DAJ CYNK

Lipcowe wyniki Speedtestu

16.08.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3822

Ważne 3

2

Lipcowe wyniki speedtestu nie przyniosły rewolucji. Potwierdziły też, że Play na własnej sieci ma dobrze działający Internet.Lipcowe wyniki speedtestu nie przyniosły rewolucji. Potwierdziły też, że Play na własnej sieci ma dobrze działający Internet.

Stacjonarnie bez zmian i poniżej 100 Mb/s

Inea pozostaje liderem rankingu dostawców Internetu stacjonarnego ze sporą przewagą nad resztą stawki. Warto też zwrócić uwagę na różnicę prędkości w zestawieniu połączenia kablowego (pierwsza tabela) oraz Wi-Fi (druga). Co prawda wyniki tej drugiej opcji cały czas rosną, ale ciągle widać, że wiele osób nie przywiązuje większej wagi do parametrów i możliwości routera. W końcu najtańszy TP-Link za 30 zł działa, więc po co komu więcej?
Mobilnie również stała kolejność

T-Mobile, przed Orange, Plusem i Play. Kolejność od wielu miesięcy się nie zmienia i testy pokazują, że przechwałki T-Mobile na temat najlepszej sieci nie są bez pokrycia. Taką samą kolejność mamy również przy uwzględnieniu tylko połączeń LTE (druga tabela).
Play groźny na własnym podwórku

Jeśli wyłączymy pomiary robione w roamingu krajowym, gdzie klientów sieci Play dopadają lejki zakładane przez innych operatorów, fioletowi wypadają bardzo dobrze W zasięgu własnej sieci Play notuje drugi wynik, wyprzedzając Orange i Plusa. Różnicę widać jednak tylko w przypadku pomiaru łączonego wszystkich technologii. Jeśli popatrzymy na samo LTE, to pozycja Play się nie zmienia.
Zobacz: Internet mobilny w Polsce wg serwisu RFBenchmark

Źródło tekstu: Speedtest; wł

Komentarze
Zaloguj się