DAJ CYNK

Komunikatory internetowe pod nadzorem Unii Europejskiej

14.12.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3779

Ważne 8

3

Unia Europejska chce objąć komunikatory takimi samymi prawami i regulacjami, jakimi są obecnie objęte rozmowy telefoniczne.

Unia Europejska chce objąć komunikatory takimi samymi prawami i regulacjami, jakimi są obecnie objęte rozmowy telefoniczne.

W myśl opracowanego dokumentu Privacy and Electronic Communications Regulation wkrótce mogą zmienić się unijne regulacje w kwestii komunikatorów internetowych. Unijne przepisy do tej pory nie obejmowały rozmów prowadzonych prze komunikatory, takie jak Skype i WhatsApp. Takie połączenie, w myśl przepisów ustalonych w 2009 roku, było traktowane jak transmisja danych, nie jako rozmowa. I to ma ulec zmianie.

Nowelizacja unijnego prawa ma traktować rozmowy przez komunikatory na równi z połączeniami głosowymi prowadzonymi np. za pomocą telefonów komórkowych. Regulacje mają zostać powiązane z planowanym na 2018 rok wprowadzeniem zmian dotyczących plików tymczasowych (cookies). Jakie zmiany są z tym związane?

Twórcy komunikatorów internetowych, podobnie jak operatorzy telekomunikacyjni, będą musieli zagwarantować użytkownikom poufność danych oraz uzyskać od nich zgodę na przetwarzanie danych dotyczących ich lokalizacji. Z kolei operatorzy będą mogli korzystać z plików cookies użytkowników, np. do świadczenia usług takich jak spersonalizowane reklamy. W myśl nowych przepisów poszczególne witryny nie będą już informować użytkownika, że strona korzysta z plików cookies. Jeśli przeglądarka będzie miała na to domyślną zgodę, to komunikaty nie będą wyświetlane.

Źródło tekstu: srnnews; wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~@16
0

2016-12-15 13:59:29

Bardzo wiele Prywatnych i Komercyjnych firm oferuje usługi o których piszesz. To że idziesz do szpitala który w tym samym miejscu jest od dawna i płacisz tam ubezpieczeniem NFZ nie oznacza że jest to placówka gminna, powiatowa itp. W starych muracz często działają prywatne firmy.

Odpowiedz

17. ~
1

2016-12-15 11:56:38

Jak Unia nakłada regulacje, to dla niektórych źle. A jak inwigilują Was prywatne firmy z USA, to wszystko w porządku?

Odpowiedz

16. ~Nick
1

2016-12-15 10:46:23

Fani Korwina nigdy nie sprawdzali ile kosztuje np. drobny zabieg na prywatnym rynku. Sprawdźcie czy jakaś firma z rynku medycznego oferuje w ramach prywatnych usług...skomplikowane operacje w ramach swojej działalności. To są dziesiątki, steki tysięcy złotych. Ponad 90% osób cofneło by się do XIX wieku. Za dużo państwa jak np. proponuję PiS to zły pomysł, ale..jego brak w XXI jest praktycznie niemożliwy. Państwo powinno dbać o ogólne ramy życia, działać sprawnie, zostawiać wybór obywatelom.

Odpowiedz

15. ~MMM
1

2016-12-15 10:37:49

Pomysł dobry, proponuję przenieść serwery częściowo do Europy. Dane mieszkańców Unii powinni pozostać w Europie. Jeśli ukróci to handel danymi to jestem na tak.

Odpowiedz

14. ~jura
1

2016-12-15 09:42:09

at13. wspomniany korwin-mikke pchnał sie yez sam nozem. jakze zatem mozna wierzyc takiemu

Odpowiedz

13. ~
-2

2016-12-15 08:47:38

Korwin-Mikke już dawno mówił, że za Internet też się wezmą.

Odpowiedz

12. ~
-2

2016-12-15 08:33:11

słusznie postępują towarzysze z Uniii Europejskiej! Lud pracujacy miast i wsi popiera!Proletariusze z Unii łączcie się!

Odpowiedz

11. ~set
-2

2016-12-15 07:07:18

Permanentna inwigilacja! Gorzej jak za pierwszej komuny! Powinni tą łunie żydo-europejską jak najszybciej zlikwidować!

Odpowiedz

10. ~pbe
-2

2016-12-15 02:39:41

Nie! Nieźle ktoś lobbował, żeby wykluczyć w przyszłości nowe rozwiązania i nie dopuścić nowych graczy do rynku. Ciekawe co jeszcze wymyślą.

Odpowiedz

9. ~GLIWICE
0

2016-12-15 02:31:40

WhatApp?

Odpowiedz

8. ~Bolesław
-2

2016-12-15 02:03:47

A co KOD na to, kiedy manifestujemy?

Odpowiedz

-2

2016-12-14 23:08:30

@4 Widzisz post 5? Nie dość że to co mówiłem to się jeszcze dopalaczy naw.....ał.

Odpowiedz

1

2016-12-14 23:07:02

@4 Daj spokój. Pacan jakiś i znawca tematu. Z doświadczenia wiem, że jak ktoś dużo gada to góówno wie. Rgulacja jak najbardziej ok. W sumie nikt tego do tej pory nie uregulował a przecież rozmawiamy przez to coraz częściej a Amerykanie na tym łapę trzymają.

Odpowiedz

4. ~uPlay
2

2016-12-14 22:59:11

@3. Napisz lepiej kto ci korwin mózg zniszczył? :-)

Odpowiedz

3. ~korwin mikke
-2

2016-12-14 22:56:35

sądzę że unia europejska musi zostać ZNISZCZONA!

Odpowiedz