DAJ CYNK

Jest finał aukcji! UKE uwzględnił uwagi i P4, i T-Mobile

23.06.2016

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9746

Ważne 19

0

Zakończył się wielokrotnie przedłużany proces odwoławczy dotyczący wyników aukcji LTE. Prezes UKE zmieniła aranżację bloków przyznanych zwycięzcom aukcji po tym, jak z odebrania bloku zrezygnował NetNet.

Zakończył się wielokrotnie przedłużany proces odwoławczy dotyczący wyników aukcji LTE. Prezes UKE zmieniła aranżację bloków przyznanych zwycięzcom aukcji po tym, jak z odebrania bloku zrezygnował NetNet - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

Zobacz: Oficjalne wyniki aukcji LTE.

Przypomnijmy, że pierwotnie podział bloków 800 MHz był następujący: Orange (A), Orange (B), T-Mobile (C), P4 (D), NetNet (E). Kolejnym oferentem na blok NetNetu był T-Mobile, który jednak słusznie podnosił, że potrzebuje ciągłego pasma dla efektywniejszego wykorzystania go, najlepiej zaraz obok Orange. P4 oponowało, bo wtedy musiałoby zostać przeniesione na blok NetNetu, który uważa za "skażony" prawnie.

Mając na uwadze zarówno uwagi T-Mobile, jak i P4, Prezes UKE wydała decyzje, w ramach którego P4 przesuwa na blok C (wygrany przez T-Mobile), natomiast T-Mobile dostaje dwa bloki obok siebie (po NetNet i P4 - czyli D i E). Teraz - zapewne - obie spółki mogą rozpocząć rozmowy na temat wymiany bloków, aby Orange i T-Mobile sąsiadowały ze sobą. Skarb Państwa może z kolei oczekiwać wpływu 2 mld zł od T-Mobile za kolejny blok 5 MHz.

Zobacz: UKE wie już jak przydzieli częstotliwości po aukcji LTE.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
84. ~nowy1
0

2016-09-28 13:25:33

Jakie częstotliwości agreguje Orange, że mają tylko 225 Mb? Z 1800 gdzie mają 15 Mhz z T-Mobile nie ruszają? Tylko to co teraz wygrali 10 Mhz na 800 i 15 Mhz z 2600? Co z 1800? 225 Mb to chyba z 3 im wyszło bo 5 z 1800, dobrze myślę?

Odpowiedz

83. wlo
-1

2016-06-24 11:22:07

A propos internetu mobilnego...Nie pamiętam który z Panów Redaktorów na moje pytanie o możliwość przeprowadzenia porównania różnych przenośnych modemów/routerów odpowiedział,. że macie coś takiego w planie (w każdym razie pozytywny oddźwięk tej odpowiedzi był). Ja już dawno kupiłem sobie takie urządzenie, teraz kolejne mam (i mam już co samemu porównywać), a na łamach Telepolis nic nie widziałem...

Odpowiedz

82. wlo
0

2016-06-24 08:29:37

81 - oczywiście. Bo jeśli mówimy o stratach, to znaczy, ze ktoś ukradł. A jakoś ani CBA, ani CBŚ, ani prokuratura, ani żaden dziennikarz jeszcze nie podali, że ktoś nakradł...

Odpowiedz

81. ~
-1

2016-06-24 08:13:43

@wlo, bardzo słuszna interpretacja zaistniałej sytuacji.Jeżeli ktoś pisze o narażeniu Państwa na stratę, to musi a przynajmniej powinien udowodnić że uzyskana wartość jest adekwatna dla przedmiotu sprzedaży. Należy porównać kwoty jakie uzyskano z podobnych aukcji w innych krajach.Jeżeli już, to Państwo może dziękować NetNet, że tyle zarobiło.

Odpowiedz

80. wlo
0

2016-06-24 08:06:12

Bez tych 2 miliardów i tak zarobiło więcej niż się spodziewało zarobić, więc o jakiej potencjalnej stracie mówimy? Podobno rzeczywista wartość była dużo niższa a to co w efekcie osiągnięto to spekulacyjna wartość? Więc jak? Państwo zarabia na spekulacjach? Nie jest to właściwy wniosek czasem?

Odpowiedz

79. wlo
0

2016-06-24 08:01:32

78 - co mogło stracić? 20 tysięcy hektarów pola albo lasu?

Odpowiedz

78. ~xzy
1

2016-06-23 23:40:01

@77 państwo nie straciło ale mogło stracić

Odpowiedz

77. wlo
0

2016-06-23 22:49:24

MaciejM - państwo coś straciło? Nie wydaje mi się...

Odpowiedz

76. MaciejM
2

2016-06-23 22:13:42

Jak widać można, blokować aukcję przez ponad pół roku, narazić państwo na stratę 2 mld zł (nie było przesądzone, że TM weźmie blok po NetNet) i do tego zostać bezkarnym nawet bez jakiegokolwiek postępowania.

Odpowiedz

75. ~
-3

2016-06-23 21:49:30

I bardzo dobrze. Mają 10 Mhz i mogą teraz zasuwać z budową bo wiedzą na czym stoją. Największa wada tej decyzji jest taka, TM i Orange muszę ponieść dodatkowe koszty za wymianę sprzętu a my - przez to poczekamy dłużej na pokrycie LTE800 przez N!, ponieważ teraz każda sieć musi robić sama. 20Mhz nie może być, więc nie wiem po co się dogadywać z Play? Jeśli jest jakiś argument, to zarówno O jak i TM musieliby z P4 gadać. Play teraz nie jest potrzebny ani Orange ani TMobile. Raczej Play sobie teraz nasmrodził bo jest w zamkniętej kanapce. Jeśli Plus by sprzedał LTE800 Sferii blok nie da P4 nic. To raczej się może pokusić TM po 3 blok :) Ale w takim przypadku Solorz raczej zapłaci niż da TM możliwość posiadania na LTE800 15Mhz.

Odpowiedz

74. wlo
0

2016-06-23 21:25:29

Gormar - nic nie sugeruję. Skąd ten pomysł?

Odpowiedz

73. ~kokoszka
3

2016-06-23 21:17:52

Panowie i być może Panie, Networks to spółka która zarządza siecią radiową 2 operatorów, czyli T-Mobile i Orange, to że teraz budują oddzielnie wynikało z braku finalnego rozwiązania aukcji. Obecnie już wiadomo jak do tematu podszedł regulator. Teraz jest pytanie czy i jak uda się T i O przekonać P4 żeby mieć bloki obok siebie (oszczędność kasy, sprzętu etc.) lub obecne status quo zostanie utrzymane i obydwaj udziałowcy Networks będą rozdzieleni blokiem P4 = więcej kasy na budowę sieci LTE 800 MHz na tych samych masztach. Możliwe że nic się nie zmieni i będzie tak jak jest czyli wspólne LTE1800 MHz z tych samych stacji ale LTE 800 ze stacji których są właścicielami, czyli będzie sytuacja jak obecnie jest zasięg LTE 800 T-Mobile a nie ma zasięgu Orange i odwrotnie.

Odpowiedz

72. ~off top
1

2016-06-23 18:33:15

generator pesel itd

Odpowiedz

71. ~off top
1

2016-06-23 18:22:37

Czy w taki sposób można rejestrować karty sim według klucza.pl wystarczy podać pesel (jest generator numerów pesel ) i rejestracja ukończona, czy według ustawy wymagany jest skan dowodu lub potwierdzenie danych za zgodność w salonach?

Odpowiedz

70. Gormar
-2

2016-06-23 17:17:23

@67. Tyle, że ten brak zapału może wynikać z rozdzielenia bloków T-Mobile oraz Orange.

Odpowiedz