DAJ CYNK

MasterCard wprowadza MasterPass [wideo]

25.02.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3656

Ważne 2

2

MasterPass to udoskonalona metoda płatności, dzięki której zakupy w sklepach tradycyjnych i w Internecie staną się jeszcze łatwiejsze.

MasterPass to udoskonalona metoda płatności, dzięki której zakupy w sklepach tradycyjnych i w Internecie staną się jeszcze łatwiejsze.

MasterPass to usługa elektroniczna, dzięki której klienci korzystający z dowolnej karty płatniczej lub aktywowanego urządzenia jeszcze łatwiej mogą dokonywać zakupów w Internecie, sklepie lub w innym miejscu - teraz wymaga to tylko kliknięcia, stuknięcia lub dotknięcia.

Nowa usługa jest efektem ewolucji usług PayPass Wallet wprowadzonych wiosną 2012 roku i testowanych przez wybranych sprzedawców oraz wydawców. W pierwszej kolejności z usługi będą mogli korzystać klienci w Australii i Kanadzie (pod koniec marca), a w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii odpowiednio wiosną i latem. Ponadto w 2013 roku dostępność MasterPass zostanie rozszerzona na inne rynki na całym świecie, m.in. Belgię, Brazylię, Chiny, Francję, Hiszpanię, Holandię, Singapur, Szwecję i Włochy.

Pakiet usług MasterPass obejmuje:

  • Usługi kasowe MasterPass - zapewniają sprzedawcom jednolitą metodę akceptacji płatności elektronicznej niezależnie od lokalizacji klienta. W przypadku zakupów w sklepie MasterPass będzie obsługiwać technologię NFC, kody QR, tagi i urządzenia mobilne używane w punktach sprzedaży. Podczas zakupów internetowych MasterPass ułatwi klientom realizację płatności, eliminując konieczność wprowadzania szczegółowych informacji o wysyłce i karcie podczas każdej transakcji.
  • Portfele połączone z usługą MasterPass - umożliwiają bankom, sprzedawcom i partnerom oferowanie własnych portfeli. Klienci mogą bezpiecznie przechowywać informacje o swojej karcie kredytowej, książki adresowe oraz inne dane, które są obsługiwane przez godną zaufania instytucję. Portfel jest otwarty, co oznacza, że poza kartami MasterCard klienci mogą używać kart kredytowych, debetowych i kart prepaid innych organizacji.
  • Dodatkowe usługi MasterPass - wzbogacają proces zakupów przed dokonaniem płatności, w jej trakcie i po dokonaniu płatności. Obejmują one udostępnianie dodatkowych informacji, takich jak saldo konta, komunikaty w czasie rzeczywistym czy programy lojalnościowe.
Źródło tekstu: MasterCard

Komentarze
Zaloguj się
8. ~leon
0

2014-12-07 17:42:41

No w sumie zawsze własnie jak mamy mozliwośc to możemy w taki sposób dokonać płatności. Mnie sie też wydaje ze jest to najrozsądniejsze rozwiązanie i warto na pewno własnie je rozważyć. Zwłaszcza ze staje sie ono bardzo popularnie jak własnei zauważyliscie.

Odpowiedz

0

2014-12-06 16:08:21

Trochę wody w Wiśle upłynęło nim dowiedziałem się o tej usłudze, bo widzę że pierwsze zmainki były już w 2013 ? a ja dopiero teraz zauważyłem.Powiem Wam, że metoda płacenia jak metoda. Tworzy się swój "wirtualny portfel" podaje dane np. numer karty i później można płacić. Może niektórych odstraszać to, że trzeba podać dane i trzeba gdzieś znów się rejestrować ale jeśli dostaje się 5% zniżki na zakupy to myślę, że warto. Ja właśnie kupowałem iPhona na stronie ispot.pl i tu mi zaproponowali płatność Masterpassem i to mnie przekonało. Myślę, że z tym będzie jak z płatnościami zbliżeniowymi. Za jakiś czas to będzie standard.

Odpowiedz

0

2013-02-26 11:17:21

Karty można zeskanować, ale wydaje mi się że za pomocą zeskanowanych danych można wykonać tylko jedną płatność, więc więcej niż 50 zł się nie straci. Złodziei iteresuje czysta gotówka, a nie miliony towarów o wartości 50 zł, szczególnie, że trzeba fizycznie je kupić (przez internet nie zapłacisz kartą zbliżeniową). Kto płacił taką kartą wie jaka to jest wygoda, więc zestawiając korzyści i zagrożenia nadal jestem fanem takiego rozwiązania.

Odpowiedz

5. ~
2

2013-02-25 23:01:45

*4 - Dobry filmik. Pokazuje starcie ludzi z pasją i luźnym podejściem do życia a korporacjami. Nie mówiąc o tej cudownej technologii...

Odpowiedz

4. ~m
2

2013-02-25 15:31:34

Polecam króciutki filmik na temat Dlaczego Łowcy Mitów nie zrobili programu o Rfid: http://www.youtube.com/watch?v=PLEl3w35qzo (są polskie napisy - można włączyć w menu filmu, jeśli się nie wyświetlają)

Odpowiedz

3. ~Wojtaszek
2

2013-02-25 14:04:11

byleby tylko wydać jak najwięcej pieniędzy na różne, nikomu niepotrzebne bzdety

Odpowiedz

2013-02-25 13:44:33

Hehe pewnie hakerzy juz pracuja nad tym jak wykorzystac taka metode platnosci do kradziezy pieniedzy :p swoja droga w porannej tv byl material gdzie minister i prezes banku zapawniali ze platnosci zblizeniowe sa bezpieczne i zachecali do ich realizowania. A wystarczy troche wiedzy informatycznej i zakupy na portalu aukcyjnym zeby pokrasc troche pieniedzy np. w autobusie czy pociagu.

Odpowiedz

1. ~...
2

2013-02-25 13:39:22

Brna w ten syf mimo negatywnych reakcji klientow i wlasciwie zerowego bezpieczenistwa tych metod platnosci (wlasnie dzis pojawil sie kolejny sposob na wlam do kart "bezprzewodowych"). To zaczyna przypominac nieleczona paranoje.

Odpowiedz