DAJ CYNK

Kobiety napędzają rynek smartfonów

11.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3148

Ważne 0

0

Kobiety częściej niż mężczyźni korzystają z usług mobilnych na smartfonach. 60% kobiet w Europie Zachodniej korzysta z sieci społecznościowych poprzez smartfony (52% mężczyzn) - wynika z badania Ericsson Consumer Lab.

Kobiety częściej niż mężczyźni korzystają z usług mobilnych na smartfonach. 60% kobiet w Europie Zachodniej korzysta z sieci społecznościowych poprzez smartfony (52% mężczyzn) - wynika z badania Ericsson Consumer Lab.

Kobiety korzystają ze smartfonów do załatwiania codziennych spraw, częściej niż panowie korzystają z SMS-ów, 77% z nich wysyła i odbiera fotografie, 59% korzysta z mediów społecznościowych, 24% używa aplikacji jako biletów lub kart wstępu, a 17% realizuje kupony za pomocą smartfonów.

Najaktywniejsze w wysyłaniu wiadomości tekstowych są Rosjanki, Egipcjanki i Turczynki. Kobiety przodują pod względem wysyłania i odbierania fotografii w rozwiniętych krajach Azji (87% kobiet vs 79% mężczyzn). W Europie Zachodniej aż 60% użytkowniczek smartfonów korzysta z sieci społecznościowych, w porównaniu z 52% użytkowników płci męskiej.

Jedna czwarta kobiet w Ameryce Północnej (znacznie więcej niż w pozostałych regionach) używa smartfonów jako biletów lub kart wstępu. W Ameryce Łacińskiej panie częściej niż panowie realizują kupony, choć ogólne wskaźniki korzystania z tej usługi są tam niższe od średniej globalnej.

Źródło tekstu: Ericsson

Komentarze
Zaloguj się
18. toms
-1

2013-01-31 22:41:06

17 - dawno i nieprawda. Teraz obowiązują nowe zasady. Jedną z nich jest utrata rocznej ważności, jeśli z tego korzystasz. A jeśli nie doładujesz konta, to płacisz 9 zł za aktywację. A co do newsa: wcale nie dziwię się facetom, że nie korzystają z FB i innych wynalazków w smartfonach, jeśli pierwszą rzeczą po ich odpaleniu, jest skopiowanie książki telefonicznej. No cóż, kobieca beztroska i brak głębszej wiedzy technicznej, nisko się kłaniają. #3- a co, zabronisz komuś blokować transmisję? Może chce korzystać z funkcji, które nie potrzebują dostępu do sieci, np dobrego fotoaparatu. Proste aparaty nie pozwalają na osiągnięcie zbyt dobrej jakości zdjęć, w porównaniu ze smartfonami, choćby z leciwą Nokią N8. A to tylko jeden z wielu możliwych przykładów.

Odpowiedz

17. ~
-1

2013-01-31 22:13:58

U mnie się sprawdza - z mojej Heyah smsuję w pakiecie za 3,90 i korzystam z neta oraz z Freeyah. Rynek napędzam!

Odpowiedz

16. ~maz zony
0

2013-01-11 17:29:26

@11 stąd tak korzystają. Niech dalej siedzą a obiad w Macku mi zrobią :((

Odpowiedz

15. pacman
1

2013-01-11 16:26:58

@3 Nightkriss - stworzone do internetu ? To proszę tak czytać strony, oglądać filmy, grać w gry internetowe - smartphone to namiastka, oczywiście pozwala zachować mobilność, ale nadaje się do pociągu, autobusu. Jeśli ktoś przyjdzie do pracy, biura, biblioteki i będzie mógł skorzystać z PC czy notebooka to zawsze to zrobi. Poza tym co tam robią..."panie się nie pierniczą " i wrzucają zdjęcia, siedzą na demotach czy kwejku (statystyki, piszę ogólnie, a nie tylko o smartphonach) itd. Ale co to za rewolucja w porównaniu do E51 i gg ? Że ekran większy i widać nową bluzeczkę czy kozaczki koleżanki ? No daruj sobie :D Nie neguję, ale to nic niezwykłego, każdy traci czas na co innego i jego prawo. Jeżeli smartphony są takie ekstra to po co tablety i notebooki ? Mamy kupić jeszcze większy telefon...ale to wtedy już tablet, a ten w codziennym życiu czasami nie jest tak praktyczny, a nie daje przy tym możliwości i wygody laptopa. Smartphone to dodatek do reszty, a nie odwrotnie.

Odpowiedz

1

2013-01-11 14:43:49

na smartfonie piwa nie wypijesz :D

Odpowiedz

13. ~555
-1

2013-01-11 14:25:58

coście się tak tych kobitek uczepili?

Odpowiedz

12. ~
-1

2013-01-11 14:14:56

Kobiety wolą plotkować na odległość bo niektóre mają kompleksy na temat swojego wyglądu więc internet jest świetną sprawą. Chłop woli z kumplami spotkać się i pogadać na żywo.

Odpowiedz

11. ~tomunia
2

2013-01-11 13:45:46

Z badania jasno wynika ze 60 procent kobiet nie potrafi wyłączyć internetu w telefonie

Odpowiedz

10. ~danielk
1

2013-01-11 13:23:00

u nas też kobiety napędzają. nie jeden matoł kupił wypaśnego smartfona żeby leczyć kompleksy przed kobietą ;)

Odpowiedz

9. ~555
0

2013-01-11 13:03:51

1 I 4 się odezwali...

Odpowiedz

8. ~
1

2013-01-11 12:58:04

@7 - zgadzam się w 100% - życie na wsi to świetna sprawa ;)

Odpowiedz

6. ~555
1

2013-01-11 12:38:26

kazdy korzysta tak jak mu się podoba.

Odpowiedz

5. ~
1

2013-01-11 12:12:01

Mogą kobieta pol dnia siedzi na fb. A ja wole zadzwonić albo wysłać SMS. Więc coś w tym jest.

Odpowiedz

4. ~
0

2013-01-11 12:10:24

lataja po tych fb, twitach,itp bo mają za dużo czasu i im się w du..ch poprzewracało!:)

Odpowiedz