DAJ CYNK

Klucz Mobile cały czas nie przenosi numerów. UKE interesuje się sprawą

orson_dzi

Prawo, finanse, statystyki

Klucz Mobile cały czas nie realizuje procesu przenoszenia numerów. Operator milczy w tej sprawie, a do akcji wkracza UKE.

Problemy z procesem przenoszenia numerów w sieci Klucz Mobile powstały w wyniku utraty dostawcy platformy MVNE. Z tego powodu nie ma możliwości zarówno przeniesienia numeru do sieci Klucz Mobile, jak i przeniesienia numeru z Klucza do innej sieci. Taka sytuacja utrzymuje się od początku marca.

Zobacz: T4B chce upadłości Klucz Mobile. Denis Morozov miał przekazać klientom sieci nieprawdziwe informacje

Jak informuje serwis mvno-gsm, sieć obiecała przesłanie wyjaśnień w tej sprawie, ale na tym kontakt się zakończył. Tymczasem klienci czekają z przeterminowanymi wnioskami o przeniesienie numerów. Sprawą zainteresował się Urząd Komunikacji Elektronicznej, który zwrócił się do Klucz Mobile z prośbą o wyjaśnienie.

Już teraz możemy założyć, że sprawa będzie kosztowna. Z jednej strony, za brak realizacji procesu przenoszenia numerów UKE może nałożyć na sieć karę finansową. Z drugiej strony za brak przeniesienia numeru w wyznaczonym terminie klientom należy się odszkodowanie i bez wyjątku każdy z nich powinien się tego domagać. Zapewne znajdą się też osoby, które zlecą przeniesienie numeru tylko z tego powodu.

Zobacz: Nie działa strona internetowa KLUCZ Mobile. Operator zapowiada 'zmianę platformy'

Tymczasem Facebook Klucz Mobile funkcjonuje jakby nic się nie wydarzyło. Obsługa strony cały czas zamieszcza informacje o nowych promocjach oraz co ciekawe, nie widać na niej ani jednego postu lub komentarza niezadowolonych klientów. Albo faktycznie wszyscy są zadowoleni z usług, albo nie korzystają z Facebooka.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: mvno-gsm; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu