DAJ CYNK

Jabczyński: Podatkowy patriotyzm telekomów

04.07.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 10189

Ważne 15

3

Puls Biznesu opublikował dziś listę 100 największych płatników podatku CIT w 2012 roku. Orange, wraz ze spółką zależną Orange Customer Service, zapłacili razem 164,2 mln zl, a T-Mobile 135,3 mln zł.

Puls Biznesu opublikował dziś listę 100 największych płatników podatku CIT w 2012 roku. Orange, wraz ze spółką zależną Orange Customer Service, zapłacili razem 164,2 mln zl, a T-Mobile 135,3 mln zł.

Zobacz: Podatki telekomów w 2012 - najwięcej zapłacił Orange.

W pierwszej setce nie znalazł się za to Polkomtel. I właśnie to mnie zaciekawiło, bo rok wcześniej nasz konkurent zapłacił CIT w wysokości 288,54 mln zł. Jeśli się nie mylę, duży spadek płaconych podatków zbiegł się w czasie z przejęciem spółki przez grupę Zygmunta Solorza-Żaka - pisze Jabczyński.

Jak dodaje, zwrócił na to uwagę, ponieważ ma niezłą pamięć do argumentów swojego konkurenta, który zarzucał niedawno, że Orange i T-Mobile to spółki zagraniczne, a państwo powinno wspierać polskie firmy.

Patrząc na ranking uważam, że jeśli chodzi o medialnie "krzykliwy" patriotyzm właściciele Polkomtela osiągnęli świetny wynik, jednak w przelewach do kasy państwa, tak patriotycznie już nie jest. Biznes to biznes - konstatuje rzecznik.

Źródło tekstu: blog.orange.pl

Komentarze
Zaloguj się
59. wlo
0

2014-07-07 08:54:00

~! - ale my tu mówimy o podatku za 2012 a nie za 2011 ;-) Nie rozumiesz?

Odpowiedz

58. ~!
0

2014-07-07 08:38:47

Sam nie lepszy. Ciekawe dlaczego nagle różnica między zapłaconym CIT przez Polkomtela w 2011 roku a tym od Centertela w 2012 wynosi 120 mln zł...

Odpowiedz

57. wlo
0

2014-07-07 08:00:58

~Bolesław - no Zygmunt ma w swojej marnej kieszeni z kilkunastoma miliardami całe państwo? I dlatego prawo niedorobione dla niego się robi? Może zacznijcie wybierać nie pielęgniarki, lekarzy, historyków, nauczycieli, ogrodników, którzy studentom windują CV, i którzy to studenci z wdzięczności piszą te "prawa", tylko mądrych ludzi, znających się na prawie, rozumiejących o co chodzi w Państwie?

Odpowiedz

56. ~Bolesław
0

2014-07-06 23:44:10

90% wypowiadających się tu to chyba pracownicy Zygmunta. To, że Zygmunt od wielu lat przepuszcza pieniądze przez spółki i spółeczki w zagranicznych rajach podatkowych, to żadna tajemnica, to że robi to legalnie przez niedoróbki w polskim prawie, też wiadomo. Nie wiadomo natomiast, dlaczego wszyscy to akceptują. Argument o fundacjach Pana Solorza jest śmieszny, ponieważ to nie on sam wpłaca pieniądze.

Odpowiedz

55. ~mirekb
0

2014-07-06 20:45:57

ciekawe z czyich placą?;-)

Odpowiedz

54. ~nunu
0

2014-07-06 17:55:23

@53, Za to, że Orange nazywa się Orange poszło do Francji 50 milionów. 10.07 Orange wypłaca dywidendę skromne 650 milionów. Z tego ponad połowa leci również do Francji. Ale o tym cichosza... Ale jak widać ciemny lud wszystko kupi, byle tylko jeden ze "swoich" miał gorzej od niego i wtedy będzie sprawiedliwie.

Odpowiedz

53. ~?
0

2014-07-06 17:39:48

I tak księgowi i stosowni dyrektorzy sprzedaży/utrzymania pewnie dbają o to by te 150 czy tam 130 mln było groszowym ułamkiem o którym na telepolisie będą wypisywać jak o wielkiej patriotycznej daninie.

Odpowiedz

52. ~Johny11
0

2014-07-06 14:48:14

Mi się wydaje, czy naprwde nie zrozumieliście, że napisałem o rzeczniku Orange? Do tego co Wy mnie tutaj o SSE? Telekomy niby co produkują takiego, że można je tam podpiąć?

Odpowiedz

51. ~
-1

2014-07-06 13:18:21

a podatki płacą na przejedzenie nie pomagając jak fundacja Zygmunta i wychodzi taki niedorzecznik Orencz i się chwali - jesteśmy patryiotami,a Zygmunt nie,w tym kraju to naprawdę trzeba myśleć myśleć i myśleć żeby nie dać się zrobić na szaromożecie minusować ten posy ile sobie chcecie ale życia nie zminusujecie

Odpowiedz

50. ~
0

2014-07-06 13:10:37

29, oni też jedzą ślimaki,49, Zygmunt co niby nie płaci podatku bo CP zapłaciło przynajmniej pomaga zbierać kasę na chore dzieci przez sms-y w fundacji, a czy coś takiego robi Orencz, żeby pomagać chorym ? nic na ten temat nie wiem,zapłacić podatek czyli pozbyć się kasy to każdy umie, tylko że Zygmunt pomaga jakoś tam ludziom wyręczając NFZ który nie chce płacić, a Orencz daje pieniądze do urzędu,a potem te pieniądze przejadają Sienkiewicz z Belką, Sikorski z Vincentem co mówił że większość długu powstała za jego kadencji, więc Orange sponsoruje takich ludzi, Zygmunt który miał doświadczenia z państwem czyli sb ma już doświadczenie, że jak się czegoś nie zrobi to na państwo nie ma co liczyć bo jak powiedział ktoś z nagrania państwo istnieje tylko teoretycznie, to po co płacić podatki na państwo, które praktycznie nie istnieje skoro można pomóc zbierać pieniądze na chorych,a w przyszłości może na emerytury bo ZUS budynki ma ich utrzymanie kosztuje, jeszcze muszą być opłaceni urzędnicy i zamiast być dla ludzi jest dla urzędników, więc niewykluczone że powstanie fundacja może już nie za Zygmunta ale np za Tobiasza która będzie pokazywała 67 letnich ludzi którzy będą mówić - całe życie pracowaliśmy na umowach śmieciowych bez prawa do urlopu i choroby, a jak przyszła starość to nie mamy emerytury,jest różnica jak się wydaje pieniądze czy na przejedzenie jak O czy na inwestycje i chorych jak Zygmunt,podziwiam Zygmunta jak od Polsatu jednego kanału i to takiego sobie potrafił dojść do imperium jakie teraz ma i zrobić tak konkurencyjną ofertę dla Niemieckiego T i Francuskiego O, za to Orencz niech się schowa bo gdyby nie spadek po Komunie w postaci TP Telekomunikacji Polskiej i kasy z abonamentów ludzi to pewnie w ogóle Idei nie byłoby na rynku, a potem prywatni sprzedali to co doatali po komunie i zrobili Orencz Francja, oddział w Polsce, a podatki pła

Odpowiedz

49. ~
0

2014-07-06 12:37:38

odezwał się pracujący dla Francji niedorzecznik demagog który mówi o patryiotyźmie po tym jak Polska Idea stała się podporządkowanym Francji Orencz, mówi to ktoś kto reprezentuje sieć, która transferuje kase z Polski do Francji,niedorzeczniku Orencz, jak można być tak obłudnym ? naprawdę myślisz,że ludziom wszystko wmówisz bo nie potrafią sami myśleć ? ja potrafię samodzielnie myślećmyśleć i Orendż jest dla mnie dnem, nie chcę mieć z tą siecią nic wspólnego,niedorzeczniku Orencz pochwal się jak zarabiają wasi pracownicy nie nie, nie ci na górze dyrektorzy,prezesi, tylko ci, którzy dla was zarabiają pieniądze czyli konsultanci w salonach i na infolini, pochwal się czego za sam powiedz jaką kase wymagacie od pracowników którzy mają zyskać klienta,może coś o wyprzedawaniu firmy powiedz, to się przekonamy jacy z was w Orencz patryioci, a jakby wojna była to penie jako jedni z pierwszych uciekli byście z kraju Polskiego do waszej francuskiej ojczyzny

Odpowiedz

48. gilbert3
0

2014-07-06 12:00:35

Powinniśmy być dumni z tego, że są firmy, które dają pracę i pieniądze ludziom aktywnym zawodowo, a nie odprowadzają bez pomyślunku podatki do wiecznie głodnego państwa. To studnia bez dna - królestwo marnotrawstwa, przynajmniej jeśli chodzi o administracje państwową, ZUS, urzędy itp. Brawo panie Solorz! Oby tak dalej.

Odpowiedz

47. ~Bolo
0

2014-07-06 09:51:23

Hipokryci. Tyle w temacie.

Odpowiedz

46. ~trend plud
0

2014-07-05 23:12:03

Kolejny biedak Orange i jego niedorzecznik...jacy Wy wszyscy polscy, jacy patrioci....tylko, że swoich dymacie najbardziej i to zarówno ofertowo jak i płacowo. Naszymi pieniędzmi sponsorujecie emeryta z Francji, tu zwalniacie kadrę, wręcz wywalacie a we Francji nie. Wiadomo,Polak dla Was Panów z korpo made in France to kawał ch..a.

Odpowiedz

45. ~śmierć czerwonym
-1

2014-07-05 13:43:40

29To tylko 1,6% PRZYCHDÓW ze sprzedaży. Marne 50 milonów złotych:) Niedorzecznik (o zgrozo, były dziennikarz) też ma swoje zobowiązania finansowe i o robotę dbać musi. Śmieszny ludzik. Wystarczy dodać, że na samą dywidendę wydadzą ponad 650 milionów, a ponad połowa tej kwotytj 50,67% powędruje już 10 lipca do ..., tak, tak France Telecom.A gawiedzi się wmawia brednie, że 164 milony zostaną w Polsce. Zresztą znając nasze państwo, któtre pozwala na wszysko obecmu kapitałowi a samo też wydaje piniądze jak alkoholik, to ile z tych pieniądzy rzeczywiście zostanie wydane na rzecz dobra wspólnego?Tak się robi biznes. Jeszcze raz powtórzę. Rzecznik Orange to...(tu wpisać najgorsze obelgi o braku etyki i intelektu)

Odpowiedz