DAJ CYNK

Złamano prawo przy zmianie N na nc+. 11 mln kary UOKiK dla ITI podtrzymane

18.02.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 20956

Ważne 0

0

Pamiętacie jeszcze telewizję N? To jej miejsce zajął nc+ i zdaniem UOKiK była to zmiana niezgodna z prawem. Po 8 latach od decyzji Urzędu mamy wyrok sądu w tej sprawie.

W komunikacie UOKiK z 2013 roku możemy przeczytać, że zmiana z N na nc+ była niezgodna z treścią umów zawartą z klientami oraz naruszone zostały dobre obyczaje ze względu na wprowadzenie klientów w błąd. Urząd zakwestionował też sposób przekazania klientom informacji o zmianie umów oraz zbyt krótki czas na ich rozwiązanie.

Zobacz: Ponad 15 mln kary dla T-Mobile. Koniec 8-letniej batalii

Pisma przesłane do klientów miały być tak skonstruowane, że abonenci mogli nie zauważyć zmiany warunków oferty programowej, która była dla nich mniej korzystna. Dodatkowo brak odpowiedzi klienta skutkował automatyczną zmianą oferty na nową. W związku z tym UOKiK nałożył na ITI karę w wysokości 10 mln 841 tys. zł, która oczywiście była nieprawomocna.

Wniesienie sprawy na drogę sądową opłaciło się. Wyrok UOKiK podtrzymał zarówno Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jak i Sąd Apelacyjny, przy czym kara została mocno obniżona. Ostatecznie jej wysokość wynosi 1,2 mln zł. Firma ITI i tak nie zamierzała jej płacić, więc skierowała skargę kasacyjną, która została odrzucona przez Sąd Najwyższy.

Zobacz: nc+ pokaże pierwszy w historii polskiego sportu halowego mecz w jakości 4K UHD

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna; wł

Komentarze
Zaloguj się