DAJ CYNK

KaiOS na 100 mln telefonów na całym świecie. Google i TCL inwestują w rozwój systemu duże pieniądze

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7536

System operacyjny KaiOS przez ostatnie kilka lat zrewolucjonizował rynek prostych telefonów komórkowych, dając ich właścicielom funkcje do tej pory zarezerwowane wyłącznie dla smartfonów. Nic dziwnego, że w jego rozwój mocno inwestują giganci.

KaiOS jest obecnie trzecim po Androidzie i iOS najpopularniejszym systemem operacyjnym dla urządzeń mobilnych. Potencjał platformy został już dostrzeżony przez największych gigantów świata technologii. W ubiegłym roku Google zainwestowało 22 mln dol w rozwój KaiOS i zdecydował się udostępnić część swoich rozwiązań (wyszukiwarkę, Mapy oraz Asystenta).

Zobacz: MWC 2019: osiem nowych telefonów marki Energizer z systemem KaiOS

Druga runda finansowania przyniosła producentowi kolejne 50 mln dol., a głównymi inwestorami jest ponownie Google, tym razem do spółki z TCL. Ambitne plany na przyszłość zakładają dobicie do 1 mld urządzeń pracujących pod kontrolą KaiOS. Uda się? Wystarczy spojrzeć co potrafią proste telefony komórkowe pod kontrolą tego systemu (coraz więcej popularnych aplikacji, łączność 4G, GPS, NFC, a do tego zoptymalizowany interfejs).

Zobacz: Maxcom MK241 - test klasycznego telefonu z systemem KaiOS

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: KaiOS

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu