DAJ CYNK

KE wzywa Polskę do przeprowadzenia zaległej analizy rynku telekomunikacyjnego

04.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 21

Ważne 3

3

Komisja Europejska wezwała 7 państw UE, w tym Polskę, do przeprowadzenia w terminie analizy właściwych rynków telekomunikacyjnych.Komisja Europejska wezwała 7 państw UE, w tym Polskę, do przeprowadzenia w terminie analizy właściwych rynków telekomunikacyjnych.

Zgodnie z dyrektywą 2002/21/WE, krajowe organy regulacyjne członków Unii Europejskiej powinny co trzy lata przeprowadzać analizę rynków telekomunikacyjnych objętych regulacją UE i powiadamiać Komisję Europejską o podjęciu odpowiednich działań. Belgia, Hiszpania, Irlandia, Polska, Rumunia, Słowenia i Węgry nie przekazały Komisji informacji o przeprowadzonych przez nie analizach.

W związku z powyższym Komisja wysłała do siedmiu wymienionych państw wezwanie do usunięcia uchybienia i tym samym wezwała je, by niezwłocznie przeprowadziły analizę własnych rynków telekomunikacyjnych i poinformowały o tym Komisję Europejską w terminie określonym przez prawo UE. We wszystkich siedmiu przypadkach opóźnienia wynoszą znacznie ponad pięć lat. Wskazane państwa członkowskie mają dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi.

Źródło tekstu: europa.eu

Komentarze
Zaloguj się