DAJ CYNK

Ile dni musi pracować Polak, aby zarobić na iPhone’a 12 Pro? Index 2020

Mieszko Zagańczyk

Prawo, finanse, statystyki

Ile dni musi pracować Polak, aby zarobić na iPhone’a 12 Pro? Index 2020

Każda premiera nowych iPhone’ów przynosi dyskusje nie tylko na temat możliwości i wyglądu telefonów, ale także ich ceny. Te nie należą do najniższych, chociaż inaczej ocenia to Polak, a inaczej Niemiec czy Norweg. Oto wyniki analizy Index iPhone’a 2020.

Cenowy aspekt premiery nowych iPhone’ów po kolejny zbadali analitycy z Picodi.com, przygotowując zestawienie „Index iPhone’a 2020”. Firma opublikowała porównanie cen iPhone’a 12 Pro (128 GB) z przeciętnym wynagrodzeniem w kilkudziesięciu krajach i policzyli, jak długo muszą pracować mieszkańcy poszczególnych państw, aby zarobić na nowego flagowca Apple.

Zobacz: iPhone 12 Pro i Pro Max – profesjonalny aparat, profesjonalna kamera

Oficjalna cena iPhone 12 Pro w wersji 128 GB w Polsce będzie wynosić 5199 zł. Do tego nabywcę mogą czekać dodatkowe wydatki, bo w pudełku z tegorocznym flagowcem zabraknie ładowarki i słuchawek.

Zobacz: Ile dni musi przepracować Polak, by zarobić na nowego iPhone’a 11? A ile Szwajcar, Amerykanin lub Czech?

Według najnowszych danych GUS przeciętne wynagrodzenie w Polsce wynosi 5338 zł brutto (3851 zł netto). Oznacza to, że statystyczny Polak musiałby przepracować 28,3 dnia, aby pozwolić sobie na zakup iPhone’a 12 Pro (i nic przy tym nie jeść). W porównaniu z zeszłorocznym Indeksem wynik Polski polepszył się o 3,5 dnia.

Zobacz: Apple dla domu: HomePod Mini uczyni Twój dom wygodniejszym

Wysokie zarobki w Szwajcarii pozwalają zarobić na iPhone’a w 4,4 dnia. Statystyczna amerykańska pensja umożliwi zakup tego gadżetu po 6,1 dnia w pracy, a z kolei przeciętny Australijczyk i mieszkaniec Luksemburgu mogą mieć iPhone 12 Pro już po 6,6 dnia.

Ile dni musi pracować Polak, aby zarobić na iPhone’a 12 Pro? Index 2020

Najgorszy wynik wśród krajów, w których znana jest cena iPhone’a 12 Pro, należy do Indii i Meksyku: w tych krajach przeciętny mieszkaniec musi odkładać na nowego iPhone’a 54,4 dnia. W Rosji oraz Czarnogórze nowy gadżet jest wart odpowiednio 47,5 oraz 47,3 dnia roboczego.

Więcej szczegółów na temat badania na stronie Picodi.com.

Zobacz: Apple iPhone 12 zaprezentowany. Ma 5G, dwa aparaty… i magnesy!
Zobacz: Apple iPhone 12 mini – to samo, co iPhone 12, ale z ekranem 5,4 cala

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Picodi.com, Apple

Źródło tekstu: Picodi.com

Przewiń w dół do następnego wpisu