DAJ CYNK

Jest finał aukcji! UKE uwzględnił uwagi i P4, i T-Mobile

WitekT

Prawo, finanse, statystyki

Zakończył się wielokrotnie przedłużany proces odwoławczy dotyczący wyników aukcji LTE. Prezes UKE zmieniła aranżację bloków przyznanych zwycięzcom aukcji po tym, jak z odebrania bloku zrezygnował NetNet.

Zakończył się wielokrotnie przedłużany proces odwoławczy dotyczący wyników aukcji LTE. Prezes UKE zmieniła aranżację bloków przyznanych zwycięzcom aukcji po tym, jak z odebrania bloku zrezygnował NetNet - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

Zobacz: Oficjalne wyniki aukcji LTE.

Przypomnijmy, że pierwotnie podział bloków 800 MHz był następujący: Orange (A), Orange (B), T-Mobile (C), P4 (D), NetNet (E). Kolejnym oferentem na blok NetNetu był T-Mobile, który jednak słusznie podnosił, że potrzebuje ciągłego pasma dla efektywniejszego wykorzystania go, najlepiej zaraz obok Orange. P4 oponowało, bo wtedy musiałoby zostać przeniesione na blok NetNetu, który uważa za "skażony" prawnie.

Mając na uwadze zarówno uwagi T-Mobile, jak i P4, Prezes UKE wydała decyzje, w ramach którego P4 przesuwa na blok C (wygrany przez T-Mobile), natomiast T-Mobile dostaje dwa bloki obok siebie (po NetNet i P4 - czyli D i E). Teraz - zapewne - obie spółki mogą rozpocząć rozmowy na temat wymiany bloków, aby Orange i T-Mobile sąsiadowały ze sobą. Skarb Państwa może z kolei oczekiwać wpływu 2 mld zł od T-Mobile za kolejny blok 5 MHz.

Zobacz: UKE wie już jak przydzieli częstotliwości po aukcji LTE.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu