DAJ CYNK

Libicki: spadek Polkomtela to odejścia niskomarżowych klientów i czyszczenie bazy

15.05.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 19991

Ważne 15

5

Spadek liczby klientów abonamentowych wynika głównie z odejść klientów biznesowych, dużych firm. Marżowość tych produktów jest bliska zeru - powiedział wiceprezes Polkomtela Dominik Libicki.

Spadek liczby klientów abonamentowych wynika głównie z odejść klientów biznesowych, dużych firm. Marżowość tych produktów jest bliska zeru - powiedział wiceprezes Polkomtela Dominik Libicki.

Jak dodał, z kolei spadek liczby kart prepaid wynika z procesu czyszczenia bazy z nieaktywnych użytkowników.

Przypomnijmy, że w I kwartale Polkomtel stracił 192 tys. kart prepaid oraz 63 tys. kart abonamentowych głosowych, pozyskując jednak 23 tys. abonamentowych kart do transmisji danych.

Na koniec I kwartału Polkomtel miał 7,36 mln kart abonamentowych i 6,535 mln kart prepaid.

Prawdopodobnie już w sierpniu pokażemy dwie liczby: wszystkich kart SIM oraz oddzielnie tych, które były aktywne w ostatnich trzech miesiącach - dodał Libicki.

Zobacz: Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat po 1Q2014.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
86. ~Janek
0

2014-07-15 15:09:20

Czyli ogólnie nie wygląda to źle. Co innego suche dane, co innego dane z komentarzem. Kiedyś takie czyszczenie baz musiało nastąpić. Poza tym i tak wygląda na to, że na brak klientów nie może Plus narzekać, wiele aspektów oferty ma bardzo korzystnych cenowo, zwłaszcza przy łączeniu usług.

Odpowiedz

85. ~lui
0

2014-07-11 17:38:06

play wam dobrze czysci baze :)

Odpowiedz

84. ~
0

2014-05-24 22:02:44

@82, widać, że nie masz oferty, o ktorej piszesz albo jesteś niezorientowany. W Play w ofercie przedłużeniowej nie można dokupić 2GB za 10zł. Lepiej się zorientuj co ci wcisnęli, bo widać nawet nie wiesz :)

Odpowiedz

83. ~xxx
0

2014-05-24 21:57:53

~82 a masz do tego TELEFON? Czy oferte tylko sim?! W Plusie najwiekszy no limit za 59,99/2=29,99 a w tym poł. i sms bez limitu i 3GB neta! i tu Twój plaj! Wymięka ;] Plus? i że tak powiem, wierność popłaca ;)

Odpowiedz

82. ~king_empajer
0

2014-05-23 22:23:44

@81, chyba ty jesteś niezorientowany , bo masz promocję konkretną w Plus dla stałych Klientów to sobie dzielisz na dwa, a zwykli płacą dwa razy wiecej, ja mam promocję w PLAY dla stałych Klientów i płacę dużo mniej niż ty tzn. nolimit do wszystkich rozmowy i nolimit do wszystkich SMS za 24,90 zł , mogę sobie kupić za 10 zł aż 2 GB internetu i tyle w temacie. Play nikt nie przebije bo leci prawie po kosztach...

Odpowiedz

81. ~xxx
0

2014-05-23 08:52:21

nikt nic nie ukrywa, to klienci są niezorientowani...! przechodzą do play bez sensu, a we własnej sieci mogą dostać dużo wiecej (w Plusie) :) czy ktoś daje lepszy no limit od plusa? NIE! A wystarczy połączyć usługi np. z CP: Tam abo 49,90 a w Plusie 69,99/2= 34.99! = bez limitu na komórki rozmowy i smsy! i do tego 0,5GB neta! Z TELEFONEM! da ktoś taniej stałemu klientowi? POZDRO600 jak to mówi gimbaza hahaha śmiac mi się chce z tych co dzwonią i mówią, że idą do np. play!

Odpowiedz

80. wlo
0

2014-05-21 23:41:47

No i niby to ukrywają? Paru moich znajomych już korzysta... Naprawdę przesadzasz chyba - jeśli ukrywają to promocyjne plany 9,99 i 19,99 ;-)

Odpowiedz

79. ~Michall
0

2014-05-21 23:19:03

do wlo 76 : W Plusie jest taryfa LTE bez telefonu za 29,99 z no limit na wszystkie komórkowe + 3 abonamenty gratis . Można też dokupić no limit na stacjonarne za 6,99, czyli ogólny no-limit za ok 37 zł

Odpowiedz

78. ~Michall
0

2014-05-21 23:11:09

@ 72 Prezes Libicki coś bredzi twierdząc, że spadek liczby aktywnych kart pre paid ( bo z zestawieniu podaje się liczbę aktywnych użytkowników, a nie posiadanych na magazynie kart sim) wynika z czyszczenia bazy z nieaktywnych kart. Albo podaje się liczbę aktywnych kart, albo ... co właściwie ?

Odpowiedz

77. wlo
0

2014-05-21 23:10:30

W nju za 19 są nielimitowane na komórki ;-) Ile nju ma abonentów na tej taryfie? Ilu znajomych się śmieje?

Odpowiedz

76. wlo
0

2014-05-21 23:08:52

~Michall - jakie nielimitowane za 29,99? Na komórki? Gdzie ukrywa?

Odpowiedz

75. ~Michall
0

2014-05-21 23:05:56

Powiem tylko, że Plus oferuje w pierwszej kolejności drogie abonamenty, choć ma i no limit za 29,99, który głęboko ukrywa. Inni w pierwszej kolejności polecają taniość np. nju, mini-max itd. Kto zyska klientów w naszej ogólnej polskiej nędzy ? Najpierw plusowi zaczną ubywać pre - paidowcy, potem nisko budżetowcy i firmy, bo nikt nie chce być frajerem, wyśmiewanym przez rodzinę i znajomych płacących o połowę mniej w innych sieciach. Inicjatywy typu "paszport" to de facto wrobienie ludzi w duży miesięczny abonament.

Odpowiedz

74. ~
0

2014-05-18 16:07:23

10. Poprawnie jest Polkomtelu.

Odpowiedz

73. ~
0

2014-05-18 09:42:49

53 Punk i dlatego ludzie będą od nich odchodzić bo większość szuka taniej a nie drożej.

Odpowiedz

72. tymis
0

2014-05-17 19:40:08

Snuje się teorie dlaczego czyszczą bazę nieaktywnych numerów, a może przyczyna jest prozaiczna i są to (zgodnie z art. 184 ustawy Prawo telekomunikacyjne) po prostu roczne opłaty za prawo do wykorzystania zasobów numeracji?Zgodnie z informacjami podawanymi przez UKE stawki wynoszą: 0,32 PLN za numer w ruchomej publicznej sieci telekomunikacyjnej, 179 000 PLN za 3-cyfrowy wyróżnik ruchomej publicznej sieci telekomunikacyjnej (PLMN), 1200 PLN za kod sieci ruchomej (MNC).Można zażartować, że w przypadku Polkomtela te pieniądze leżą na ulicy i zamierza się on po nie schylić.

Odpowiedz