DAJ CYNK

iPhone 6 - 4 mln sztuk w 24 godziny

15.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5436

Ważne 4

1

Apple pochwaliło się wynikami przedsprzedaży najnowszego iPhone'a 6.

Apple pochwaliło się wynikami przedsprzedaży najnowszego iPhone'a 6.

W ciągu pierwszych 24 godzin przedsprzedaży Apple sprzedało 4 mln sztuk iPhone'a 6 oraz 6 Plus. Niestety zabrakło informacji na temat rozkładu tej ilości na obydwa modele. Wiadomo jednak, że iPhone 6 Plus jest modelem bardziej limitowanym i na początku mogą pojawić się problemy z jego dostępnością. Wynik jest dwukrotnie wyższy niż w przypadku ubiegłorocznej sprzedaży iPhone'a 5C oraz 5S.

Przypomnijmy, że iPhone 6 występuje w dwóch wariantach - z ekranem o przekątnej 4,7 cala oraz 5,5 cala.

Zobacz: Apple iPhone 6 i 6 Plus zaprezentowane

Źródło tekstu: Apple, wł

Komentarze
Zaloguj się
23. ~mar k.n.n
2

2014-09-16 15:25:40

nic tylko pogratulować Apple zamówień na przedsprzedaż iPhone/''a 6 ... i podjaranych ludzików na ich produkt .. ale każdy kupuje to na co ma ochote ;) pozdro!

Odpowiedz

1

2014-09-16 14:06:28

Normalne prawa rynku. Gdyby Apple otworzył w Polsce fabrykę i zdobył połowę rynku smartfonów... gdyby po kilku latach produkcji 4-calowych wyświetlaczy, nagle zaprezentowało większe modele - tez by ludzie masowo się rzucili. Tak jak kiedyś masowo rzucali się na 42 calowe telewizory. A na Etiopskim forum dyskusyjnym krzyczeli by wtedy jakie to drogie smartfony Polacy kupują. ;-)

Odpowiedz

21. Pragmatyk
0

2014-09-16 12:49:59

To co dziwi mnie najbardziej, to to, że Apple uparcie wkłada 1GB Ram-u to swoich telefonów. Ceny Ram-u są aktualnie na niskim poziomie. Na premierę 2014 bezwzględnie powinni dać 2GB w obu modelach.

Odpowiedz

20. ~Art
-1

2014-09-16 10:53:27

Jakaś masakra, tyle kasy za tak słaby sprzęt, zaczynałem od windows mobila, później był android w różnych wersjach, był też windows phone no i otarłem się również o ios w iphone 4s, więć moge coś na ten temat powiedzieć i powiem wam jedno do póki nie dorwałem Blackberry w swoje ręce to nie wiedziałem co to dobry telefon i tak już chyba zostanie, BB to doskonały telefon choć szkoda, że u nas tak mało popularny ale już nie długo premiera bb passport, to obecny model q10 potanieje i wtedy będzie mój.

Odpowiedz

19. ~lol...
-3

2014-09-16 10:28:39

Mnie tam w sumie ryra ile kto tego kupił, pamiętam natomiast jak posiadacze iphone pisali o s4/5 note1/2/3 że to patelnie itp. No i teraz pokazali, że jeszcze większego klocka (z mniejszym niż note 3 ekranem) łykną bez mrugnięcia okiem ...

Odpowiedz

18. Pragmatyk
0

2014-09-16 09:30:50

@17Jest jak napisałeś, wniosek może być taki jak wysunąłeś, lub taki, że zamówienia składane były w dużej części na 6+. Ponieważ nie prowadzili później zamówień na 6+ to wynik w kolejnych godzinach drastycznie spadł. Aby nie pokazywać, że było gorzej jak przy 5 i 5c podali wyniki z 24 godzin.Przy następnym modelu Xiaomi zje Apple na śniadanie, oczywiście w liczbie preorderów w pierwszym tygodniu.

Odpowiedz

17. ~
-1

2014-09-16 08:44:02

Zawsze w pierwszy dzien sprzedaz jest najwieksza, na nastepny dzien jest juz troche mniejsza a jeszcze nizsza w nastepnym dniu. Dlaczego Apple nie podalo wyniku za caly weekend tak jak w poprzednich latach? Nie byl rewelacyjny?

Odpowiedz

16. orson_dzi
3

2014-09-16 08:29:48

@15 Otwórz link i czytaj powoli, bardzo powoli... "W ciągu trzech (TRZECH - 72 godziny) dni firma sprzedała". A mówimy o 24-godzinnej przedsprzedaży.

Odpowiedz

15. ~
-2

2014-09-16 08:10:44

9 mln jak byk

Odpowiedz

14. ~
-2

2014-09-16 07:57:17

W przypadku iPhone5 i 5s to rok temu w pierwszy weekend sprzedalo sie ok 9mln sztuk nie wiem wiec jakim cudem wynik z tego roku jest dwa razy wiekszy?

Odpowiedz

13. ~
3

2014-09-16 06:47:31

@1, ciemna masa nie kupuje ajfonów, tylko burackie SGS-y

Odpowiedz

12. ~
-3

2014-09-16 04:43:48

Liczby, liczby, liczby... jakie to imponujące. Podobno "1 stycznia 2013 roku populacja światowa liczyła ponad 7 miliardów ludzi (7 185 970 000)". I co z tego?

Odpowiedz

11. ~
0

2014-09-16 02:54:16

I rak Xiaomi mial chyba lepszy wynik sprzedajac najnowszy model, apple to moze co najwyzej isc do Xiaomi na nauki.

Odpowiedz

10. ~Marian
-2

2014-09-16 02:35:26

@3, @7 dajecie sie dymac ale z usmiechem na twarzy. Brawo! Takich klientow potrzebuja korporacje :)

Odpowiedz