewność że "ktoś obcy przy tym majstrował" wtedy news do mediów a nie odwrotnie... Sieje się tylko stek podejrzeń o obcych którzy są wszędzie dobrze że chociaż kręgi w zbożu się skończyły ....

Odpowiedz

72. ~chestrr23
1

2016-07-12 11:14:20

@66 Dlatego caly czas powtarzam od pierwszego postu- to nie MON-u,a operatotom powinno zalezec na wyjasnieniu tych awarii. Ale akurat zbieglo sie to z tym calym szczytem i powstaly rozne spekulacje na ten temat. Niestety watek polityczny tej sprawie nie pomaga, a operatorzy pewnie nie bedą chcieli tego wyjasnic i tyle

Odpowiedz

70. wlo
1

2016-07-12 11:03:13

68 - dlatego ja osobiście czekam na wynik postępowania MON. I mam nadzieję, że szef resortu mnie i innych obywateli o tym poinformuje.

Odpowiedz