DAJ CYNK

Licho nie śpi. Ministerstwo Finansów ostrzega o fałszywych stronach do wypełniania e-PIT-ów

21.03.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3888

Ważne 0

0

Usługa Twój e-PIT uruchomiona na stronie Ministerstwa Finansów to bardzo wygodny sposób rozliczenia. Niestety w sieci pojawiają się już mocno zbliżone kopie strony, na które trzeba uważać.

Ostateczny termin rozliczenia z urzędem skarbowym niechybnie się zbliża, a ktoś ewidentnie próbuje na tym skorzystać. Ministerstwo Finansów ostrzega wszystkich przed podrobionymi wersjami oficjalnej usługi Twój e-PIT, które niedawno pojawiły się w sieci. Jedna z takich stron została zauważona i zgłoszona odpowiednim organom przez rzecznika prasowego ministerstwa.

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do założenia Profilu Zaufanego. Liczba użytkowników zbliża się do 3 mln

Po wejściu na Portal Podatkowy pod adresem podatki.gov.pl znajdziemy zeznanie podatkowe za 2018 rok dla obywateli rozliczających się według formularza PIT-37 i PIT-38. Znajdziemy tam również dobrze znaną aplikację e-Deklaracje, która oferuje podatnikom szerszy zakres funkcji. Usługa Twój e-PIT została uruchomiona stosunkowo niedawno, bo w połowie lutego bieżącego roku.

Zobacz: Ruszyła produkcja e-dowodu. Można już składać wnioski

Niestety korzystając z innych aplikacji lub stron do przesyłania elektronicznych PIT-ów możemy się narazić na kłopoty. Użytkownicy korzystający z niesprawdzonych usług mogą narazić się na przekazanie swoich danych nieuprawnionym do tego osobom, a nawet instalację złośliwego oprogramowania na komputerze. Dobrze upewnić się, że są one autoryzowane przez resort finansów.

Źródło zdjęć: Ministerstwo Finansów

Źródło tekstu: Minsterstwo Finansów

Komentarze
Zaloguj się