DAJ CYNK

Jabczyński: zaskakująca wypowiedź wicepremiera Piechocińskiego

14.03.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5609

Ważne 2

7

Telekomunikacja Polska jest spółką giełdową, która szczegółowo raportuje swoje wyniki finansowe. Wszystkie transakcje z podmiotami powiązanymi, w tym z Grupą France Telekom są ujawniane w naszym sprawozdaniu finansowym - powiedział TELEPOLIS.PL Wojciech Jabczyński, rzecznik telekomu, w odpowiedzi na opublikowaną dzisiaj wypowiedź wicepremiera Janusza Piechocińskiego.

Telekomunikacja Polska jest spółką giełdową, która szczegółowo raportuje swoje wyniki finansowe. Wszystkie transakcje z podmiotami powiązanymi, w tym z Grupą France Telekom są ujawniane w naszym sprawozdaniu finansowym - powiedział TELEPOLIS.PL Wojciech Jabczyński, rzecznik telekomu, w odpowiedzi na opublikowaną dzisiaj wypowiedź wicepremiera Janusza Piechocińskiego.

Zobacz: Orange Polska pod lupą resortów gospodarki i finansów [wideo].

Poprawność i rzetelność prezentowanych danych finansowych potwierdza opinia wydana przez niezależnego biegłego rewidenta. Jesteśmy w pełni transparentni i spełniamy wszystkie wymogi w zakresie informacji, jakości relacji inwestorskich oraz ładu korporacyjnego. Dlatego wymienianie nas przez wicepremiera Janusza Piechocińskiego w kontekście kontrolowania transferów pieniędzy z Polski do spółek-matek jest zaskakujące - powiedział Jabczyński.

Słabsze od oczekiwanych przez rynek notowania giełdowe wynikają, jak mówi rzecznik, z aktualnej sytuacji rynkowej. Rynek telekomunikacyjny w Polsce przechodzi okres wojen cenowych i obniżek hurtowych stawek MTR, co ma bezpośredni wpływ na wyniki wszystkich operatorów. Słabszy czas dla telekomów nie jest tylko polską specyfiką.

Trudny okres przeżywają najwięksi operatorzy telekomunikacyjni w Europie. Telefonica, TeliaSonera, Telecom Italia, Telekom Austria i Swisscom obniżyły swoje prognozy finansowe za 2012 rok oraz ograniczają wypłatę dywidendy. KPN i Telekom Austria wręcz praktycznie zrezygnowały z przyznania akcjonariuszom dywidendy - dodaje Jabczyński.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
34. ~
0

2013-03-15 16:09:44

połowa marca... jaka piękna oferta Smart.... hahahah

Odpowiedz

33. ~Piotrek
0

2013-03-15 12:27:26

W całej tej wielkiej beznadziejności.......... ciągle dążymy Q jakoci :P - hymn Orange Polska na najbliższe kilka lat tylko jak się czyta o bałych lamach najmniej zainwestowało Orange jak się czyta o jakości usług najwięcej jest narzekających na Orange

Odpowiedz

32. ~...
0

2013-03-15 11:22:49

@WitekT nie bądź że naiwny. Te procedury są tylko po to aby dalej można było kręcic te same lody ale nie narażając tych na stołkach i u koryta - bo to tylko o tych ostatnich chodzi. Co się zmieniło w przypadku giełdy, a właściwie spekulacji? Nic się nie zmieniło.

Odpowiedz

30. ~
1

2013-03-15 08:52:19

@13 umowa na net kolego sama Ci nie wygaśnie. przedłuży Ci się na kolejne pół roku i tak w kółko :-) więc czekaj sobie czekaj

Odpowiedz

29. ~
0

2013-03-14 23:23:33

Jabczyński mówił o obniżce MTR a o tym,że O zarabia więcej bo płaci mniej za połączenia do PLAY to już nie wspomniał ? o tym,że Idea długo miała wyższe MTR też nie wspomniał ? nie umieją zrobić dobrej oferty,może źle inwestują i winny jest rynek czyli klienci. świństwo i tyle.

Odpowiedz

28. ~
0

2013-03-14 23:14:17

miałem kiedyś O na kartę ale szybko się przekonałem co to za sieć,poszedłem do Plus-a bo PLAY-a jeszcze wtedy nie było i chwale Plus-a do dziś bo to sieć,która działa bardzo dobrze,dużo lepsza od O,PLAY ma najlepsze i najnowsze oferty,jest w czym wybierać,zazdrośnikom którzy mogą pisać,że człowiek zadowolony z PLAY,Plus to trol,pracownik sieci,ciekawy raczej nie będę odpowiadać,liczę na to,że czytający to ludzie myślący i że umieją ocenić tych troli które zwykle piszą coś w stylu,że tylko z O ludzie mogą być zadowoleni,do tych,którzy siedzą w O i chcą zmienić sieć - zmieniajcie,inne sieci nie gryzą i są nawet lepsze.

Odpowiedz

27. ~Zbyszek
0

2013-03-14 23:03:43

@25: za bezzasadnie wysoką? Jesteś pewien?

Odpowiedz

25. Blank
0

2013-03-14 19:53:02

8, bzdury piszesz. Za bezzasadnie wysoką "opłatę za utrzymanie łącza" TP została nawet ukarana...

Odpowiedz

24. sumix
0

2013-03-14 19:45:43

Deloitte - hamerykańce. Ciekawe jaki był zakres SOXa. Mnie tam finanse też nie interesują, ale część techniczna już tak.

Odpowiedz

23. WitekT
0

2013-03-14 19:39:57

sumix: audytuje ich Deloitte - tak przynajmniej można wywnioskować z ostatnich raportów kwartalnych...

Odpowiedz

22. sumix
0

2013-03-14 19:39:28

Witku - SOX jest jak najbardziej techniczny. Wpada zewnętrzny audytor i trzepie na przykład po ISO 9000, 20000, 27000. Zdaje raport wraz z "findings and observations"

Odpowiedz

21. sumix
0

2013-03-14 19:32:19

Procedury procedurami ale w SOXie najistotniejsze jest to, żeby audytowany nie miał jakichkolwiek powiązań z audytorem. Czyli firma podpisuje umowe z niezależną firmą zewnętrzną, która trzepie procesy, dokumentacje, finanse itd.

Odpowiedz

20. WitekT
0

2013-03-14 18:55:26

sumix: a tu mnie zastrzeliłeś pytaniem, bo nie wiem. :-) Pamiętam po prostu, że przed ładnymi paroma laty ludzie siedzieli nad procedurami i to wszystko wdrażali - ale, że to finansowe zagadnienie, a nie techniczno-telekomunikacyjne, to tematu nie ciągnąłem.

Odpowiedz

19. ~pixel
0

2013-03-14 18:41:07

Widzę, że dobra passa ex-monopolu się kończy. Rząd nie ma kasy, więc wszelkie, nawet drobne, przewinienia płazem nie przejdą! A to narzekanie na MTR w przypadku dojenia klientów dzwoniących do PLAY to lekkie przegięcie!

Odpowiedz

18. sumix
0

2013-03-14 18:39:17

Witku a czy firmy były audytowane SOXem ? Czy dalej same siebie audytowały ?

Odpowiedz