DAJ CYNK

Kto, kiedy i czego słucha na Tidal

15.03.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 17

Ważne 7

6

Play poddał analizie preferencje muzyczne tych klientów Tidala i porównał je z użytkownikami w sąsiadujących z Polską krajach.

Play poddał analizie preferencje muzyczne tych klientów Tidala i porównał je z użytkownikami w sąsiadujących z Polską krajach.

Z Tidala w Play korzystają przede wszystkim klienci z dwóch kategorii wiekowych - 28-37 i 38-48 lat. Stanowią oni prawie dwie trzecie osób korzystających z usługi. W przypadku płci, promocja jest tak samo popularna wśród kobiet i mężczyzn, choć ci mają niewielką przewagę.

Klienci Play, tak jak i użytkownicy Tidala w innych krajach najczęściej streamingują w godzinach popołudniowych. Polacy robią to przede wszystkim w godzinach wieczornych, między 20 a 24 a także porannych, między 6 a 8 rana.

Polscy klienci Play, tak jak i Czesi oraz Słowacy, są aktywniejsi w ciągu tygodnia. Co ciekawe różnimy się w tym od Niemców i Szwedów, którzy preferują słuchanie muzyki przede wszystkim w weekendy (i piątki w przypadku Skandynawów).

Wśród wszystkich krajów najpopularniejszym gatunkiem jest POP. Słucha go jedna trzecia wszystkich użytkowników Tidala. Następna w kolejności jest kategoria Inne zawierająca w sobie różne oraz trudne do określenia gatunki. Na kolejnym miejscu uplasował się Hip Hop/Rap. Tuż za nim znajduje się Rock, Muzyka alternatywna (indie) oraz na końcu Dance Electro.

Wśród klientów Play najpopularniejsze gatunki to oczywiście POP i co interesujące, następne w kolejce są Hip Hop i Muzyka alternatywna. Hip hop jest wśród nich tak samo często słuchany jak w Niemczech. I dodać tutaj również trzeba, że znacząco bardziej niż w pozostałych krajach.

Kategoria R&B/Soul/Funk, w odróżnieniu od innych krajów, jest mniej popularny wśród użytkowników usługi w Polsce. W przypadku Niemiec, co ciekawe, takim gatunkiem jest Dance Electro. Użytkownicy Tidala we wszystkich krajach najrzadziej słuchają Jazzu i Muzyki klasycznej. Wszyscy wolą od tych gatunków, nie tylko topowe kategorie ale także R&B, Muzykę filmową i Metal.

Najpopularniejsze piosenki w mijającym miesiąca pośród klientów Tidala w Play:

  • 1. Rihanna - Work
  • 2. Dawid Podsiadło - W Dobrą Stronę
  • 3. Duke Dumont - Ocean Drive
  • 4. Cleo - Zabiorę Nas
  • 5. Imany - Don't Be So Shy (Filatov & Karas Remix)
  • 6. Adele - Hello
  • 7. Coldplay - Adventure Of A Lifetime
  • 8. Beyoncé - Formation
  • 9. Justin Bieber - Sorry
  • 10. Rihanna - Consideration

Źródło tekstu: Tidal

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy