DAJ CYNK

Przez sieci mobilne przepływa coraz więcej danych, a mistrzami są Finowie

msnet

Prawo, finanse, statystyki

Internet mobilny coraz więcej danych Finlandia

Na całym świecie z roku na rok rośnie ilość danych przesłanych za pomocą sieci mobilnych, a tego trendu nie powstrzymała pandemia Covid-19. Z danych serwisu tefficient, zebranych w 44 państwach świata wynika, że najwięcej danych przesyłają mieszkańcy Finlandii i trend ten utrzymuje się co najmniej od 2014 roku. 

Finlandia, Tajwan, Bahrain i Litwa - to kraje, w których przesyła się najwięcej danych przez sieci komórkowe. Przy uwzględnieniu połączeń typu M2M (machine to machine) w Finlandii to odpowiednio 22,4 GB na SIM na miesiąc, a bez M2M jeszcze więcej - 26,4 GB na SIM na miesiąc (dane za pierwszą połowę 2020 roku). Jednak to w Chorwacji przez rok nastąpił największy wzrost, aż o 128%. Ilość danych przesyłanych mobilnie najwolniej rośnie w Holandii, Australii i Norwegii.

dane mobilne 1h2020 wykres1

A jak na tle świata wypada Polska? Nie dysponujemy w tym przypadku najnowszymi, tegorocznymi danymi, jednak na koniec 2019 roku ilość danych przesłanych miesięcznie wynosiła u nas 5,8 GB na SIM przy uwzględnieniu M2M oraz 6,2 GB na SIM bez M2M.

dane mobilne 1H2020 wykres2

Więcej informacji można znaleźć w raporcie Mobile data – first half of 2020 (w języku angielskim).

Zobacz: W zasięgu 5G Plusa jest już ponad 5,2 miliona mieszkańców Polski
Zobacz: Najszybsze 5G w Polsce – nasz test. Grudzień 2020

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: tefficient

Przewiń w dół do następnego wpisu