DAJ CYNK

Koniec wojny Microsoftu i Samsunga

10.02.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3583

Ważne 9

2

Microsoft i Samsung zakończyły spory dotyczące opłat licencyjnych związanych z systemem Android.

Microsoft i Samsung zakończyły spory dotyczące opłat licencyjnych związanych z systemem Android.

Obie firmy wydały wspólne i bardzo lakoniczne oświadczenie w sprawie sądowych batalii związanych z opłatami licencyjnymi Androida:
Samsung i Microsoft mają przyjemność ogłosić zakończenie sporu patentowego toczącego się przed amerykańskim sądem oraz arbitraż ICC. Warunki zawartego porozumienia są tajne.

Przypomnijmy, że spór toczył się o wstrzymanie przez Samsunga płatności za umowy licencyjne związane z Androidem. Jako bezpośrednią przyczynę Koreańczycy wskazali nabycie Nokii przez Microsoft, przez co gigant z Redmond miałby się stać bezpośrednim konkurentem Samsunga.

Zakończenie sporu oznacza, że Samsung może powrócić do produkcji smartfonów z Windows Phone. Koreańczycy wyrazili taką chęć na początku roku, ale toczący się spór skutecznie im to uniemożliwiał.

Zobacz: Samsung chce wrócić do Windows Phone

Źródło tekstu: blogs.microsoft; wł

Komentarze
Zaloguj się
11. ~
0

2015-02-11 00:02:16

bezsensowne walki o patenty typu na gesty typu "przejechanie palcem w prawo"...

Odpowiedz

10. ~To jest wojna
0

2015-02-10 22:00:19

Z jednej strony fanatyczny applefan, z drugiej ludzie twierdzacy, że iphony kupuje się dla szpanu.

Odpowiedz

9. ~@2
1

2015-02-10 19:16:21

"Ja tam do darmowego systemu (Mac OS X)" Jak ty możesz twierdzić, że masz darmowy system z płatnym Macbookiem to ja mogę powiedzieć, że mam darmowego HP Elitebook/''a z płatnym Windowsem O_O Co za fanatyczne rozumowanie...

Odpowiedz

8. C7
1

2015-02-10 16:56:41

@7. No cóż w Stanach są dwie sekty/firmy potrafiące z obywateli wyciągać kasę i zamienić ich w lemingi : Scjentolodzy i Apple. U nas Rydzyk próbował stworzyć coś podobnego, ale polskim emerytom daleko finansowo do ich amerykańskich odpowiedników i u nas na tej grupie docelowej zarobić może co najwyżej MyPhone ;). Amerykanie dysponują ogromnym rynkiem i są wzorcem do naśladowania dla innych nacji, tak więc nie dziwi też jak wiele jabłek sprzedaje się w Chinach czy Rosji, gdzie nowobogacka dzieciarnia chce być jak ich amerykańscy rówieśnicy... W Polsce, przynajmniej w Warszawie w tramwajach też widać dzieciarnię z iPhonami i generalnie większość młodzieży kupuje te telefony dla szpanu...

Odpowiedz

-1

2015-02-10 13:46:37

@6 to że Samsung i Lumie sprzedają się w Polsce dobrze, a Apple źle nie oznacza, że Samsung i MS mają się super, a Apple pada :) Niestety "znafcy" ferwują wyroki patrząc na sprzedaż na rynku polskim gdzie "rządzi" Sony Xperia i rozkłada takiego Apple u nas na łopatki, a w rzeczywistości Sony ma na tym biznesie 1,83 mld USD straty, a Apple absolutnie rekordowe 18 mld USD zysków.

Odpowiedz

6. ~kamil
1

2015-02-10 13:25:44

@2 - dość swobodne wnioski wyciągasz. Dobra klawiatura wszystko co wklepiesz zniesie :) "BTW dwie spadające firmy nie miały innego wyjścia jak zakończyć spór." ??? Mylisz się bardzo. Na szczęście dokonując tej quasianalizy udowodniłeś, że nie masz kompetencji by jej dokonać :) Zapomniałeś dodać do tego, że japko też nie ma szans w PL. Żadnych. ps. polemiki nie będzie bo przecież Ty masz zawsze rację :D

Odpowiedz

5. PiotrM
0

2015-02-10 12:52:12

@3 Microsoftowi zawsze będzie potrzebna jakaś potężna lokomotywa, bo bez tego ten wóz z węglem nie pojedzie

Odpowiedz

4. ~
0

2015-02-10 12:46:10

I dobrze, może następca modelu Ativ S zawita, tylko popularniejszy niż poprzednik.

Odpowiedz

0

2015-02-10 12:40:45

Dlatego sojusz MS i Samsunga jest jedyną drogą tych firm. Sam MS z wchłoniętą Nokią nie zawojuje rynku swoimi produktami. Jest mu niezbędny duży producent nr 2.

Odpowiedz

-3

2015-02-10 12:16:41

Aha, czyli nie tylko Apple walczy w sądzie? BTW dwie spadające firmy nie miały innego wyjścia jak zakończyć spór. Gdyby Samsung nie odnotował 70% spadku zysków i nie skurczył się ze sprzedażą, a MS wypaliłby WP a nie jak teraz zwijał się z rynku to walka w sądzie między tymi firmami szłaby na całego. Tego jestem pewien. Samsung szarpie się w każdą stronę teraz. Każdy od niego ściąga haracz: Google, MS itd. Bada nie wyszła, Tizen nie ma szans, zyski spadają, sprzedaż leży, kopiowanie Apple się nie udaje (szklany Galaxy niedługo wypuszczą - co na to fani marki, którzy się z Apple śmiali???) itd. Słusznie przewidział prezes Motoroli, że Samsung w konsekwencji padnie (oczywiście mówimy o dziale mobilnym). Pokonają go firmy z Chin. MS też nie zazdroszczę. Spadki na każdym polu. Najwięcej dostaje w d... Windows od każdego - sam MS będzie go rozdawał za darmo nawet tym co mają Win7. Ja tam do darmowego systemu (Mac OS X) jestem przyzwyczajony. Dla MS takie rozdawnictwo jest czymś całkiem nowym i nie sądzę aby kosztowo i mentalnie byli do tego przygotowani. Ot, taki stary, niereformowalny moloch poprzedniej epoki chyli się w posadach. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Uprzedzam od razu wtyki z WP, Lumiami itd. Sorry, ale polski rynek tej firmy nie utrzyma z naszym wypaczoną na tle świata strukturą sprzedaży.

Odpowiedz